8-mesačná dcéra odmieta jesť

tatiana234
4. júl 2024

Ahojte mam 8 mesačnú dcérku odmieta úplne všetko s plačom jasne ze jej idú posledne 3 mesiace nonstop zuby ide jej stolicka aktuálne problém s jedením mame asi od začiatku prikrmovania tým ze je na UM sme začali v 4 mesiaci o jedlo prejavovala záujem asi iba týždeň dokopy. ale skôr mi vadí okolie ktoré ma stále zhadzuje ako jej mam nieci pripraviť a nedávať jej len jogurt bože ved ja už áno neviem ci je kombinácia jedla ktoré sme jej nedavaku ona ani ochutnať nič nechce ja neviem co s nou už jednak je to pre mňa deprimujuce jednak prestala priberať. Boli sme aj u Dr výsledky ma dobre brala jej krv neviem ci na týždeň dva úplne prestať alebo co už ozaj neviem ako ju aspoň trosku rozpapat

kulumulu123
4. júl 2024

@tatiana234 nam dala mudr b-komplex taky na ptedpis ked dcera prestala jest ale ze uplne ked mala cca 6/7r dokazala zit ma 1 jablku a 1 banane denne... Skus bkomplex da sa kupit v lekarni kvapky zvysune chut do jedla

luccija
4. júl 2024

@tatiana234 tak skúšať polievky, ovocie čokoľvek..ona si to vynahradí UM?či aj to odmieta.
Aj je nespokojná, plače bolia ju tie zuby?

tatiana234
autor
4. júl 2024

@luccija z jedla odmieta úplne všetko polievky mi vedela troslu si dat už ani Lyžičku ničoho vobec ničoho jogurt mala rada už ani ten nie.

zuzanaa239
4. júl 2024

@tatiana234 skús sa ešte inširovať na instagrame je profil peknepapkaj, nenútila si ju priliš do jedla, nevadi jej konzistencia, keď tak sa nabuď a skús od pondelka mixovať na kaše podobné jogurtu, potom prihoď pár makkých cestoviniek, ryže, kuskus,bulgur,slovensku ryžu, na olovrant rozmixuj banan s avokadom na chut pridaj trošku mliečneho jogutu, pripadne marhuľe s piškotami… pripadne v jogurte rozmoč pár maslových keksov alebo nejaku sušienku. 8 mesiacov nie je tak strašné, možno sa ešte rozje, skús prísť na to čo jej v jedle vadí… Ja som mala prvú dcerú takú nejedačku a bolo to peklo, teraz ma 6 rokov , ale bol to boj, druhá dcéra je všetko za radom čo dám zje má 7 mesiacov a je to veľky rozdiel.

tatiana234
autor
4. júl 2024

@zuzanaa239 my sme este len na mixovanom jedle kúsky vypluva. Je možné že som ju nútila asi ma odpor možno vytvorený a ak aj s tým tie zúbky tak si vytvorila odpor úplne. Neviem ci by nebolo lepšie dat týždeň dva úplne pauzu

anavixy
4. júl 2024

Tak jej skus ponukat kusky do ruky, nech papa sama, alebo nech sa “krmi” lyzickou. Ale netreba to hrotit, nech sa s jedlom zoznamuje, hra, ochutnava, pokial jej chuti mlieko, tak netreba stresovat ze “neje”, len teda jej treba davat mozno viac mlieka, ked neprospieva. Podla mna dieta do jedla proste nedonutis, ziadnym sposobom, ziadnymi vyzivovymi doplnkami, chce to len trpezlivost a cas. A ponukat ponukat… 🍀

zuzanaa239
4. júl 2024

@tatiana234 ano skuste si dat pauzu 2 tyzdne a
potom na novo, okolie si nevsimajte a dcerku nenutit moze si to pamatat. Vela sil!

betulinka1
4. júl 2024

@tatiana234 ak jej nevadi flaska, tak jej rob kase do fľašky. Nech jej zvýšiš prijem jedla aspon takto. Ak nebude pit aspon zapustené kase, tak sa jej moze stiahnut zaludok. Dalsia rada, Skus jest pri nej. Aby ta videla jest a casom mala chut aj ona ochutnať co ješ ty.

tatiana234
autor
5. júl 2024

@betulinka1 na noc dostáva kaši z flase ďakujem za rady pokúšam snáď sa chyti na niečo slečna znova

betulinka1
5. júl 2024

@tatiana234 daj jej aj cez den, ked nechce ine. Inak mam doma nejedaka, tak ja uplne chapem tvoje pocity. Az teraz sa okolo 9 rokov sa to zacalo nejako zlepšovať ale nie je to nejaka sláva ale aspon si povie co chce Druhy ten by zjedol aj mna hadam.

ddenuliatko
5. aug 2024

@tatiana234 v prvom rade si treba uvedomiť, že je jedna o dieťatko do 1 roka. Takéto detičky sú ešte stále na prvých príkrmoch, zoznamujú sa s jedlom, jeho vôňou, chuťou alebo štruktúrou. Každé dieťatko si ide svojim vlastným tempom a netreba sa vôbec porovnávať. Sú detičky, ktoré papajú len 1 - 2 lyžičky a je to v poriadku. Obdobie rastu zubkov je často sprevádzané zníženým apetítom. Detičky v tomto období môžu odmietať príkrmy. Môžete skúsiť cumlík na príkrmy a lebo kapsičky, ktore sa plnia, prípadne jedla do rúčky. Neskôr sa dajú skúsiť potraviny, ktoré zvyšujú chuť do jedla. Ak náhodou, veľa tipov ako na nejedákov nájdete na IG @nejedacik ♥️