7 mesačné bábo nechce papať

zuska2001
13. okt 2015

Ahojte, moj 7 mesačný chlapček veľmi nefandí príkrmom. Robim rôzne druhy zeleninky, spapá tak zo 10 lyžíčiek , ale vôbec nechce otvárať ústa - vždy ho musím dáko obalamutiť - hrkám s hračkami, spiavam mu, a ked otvorí usta - šup lyžička dnu. Z karfiolu ho dokonca naťahovalo (rozmixovala som) a čo ma uplne prekvapuje - kašu večer ani náhodou. Začína ma to trápiť, pretože všade píšu, čo všetko by už také babatko malo papať. Ako ste motivovali vaše detičky, aby jedli aj iné ako mliečko ? Ked ho teda z niečoho naťahuje, mám to skúsiť na dhuhý deň, alebo dať väčší odstup ?

sardinka335
13. okt 2015

Ked obváram karfiol tak ,,naťahuje aj mna,, 🙂 Ty nerieš čo všetko ,,by malo bábätko,, papať...tvoj ma syn ma svoje tempo, 10 lyžíc je podla mna na prve prikrmy super vykon a ze nechce otvarať usta - podla mna sa ešte len učí, zoznamuje s papaním. Ak ho natahuje z nejakeho jedla tak skus dať niečo ine z čoho ho ,,nenaťahuje,, a to daj potom neskor.

timea7
13. okt 2015

ja by som to vôbec nesilila, možno to bude o dva, tri týždne, o mesiac úplne inak. Prečo by mali všetky deti zrovna od toho a od toho veku jesť to a to? Môj partner neznáša karfiol a brokolicu celý život a žije, má takmer dva metre, takže mu to nijako neublížilo.

marina3
13. okt 2015

Mne tiez kazdy hovoril, aby som to neriesila , tiez nic nechcela jest...ale ja somcitila ze to nie je ok...a bola to pravda, mala bola chudokrvna a preto nechcela jest, chudokrvne deti casto nemaju pocit hladu a nechcu papat, bolo to zufalstvo daco do nej dostat....

Doktorka jej zobrala krv a podla toho sme vedeli, nam chybal vitamin B - brali sme pirydoxin a davala som jej cervenu cviklu ( nasilu ☹ ale zabralo...vela detom zase chyba zelezo a su chudokrvne...

Mozno to nie je Vas pripad, ale ak to bude dlhsie a bude odmietat rozne prikrmy, treba zvazit ten odber krvi

lajlilinka
13. okt 2015

Nie si v tom sama. Naša 6 mesačná má problém vypiť mlieko a nieto ešte kašu alebo nejaké prikrmy... nezje ani dve lyžičky...
Jedenie je u nás veľká skúška mojich nervov... Vyvádza pri každom...
Na chvíľu nám pomohla šťava z paradajky (prepasirovana cez sitko čerstvá paradajka), ktorá jej dala chuť do jedenia (že jej to pomáha lepšie tráviť mlieko), ale teraz už mám problém dostať do nej aj tú...
Relatívne bez problémov je noc, to sa budí každé tri hodiny a vypije aspoň mlieko. Cez deň je to poriadne divadlo...
Stále sme na 120 ml.

ppavlinaa
13. okt 2015

Ahoj,moja dcerka nezjedla do 10mesiaca ani lyzicku a to sme skusali kazdy jeden den ranajky,desiate,obedy,vecere,vkuse kazdy den som 4mesiace pripravovala prikrm a ona ani neotvorila usta.a pred tyzdnom zrazu v jedno poobedie otvorila a zacala jest.zje tiez tak 8-10lyziciek a ja sa z toho neskutocne tesim. Ma 10m a 2 tyzdne a ona az teraz dozrela do stadia,ze je pripravena nieco jest,aj ked malo🙂 takze mozes byt pokojna a spokojna s tym co tvoj drobec spapa.ale ja by som ho urcite nenutila,aby k tomu nemal odpor.btw lekarka nas strasila s odbermi krvi a s nedostatkom zeleza a inych vitaminov a na stranke Mamila.sk mi povedali,ze je to absolutne v poriadku,ze raz dozreje a zacne papat,ze z mojho mlieka ma absolutne vsetky potrebne ziviny a este aj dlho mat bude.;) kazdopadne ak prospieva a pribera,vsetko je ok len to chce cas;)

karkana
13. okt 2015

Vôbec sa nestrachuj, ani moja vôbec nechcela, iba sem tam jednu dve lyž., len mlieko,,,,potom okolo roku rožok a chrumky-nič som do nej nedostala, ledva trochu čaju,a ked mala 17mesiacov-tak sa nám zrazu rozjedla a teraz jej z nej buchtička,,,,nechce-nedávaj na silu,,,skúšať treba, ale má čas

siska53
13. okt 2015

Su to len prikrmy. Takze uplne staci,ak spapa len zopar lyziciek. Ponukaj,nestresuj nenut. Dieta musi viackrat ochutnat nieco nove,aby mu zachutilo.. Dokonca viac raz ako my dospeli.

Moje druhe dieta nebolo velky papkac. Vseobecne..kebyze nemusim.ist na operaciu,tak by som prikrmy nasadila este len ukoncenym 7.m.,nie 6. Intuicia mi vravela,ze z flasky sa pit nenauci ani pocas mojej nepriromnosti,tak som potrebovala mat aspon ako-tak zabezpecene prikrmy.

cavokjanka
24. mar 2018

@zuska2001 Ahoj, ja viem, že už je to dlhšia doba od Tvojho prispevku, ale aktuálne riešim so 7 mesačnou dcerou rovnaky problem. S prikrmami krasne začala, trvalo to asi tyžden a totalne s tym sekla. Par lyžičiek do nej dostanem, len ak ju nejakym sposobom obalamutim a to sa tvari ako keby prave zjedla otravu. Preto sa chcem spytat, ako ste dalej pokracovali? Kedy sa drobec rozpapal? Bol v tom nejaky važnejši problem? Dakujem za odpoved, aj ked s odstupom času 🙂))

pjana
8. júl 2020

@cavokjanka Ahoj, ako sa vam podarilo zvladnut dcerkine odmietanie jedla? Momentalne mame rovnaky problem a neviem si rady.

cavokjanka
8. júl 2020

@pjana ahoj, nejedla nič okrem môjho mlieka do cca 18 mesiacov, iba moje mlieko. Mne kázala doktorka jesť veľa zeleniny, strukoviny, mäso, aby nič nechýbalo v mlieku. A hlavne byť v pohode, lebo to tak má veľa detí. Potom postupne začala jesť, objavila som pár potravín, zdravých, ktoré jej chutili, a točila som 3 jedla dokola. Nič jej nechýbalo, teraz bude mať 3 roky, okrem mäsa zje všetko, miluje husté zeleninové polievky, je super zdravá. Aj keď sa tým isto trápiš, viem čo to je, tak moja jediná rada je, že naozaj buď vklude....

pjana
8. júl 2020

@cavokjanka dakujem Ti velmi pekne za reakciu a za povzbudenie🙂

ewrika22
10. júl 2020

@pjana my tiez, mame 7mesiacov, odpol roka som zacala davat, papal, pak sek, tiez sotva otvori pusinu, sice nam rastu horne zuby, no ci je to tym? Kojime a kojime, ked vidim co vsetko mamicky uz detom davaju a velkou lyzicou, piskoty a pod.si pripadam ako keby malemu nechcem dat najest 😒

kikinka91
3. apr 2023

Dobrý deň mame rovnaký problém krásne dva týždne papal potom dostal crevnu virózu a nič neviem doňho dostať, sme aj na mojom mlieku do toho stále kaka 4 krát denne ani neviem vlastne z čoho keďže odmieta jesť 🙈treba len vydržať a skúšať alebo ísť k dr .? Ďakujem za radu. Mame 7 mesiacov

cavokjanka
3. apr 2023

@kikinka91 ahoj, netráp sa, len ty zdravo jedz aby tebe nič nechybalo. To prejde. Aj keď verím že sú to nervy. Naša začala jesť okolo 20 mesiacov, keď som odišla na pár hodín týždenne do roboty. Dovtedy nezjedla okrem mm nič. Teraz bude mat 6, je veľmi vyberava ale úplne zdravá. Maso nechce doteraz.

magdinka96
16. apr 2023

@lajlilinka prosim vas, rozpapala sa Vasa malicka casom? co pomohlo? mame podobny problem a uz nevladzem Pekny den prajem ❤️