8 mesačnej dcérke musím stále jedlo mixovať

gyarmati
9. júl 2013

Milé mamičky!Našej 8 mesačnej Sofike ešte stále musím úplne zmixovať papanie,ináč mi to odmieta.Ja je skúšam dávať aj popučané jedlo s vidličkou alebo len jemne zmixovanú,ale ona to nechce,začína sa od toho dusiť a ako keby chcela grckať.Skúšam jej dávať aj maslový chlebík,ale o tom len môžem snívať že mi to spapá.Keď čítam že ostatné detičky už papajú takto všetko.Aj ona zje všetko,len to musí mať úplne zmixované.U prvej dcérky som taký problém nemala.Mama mi radila že nech jej dávam tak ako to ona chce,len nech má žalúdok plní a nie je hladná,a nech jej skúšam,ona sa potom pomaličky toho chytí,že nech si s toho nerobím problém!Vy mi čo radíte?Ďakujem vám za každú radu a info,prajem vám krásny deň 🙂

stanislavao
9. júl 2013

@gyarmati na toto rada nieje. verte mi, ze to musi len same prejst. aj nas prvy syn od pol roka jedol pekne, v zivote som nic nemixovala a druhemu? mixujem este niekedy aj dnes a to ma uz 3 roky prec. nic si z toho nerobte, ked sa naje pekne, nema ine problemy, tak jej to mixujte. hlavne, aby bola zdrava.

cenculinka
9. júl 2013

@gyarmati nuz asi najlepsie ti poradi lekarka☹ felixa tiez zo zaciatku napinalo, ked mal nieco popucene a nie mixovane, ale no bohuzial. nechala som ho chudaka sa trapit a dnes nema problem zjest aj cely maly kusok masa. no druha vec je ze on toho teda fakt vela nezje. tak jej skus pomixovat a do toho jej daj par kuskov len popucenych a kedy tedy jej taky kusok supni s pomixovanou stravou. lebo inak sa tie deti nenaucia zuvat. neboj sa, ju len napina, ale nezadusi sa. felix sa mi chudak aj zo 2x pozvrackal, ked mal vacsi kusok, ale naucil sa a naozaj nema problem s formou stravy, len s mnozstvom 🙂

anjelicek26
9. júl 2013

@gyarmati - pri 8 mesacnom dietatku este kludne mixuj, ved zdaleka nema vsetky zubky, hlavne, nech sa napapa... ver mi, kopa maminiek mixuje este aj v 1,5 roku, ked ma dieta zjest mäsko alebo zeleninu 😀

hradnapani
9. júl 2013

@gyarmati to su len take reci, ze ine 8-mesacne deti jedia vsetko a kusky popucene... mozno niekto ano, ale urcite ani zdaleka nie vsetky deti.
Ja som akurat teraz listovala mojim zapisnikom a mam tam velkym zapisane "prestala som mixovat jedlo" a to mal syn 19 mesiacov 😉 a teraz zje vsetko a aj cele, akurat, ked mu idu zuby posledne, tak mixujem trochu znova...

gyarmati
autor
9. júl 2013

@stanislavao
@anjelicek26 Ďakujem!Aj ja si myslím že ju nebudem trápiť.Teraz pred 3 týždňami jej vyšli dve dolné zúbky,má ich ešte také maličké 🙂 Tak ste mi presne poradili ako moja mamka,a ako som to vnútri cítila aj ja 🙂

gyarmati
autor
9. júl 2013

@cenculinka Ďakujem aj tebe za radu.Krásny deň prajem 🙂

gyarmati
autor
9. júl 2013

A ospravedlňujem sa,nie zmixovať ale mixovať 🙂

saska.t
9. júl 2013

@gyarmati mixovala som do 15 mes. a potom zo dna na den sama chcela kusky,8 mes. dieta je este male na to,aby jedlo kusky,v tomto veku nie je co riesit,kazde dieta ma ine tempo a treba ho respektovat nie nutit len preto,ze inym to ide rychlejsie 😉

petula8
9. júl 2013

každé dieťa je iné, možno len potrebuje trochu viac času ako iné deti, inak by som si s tým hlavu nelámala. Ak si chceš byť istá tak sa poraď s pediatrom.

lujza123
9. júl 2013

@gyarmati no varenu zeleninu musim mixovat doteraz..a to ma pomaly 4 roky...inac by sa jej ani nedotkla, takto netusi co je v omacke a zje vsetko 🙂
ako pisu baby aj mama radi..mixuj hlavne nech sa naje, mozno ju bude bavit zut az ked to bude mat sama v rezii...banan v ruke ozuzlavat, varenu mrkvicku celu hryzkat atd.

zuzitko74
9. júl 2013

@gyarmati Pokojne mixuj ďalej. Zároveň ponúkaj aj veci na hryzkanie a žutie. Napríklad daj zmixované ovocie a keď to spapá, skús jej do ručičky dať nejaký dojčenský keksík, alebo chrumky. Tak isto obedík, zmixuj zeleninku s mäskom a popritom tiež môže chrumky, alebo kúsok chlebíka. Občas, keď prejaví záujem o to, čo jete vy, tak jej kúsok daj. Ona si postupne zvykne, že jedlo môže mať aj inú konzistenciu, len to musí byť jej životné tempo.

janka743
9. júl 2013

nic si z toho nerob, este mas malicke dieta, ktore sa uci papkat. aj moju niekedy napina, myslim ze ona to nespracuje v puske, nepohryzie a cele prehlta, a potom nestiha... alebo to robia detičky čo mali reflux? neviem ale rozmyslala som nad tym, lebo moja tretia je tiez taka citliva. musime tym prejst, jedno dieta nema problem, druhe ma, ale casom z toho vyrastie. bud rada ze spapa aspon mix, lebo su deti ktorym nechuti nic.

graceful9
9. júl 2013

@gyarmati podľa mňa má ešte čas...moja tiež len zmixované jedla a priateľka mi poradila, aby som jej dávala kukuricné chrumky, ale nie hocijaké ale Namex.tie sa pekne rozpúšťajú a nelepia...a veru sa aj naučila za pár dní pekne papať. skús 🙂 možno pomôže

ewellina
9. júl 2013

Trpezlivosť. Čas to vyrieši. Do pätnástich to isto zvládne. 😉

marekahenrieta
9. júl 2013

Ahoj, nas maly ma 19 mesiacov a donedavna tiez nechcel ine len mixovane, o chlebe tiez nehovorim, ale pomaly zacal uz papat aj normalne nemixovane jedlo, popucene ci mensie kusky, je este dojceny, mnohe mamicky mi vraveli, ze to je aj kvoli tomu 🙂

zmrzlinka
9. júl 2013

Ahojky!Moj maly ma rok a ovocie a surovu zeleninku pekne papa,ked mu to dam do rucky .....a obed mu mixujem 😀 Zeleninu mu uvarim a namixujem a do toho mu davam masko na malinke kusky a niekedy ryzu.Cestoviny odmieta.Neboj to prejde a nauci sa papat vsetko.Chce to cas.A rady od inych....jednym uchom dnu a druhym von.....je to Tvoje dieta a Tyy ho poznas najlepsie.

demo
9. júl 2013

Osem mesacnemu dietatu sa mixuje uplne bezne. Ved este nema zuby a ak ma, tak zrejme 1-4 prednych rezakov. A keby aj viac, tak ma este cas. Podla mna je celkovo predcasne ocakavat, ze dieta bez stoliciek dokaze zut a rozzut vacsie susta. Niektore deti to zrejme vedia aj dasnami, nejako si to v tej puse rozmocia, ale ked to nejde, tak treba mixovat. Ja som mixovala az do15 mesiacov a chlieb ci tvrdsie veci dokaze syn rozzut az teraz v 17.mesiacoch. Keby som nemala stolicky, tak by maporazilo, keby som musela bojovat s kuskami jedla. Tiez by som si to radsej mixla. Nechcelo by sa mi jest hodinu.

jajatko
9. júl 2013

u nás to bolo tiež takto. keďže ja ešte moju malú kojím, je veľmi zvyknutá na tekutú stravu a aj teraz papaá viac mlieka ako normálnej stravy. od nejakého 10-teho mesiaca mi začala preĺtať aj väčšie kúsky, no aj teraz jej sem tam robí problém keď je väčší kúsok a oproti iným detičkám čo si napchajú dobreže nie plné ústa či pečiva alebo iného, tak naša len po malinkých kúsočkoch, akonáhle má niečo väčšie, tak to vyplúva. mne doktorka povedala, že je to v poriadku a každé dieťatko je iné, že jesť sa určite naučia 🙂
a taká pikoška, môj brat mal priateľku (našťastie už ju nemá🙂 a tej musel skoro všetko mixovať, či to bola polievka, ovocie proste žasli sme nad ňou a druhé jedlo jej musel pekne mäsko pokrájať na malé kúsočky obrať od kosti ako pre 2 ročnú :D

gyarmati
autor
9. júl 2013

@saska.t
@petula8
@jajatko
@demo
@zmrzlinka
@marekahenrieta
@ewellina
@graceful9
@janka743
@zuzitko74
@lujza123 Ďakujem vám mamičky!Ste zlaté!A riadim sa presne tak ako to píšete,len človeku je niekedy dobré keď jej niekto troška poradí,alebo sa podelí s vlastnou skúsenosťou!Malá mi pekne napreduje,tak že sa tomu teším,hoci nespapá veľmi veľa,ale keď jej to stačí a je spokojná tak to som aj ja 🙂

hajajanka
9. júl 2013

@gyarmati Niektore deti maju problem s kuskami jedla, niektore nie. Neznamena, ze ked ti prva dcerka tento problem nemala, ze taka ista bude aj druha. U nas mal syn velky problem s tuhou stravu uz od zaciatku a mixovala som velmi dlho. Ked mal viac ako dva roky, este stale mal velky problem zjest napr. maso. V lepsom pripade ho zuval aj tri hodiny, v horsom pripade sa zacal davit. Dcerka jedla uz prvy prikrm (mrkvu) len popuceny vidlickou a mixer som doteraz ani nevytiahla (ma 19 mesiacov a 7 a pol zubka). Jednoducho jej nerobi problem rozomliet jedlo dasienkami.
Ved z teba neubudne, ked jej to budes mixovat. Ono to pride samo, ked zvladne papat tuhu stravu. Ked jej budes davat vacsie kusky a ju z toho bude napinat, tak jej nijako to jedlo nesprijemnis. Hlavne, ze pekne papka a jedlo jej chuti, na konzistencii nezalezi 🙂

monhla
9. júl 2013

Ja som obom babám mixovala do 10 mesiacov a nevidím v tom nič zlé. Staršia má 3 roky a zje čo je neutečie a mladšia má práve 10 mesiacov a stále väčšinou obed mixuje. Na trénovanie kúsania máme piškótky, kukuričné nesolené chrumky a pod.
Mnohé kamošky mi hovorili, že nemám tak dlho mixovať, že sa nenaučí dcérky jesť. Takmer všetky mali pri detičkách s jedlom problémy, iba mi nie. /Teda až tento rok, keď nás slečna skúša presvedčiť, že na raňajky je najzdravšie lízatko a na obed čokoláda 😀 /
Pekne mixuj a časom skúšaj občas aj s kúskami.

sante81
9. júl 2013

@gyarmati ja som mixovala do roka a pol. tiez som sa mohla aj na hlavu postavit , ked nebolo pomixované, nejedol, aj som ho nechala vyhladovat, nezabralo. aj u doktorky sme boli, krmila nás probiotikami, nepomohlo. dospeli sme k tomu, ze nejedol skoro cely mesiac, teda jedol len 1x denne , zbytok mlieko, schudol 3kg, doktorka nás chcela poslat uz na infuzie, do dnes neviem čo to malo znamenat. u 8 mesacnej más právo mixovat, aj do roka, ak jej idu zubky, tak sa ani nečudujem, ze jej nechutí. ale napr moja dcéra- ma teraz 1 rok, ta zje uplne všetko, čo ma nalozené, nevyberá si, čo navarím, to zje, u chlapca mam s tym problém do teraz, chleba začal jest az ako 2 ročny, do dnes nezje párku, ani sunku.

zuzka38
9. júl 2013

@gyarmati som cakala, ze pri dvoch rokoch mixujes 😉 v 8mich mesiacoch? ved ste len zacali, ja som mixovala takmer do roka a potom som eset ldho roztlacala vidlickou, kedze mu vtedy vysiel len prvy zub.. ja som to nikdy neriesila, mixovanie bol moj minimalny problem 😀 podla mna to xce len trpezlivost, drzim palce

suri023
9. júl 2013

Ahoj. Mám 18 mesačného syna, ktorý má 6 zubov. Mixovala som približne do roka všetko, teraz mixujem iba mäso a zeleninu či ovocie roztláčam pučidlom na zemiakovú kašu. Nie som z toho zúfalá, neporovnávam, keď bude mať viac zubov, sám sa naučí.