8-mesačné dieťatko nechce papať

sisa232
30. aug 2024

Ahojte čo mám robiť s dcérou ktorá vôbec nechce papat. Na začiatku kolo 4 m som jej začala dávať prikrmy a pekné papala k tomu papala moje mliečko. Ako náhle začali ísť zúbky cca to trvá mesiac dva nechce vôbec papať a je len na mojom mlieku. Zje pár lyžičiek 5-6 a koniec a ani za svet otvoriť pusu. Kukuričné chrumky atď spapa ale že by sa normálne napapala tak to nie potom samozrejme len moje mliečko a cajik. Trapi ma to lebo máme pediatra čo má za každú ********zgezuje pritom sa snažím ju kŕmiť len ona nechce a váha pomaly stúpa.... ďakujem vopred za odpovede

pribinak
30. aug 2024

@sisa232 však to je prirodzene že keď idu zuby že deti menej jedia.
Aj tá váha už nebude stúpať tak vyznamne, daj jej čo jej mlieko keď pyta,

liliput12
30. aug 2024

@sisa232 idú, jej zúbky jasne že nechce . Mi to mame podobne naša malá ma 9 mesiacov..a tiež niekedy nechce papať, kukuričné chrumky tiež spapa. Je uplakana stále hlavne aj v noci .nedivím sa že nechce papať bud rada za to čo spapa potom to dobehne keď jej vinou zúbky.

tamta
31. aug 2024

Co znamená, ze priberá pomaly? Za mna je dôležité, ze priberá a nechudne. Deti v tomto veku sa uz hybu, spaluju, logicky priberaju menej.
Podla mna si s prikrmami začala skoro ak je na materskom mlieku ale to hodnotiť nebudem.
Ked jej idu zuby, je normálne ze je castejsie na prsníku a je menej.
Kolko x denne ma normálne jedlo? Napr obyčajný biely jogurt ti nezje? Moja ho miluje.
Do roku su to stále prikrmy, nemusí zjest komplet porcie. Dôležité je zavedenie zakladnych potravín a ochutnavanie.