8-mesačné dieťa nechce piť vodu

michaelafekova12
31. máj 2024

ahojte moje dievčatko vôbec nechce piť vodu odmieta ju nechutí jej vôbec nič skúšala som jej dávať aj čajík no ani ten čajík jej nechutil
(Je dojčena )
Ďakujem Za rady ...

lenkakoc444
31. máj 2024

@michaelafekova12 treba skusat ja som mojmu zacala ponukat vodu v 6tom m. Zacal ju pit v 16tom. Dovtedy vypluval aj ked som mu dala lyzickami.

lucia13022023
31. máj 2024

Môj zacal piť až tak v roku, keď som mu kúpila fľašu so slamkou. Stále som mu ponúkala ale platila na neho až správna fľaška 😁

anavixy
31. máj 2024

Vodu ponukat (skusan rozne flase, najlepsie rovno z pohara, slamky, sosaky, ale to asi vies aj sama..) a ked nechce, tak co najcastejsie dojcit, na poziadanie, aj od smadu. Raz sa nauci aj na vodu, cajik pit nemusi, hlavne nespanikar a nedaj jej pit sladke vody. Moja tiez dlho dlho nechcela vodu, teraz (neviem od kedy presne, ale tak mozno po roku) pije bez problemov a celkom aj dost. 🙂

andreatytler
1. jún 2024

@michaelafekova12 Toto je caste. Vela deti pije vodu velmi zle v zaciatkoch. Netrap sa koli tomu a nestresuj. Mlieko mu zatial staci od smadu. Voda, tak ako prikrmy, su zatial len na to aby ich spoznaval. Ponujaj rozne flase, pohariky, slamky, aj striekacky. Velmi ucinne je v lete posadit dieta do lavora s vodou a dat mu poharik. U nas velmi pomohlo nukat vodu pocas jedla. Teraz ma 4 roky ale stale pije slabo, po duskoch. Nukam cely den.

janka_266
1. jún 2024

@michaelafekova12 ako ponúkate? Dávajte na lyžičku, ak si už vie chytiť a trafiť do úst, dávajte poldecakom, ide teplo, bude ju baviť sa oblievať a zároveň trénovať 😃