7 mesačnému synovi nechutí žiadne ovocie. Čo robiť?

nikusik0306
11. feb 2015

Moj syncek má 7 mesiacov, este kojim, no na obed a na veceru pekne papá zeleninku, no nechce mi papat ovocie, natahuje ho na grcanie, tak som aj tie prve Danone detske jogurty s ovocim skusila, no nic, nechce. Aj po jednom ovoci som davala potom som mix urobila aj z obchodu hotove som skusala no nic, nechuti mu ☹

terus00
11. feb 2015

Keby si primiesala k nejakej zeleninke?

lalus
11. feb 2015

nič, nechať tak, dokrmovať zeleninou a ovocie skúsiť zase o mesiac- dva 🙂
raz ho snáď jesť začne 🙂

tinushka13
11. feb 2015

Moja dcérka má 26mes a tiež žiadne ovocie. minule som jej dala do pudingu aspoň černice a mandarinky.. neuveriteľné ale ona to zjedla.. akonáhle jej dam ovocie na stôl alebo ponúknem..tak nič. Napriek tomu zbožňuje čerstvú ovocnú šťavu. Musím čakať. ono to príde. Ja tiež nie som na ovocie 😅 ( okrem tehu.. vtedy mi veľmi chutí) 😀

mimi321
11. feb 2015

No veru môj malý okrem jablka doteraz nezjedol nič iné... a to ide mať 3 roky... ale už začína... hurá hurá... už zje hrozno, kiwi, pomaranč aj mandarinku... dokonca dal aj ananás... Ten tvoj je malý jasné ale isto sa raz chytí... treba skúšať. 🙂

evka_evka
11. feb 2015

Ahoj.no moja dcerka este donedavna zjedla len jablko.az teraz ked ma uz 17 mesiacov zje aj banan.hrusku a melon 🙂 vsetko casom pride.detom sa menia chute..skus ponuknut neskor.o tyzden.o mesiac.

marcah
11. feb 2015

aj ten moj zo zaciatku nechcel ovocie, co mna prekvapilo, kedze vacsinou na ovocie sa vacsinou ti mrnusi chytia 🙂...... dokonca ani tie ovocne kapsicky do rucicky nechcel a to starsi sa siel potrhat za tym..... v podstate prve ovocie zacal jest ked si to vzal sam do ruky a mohol sam hryzat.... takze mal obdobie bananov, potom sa celkom chytil na mandarinky a teraz dokonca uz zje aj jablko, hrusku,.... ale stale to musi dostat do ruky a do ust si to dava sam (mixovane vyzivy a pod mi nezje)

junovka
11. feb 2015

no, moja ma 14 rokov a doteraz ovocie do seba neda, odmalicka mi ovocie tiez vygrcala, tak som sa na to vykaslala.....vraj, dokaze si zivot bez ovocia predstavit 🙂

emily76
11. feb 2015

Bud rada, ze spapa aspon zeleninu... 😉 nenut ho do ovocia, mozno ked bude starsi, tak mu pride na chut. Moj 18 rocny syn doteraz zje mozno 5 druhov ovocia a so zeleninou tiez ziadna slava...a je zivy, zdravy, nic mu nechyba 😉

janinah
11. feb 2015

tiež mám takého syna,on asi zo vzduchu žije....videli ste decko,ktoré v školke muselo ochutnať banán,potom ho drží v puse cca hodinu a vypľuje ho až vonku,keď ide domov?.......čo som sa pýtala v okolí,tak také decko sa ozaj naučí jesť,keď vypadne z domu niekam na internát,tak si počkám 😀

dejka77
11. feb 2015

Myslim, ze je urcite lepsie ked uprednostnuje zeleninu pred ovocim. Predsa len ovocie to su karbohydraty. Este je malicky, neskor tomu urcite pride na chut. A ak nie, nebude to tragedia.

meluela
11. feb 2015

@nikusik0306

daj prestavku a potom skus trebars jablcko povarit ... ked nebude chutit, tak mozno zachuti ked uz budu prve zubky a bude vediet aj nieco pozut ako jedlo do rucicky - kusok jablcka a pod.

a uprimne - toto februarove ovocie nechuti moc ani mne :S ... mozno sezonne ceresne, jahody, marhule, melony budu mat vacsi uspech

a tie danone jogurty, to zial okolo ovocia ani neslo, to by som dietatu radsej nedavala s predstavou ze mu davam ovocie ...

tova
12. feb 2015

v 7 mes? ved to este len zacinaju ochutnavat prve jedla. A casto mixju uz detske jedla zeleninu s ovocim napr sladky zemiak a jablko, hrasok a hruska, moje deti domace nechceli ale kupne ano,, Ked tvoj nechce kupne skus spravit domace alebo inu znacku, kazda znacka ma inu chut. tak mixuj len tak, ze na zaciatok das len 1-2 lyzice do zeleniny, po par dnoch das o jednu viac az kym nebude pol na pol. a daj take co maju poobnu chut, napr sladky zemiak a jablko, hrasok, hruska

sense
12. feb 2015

Nechaj tak skus o mesiac dva ved staci ze je zeleninku....

alexandra1104
12. feb 2015

Vobec nic moja nezjedla vobec nic za to zeleninu milovala a miluje furt,,,,az ked mala rok a pol tak niaky banan jablko hrozno ale moc jej ovocie stale nejde...zelenina je dvolezitejsia

zuzka38
12. feb 2015

Asi sa nedivim zr mu nechuti ved teraz nie je ovocie ziadne ktore by prirodzene rastlo a teds je vsetko bez chuti..vobec nevadi ak bude bez ovocia

sissy27
12. feb 2015

počkaj, až bude na trhoch čerstvé naozajstné ovocie, ktoré má chuť, vôňu... toto čo je teraz ani mne nechutí... a až bude sezóna, tak zamraz na zimu čo sa dá, prípadne sprav domáce výživy...

yanni
12. feb 2015

nestresuj. Nasi maju 8,6 a takmer 5 rokov a jedia len jablka, banany a ten najmladsi este jahody. Nic ine. Ale zato zeleninu takmer kazdu. Aj surovu aj varenu. Ani dospely clovek nema rad vsetko. neboj on len zacinava ochutnavat. Raz niecomu pride na chut, urcite. Neboj sa.