6 mesačný synček mesiac papal príkrmy a teraz ich nechce

kudrlivka
19. jún 2013

Obraciam sa na Vas s mojim problemom. Synceka sme zacali prikrmovat ked mas asi 4 a pol mesiaca, lebo stale otvaral pusku ked som jedla, stale sa dozadoval mliecka, tak sme vyskusali dat mixovanu mrvkicku. Papal a chutilo mu, pridavali sme postupne zemiak, pastrnak, cukinu, ovsene vlocky, ryzovu kasu, jablcko.to trvalo asi mesiac. no a teraz mi uz asi 2 tyzdne odmieta jest uplne cokolvek okrem MM, a pyta aj kazdu hodinu, v noci kazde dve. uz neviem co mam robit, jedine co mi spapal troska bolo na veceru ryzova kasa od Hami s MM ibaze uz som taka "vycucana" ze neodsajem ani 10ml mlieka, takze ani tu kasu mu nemozem zarobit :/ ta mu dost chutila lenze stale len tak 50ml lebo viac mlieka som neodsala a teraz uz skoro nic, ani sa neoplati zarabat.
myslite ze mu pocas toho tepla stali mliecko? mam ho nutit, resp. skusat kazdy den ci mi nieco zje? predtym naozaj spapal celkom peknu porciu, teraz ani jednu lyzicku.

demonique
19. jún 2013

@kudrlivka mala som to iste, len trosku neskor to prislo. teraz mi tiez vela neje. asi to bude teplom. nenut ho, ked bude hladny a nebude mu stacit tvoje mliecko, bude jest, ale do roka je tvoje mliecko pre neho zaklad,. takze kym kojis, nic sa neboj 🙂

linda20111
20. jún 2013

@kudrlivka ahoj, mozno kvoli tomu teplu sa to tak zmenilo.. mlieco si pyta podla mna preto ze je smadny.. daj mu cajik, alebo vodu bud do flase alebo lyzickou, aby mal dostatok tekutin

josenka
20. jún 2013

@kudrlivka Tiež súhlasím s babami, že MM mu stačí, to teplo nerobí dobre ani nám. Inak, ja zarábam obyčajnú instantnú ryžovú kašu (kupujem v kauflande) len tak do vody - aby mala nejakú chuť, tak si vopred namočím do vody pár hrozienok alebo sušených sliviek, rozmixujem a potom mu do toho zarobím tú kašu. Snažím sa, aby tie hrozienka/slivky boli bio, resp. už som mu do nej aj čerstvé jablko mixovala.

kudrlivka
autor
20. jún 2013

@demonique
@linda20111
@josenka
Dakujem dievčatá,ste má ukludnili.skúsim tu ružovú kašu s hrozienkami,lebo teda len MM mi nechcel papat vcera čo sa mi troška podarilo zarobiť. Vodicku pije z flasky takze tekutín má dosť,len moja mama(pediatricka) hovorí že môže byť chudokrvny ked nebude mať dosť železa....toho sa troška bojím

josenka
20. jún 2013

@kudrlivka Aj môj malý bol chudokrvný, chvíľu sme mali maltofer, ale nerobil mu dobre, tak som zvýšila prísun železa sebe, aby mal z čoho ťahať. A ešte mi napadlo - sušené marhule obsahujú tiež železo, tie takisto dávam do kaše, kupujem nesírené tiež v kaufláči. Teraz, keď už je väčší, tak mu občas dávam melasu do kaše, mne teda nechutí, brala som ju kvôli železu, ale malý v pohode. 🙂

kudrlivka
autor
4. júl 2013

teraz mi uz milacik nechce jest skoro nic. vcera zjedol ovsenu kasu s trochou vyzivi jablcno marhulovej. dnes som spravila obed sladky-ryza a slivky, totalny rev. potom ze skusim teda aspon mrkvu, nic. ked ho s jedlom neotravujem je spokojny, akonahle sa blizim s lyzickou tak place