6 mesačný nechce jesť varené príkrmy, ale Hippku zje celú.

dana06
17. feb 2019

Ahojte 🙂
Malinky mi nechce papat varene prikrmy ale ked mu dam Hippku tak ju zje celu. Od narodenia je na UM.
Zacala som s prikrmom od ukonceneho 4 mesiaca a varila som mu. Asi po mesiaci ked sme niekde boli alebo nebol cas na varene som mu dala Hippku. A potom zas som varila. No posledne 3 tyzdne nechce zjest nic co mu uvarim a place pri tom. Ked mu dam Hippku tak prestane plakat a celu ju zje. Ovocie na desiatu mu pripravujem ja a to zje.
Mali ste niekto nieco podobne? Ako ho donutit jest varenu stravu?

ink
17. feb 2019

Ahoj, netráp sa, to bude len obdobie. Čo tak mu to riediť? Napríklad kúpiš mäsové, ale pridáš mu z toho pár lyžíc do tvojho čisto zeleninového domáceho príkrmu?

ukulela
17. feb 2019

skusas varene robit z rovnakych kombinacii, ako mas hippky? alebo zarad do varenych daco nove ... u nas velmi dobre fungovali bataty v roznych kombinaciach, so spenatom a zltkom, s cervenou sosovicou, cukinou, vlastne so vsetkym, ked som chcela zaradit daco nove a odmietol, pomiesala som s batatom a uz to dal. a aj cvikla velmi chutila. maso som davala telacie a nie vela, na jeden prikrm taku gulicku velkosti cajovej lyzicky .... a mixovala som na hladko, robis tiez rovnaku konzistenciu, alebo varene len pucis?

emma_932
17. feb 2019

@dana06 presne ako moj starsi syn. Nic varene, iba Hippky. Kupovala som mu ich mesiace, potom som objavila knihu od Anabel Karmel Varime malym detom. Zacala som varit z tej knihy a stal sa zazrak ☺ je to vyborna kniha, uz ju mali pozicanu vsetky kamosky s malymi detmi, ani teraz ju nemam doma.

kristina2412
17. feb 2019

@dana06 a zohrievas tu hippku? Niektorym deťom chuti viac teplý prikrm,niektoré majú radšej prikrm izbovej teploty. Tak ma napadlo či aj v teplote nieje rozdiel.

emma_932
17. feb 2019

@ukulela ja som skusala "hipp kombinacie", ale nepreslo to. Bud konzerva, alebo potom konkretne jedla z tej knihy.

luciannka83
18. feb 2019

Moje deti nechceli napr jest zwleninove prikrmy. Ked som tam dala maso, alebo zmixovala s masovym vyvarom, len sa tak zaprasulo.

lula313
18. feb 2019

A keby si dala svoj varený prikrm z tej fľaštičky? Nezblbla by si ho?

iwesska
18. feb 2019

Skus kombinovat. Zmiesaj doma robene s podobnou prichutou kupovaneho a podavaj z flasticky. Ja som tak robila. Postupne zvysuj pomer domacej stravy. Ale napr.nasmu chutil viac ten kupovany spenat ako doma robeny. Ten bol taky bez chuti a aj ta konzistencia po mixovani bola ina.

tanalyn
18. feb 2019

Tak teraz normálne kupuj a skúšaj tak raz za týždeň či ti možno nezačne zase jesť tie domáce. Alebo to striedaj. Zeleninu a ovocie kupuješ v obchode?

mogaa
18. feb 2019

Treba len skúšať a aj nové kombinácie - uvariť mu polievočku, nastrúhať jabĺčko s mrkvičkou....ono je rozdiel aj či mu mixneš na kašu alebo nechávaš kúsky(napr.keď je pretlačené s vidličkou)....niektoré deti mixnuté nechcú, chcú tam cítiť kúsočky, naopak iné chcú len rozmixované na kašu....

galioska
18. feb 2019

Nič mu nebude, čo zje to mu daj, to len niektoré budú strašné riešiť, to vieš kto nezažil nepochopí😎😉

renatka100
18. feb 2019

@dana06 kludne mu davaj hippku o chvilu uz bude jest aj tak vasu stravu tak sa zbytocne nestresuj 😀. Moj maly tolko vela jedol, ze som mu okrem mojho vareneho musela davat cez den este aj dve vyzivy. Keby som mu ich nekupovala cely den iba varim😀

mima86
18. feb 2019

Moj prvorodeny takto bol dva tyzdne predtym,ako mu vysiel prvy zub. Len mlieko a kupovany prikrm som donho dostala. Postupne to preslo.

misinka0611
18. feb 2019

Skús mu dat tvoj prikrm dobrej fľaštičky.

jajinka17
18. feb 2019

U nás tak isto .na UM od mesiaca..od štvrtého sme išli na prikrmy..krásne papala .okolo toho 6 mesiaca úplne začala odmietať jedlo..nezjeme nič .teda 2-3 lyžičky..skúsila som kupované a ona to zjedla ..tak som zase uvarila no ani za nič..dala som kúpené a zjedla ..u nás to trvalo asi mesiac..ale stále som ponúkala aj mnou varené .a prešlo to samé od seba..držím palceky

gabinkomisko
18. feb 2019

@iwesska tak tak .. presne ako u nás .. postupne som zvyšovala podiel domácej stravy

lia261
18. feb 2019

Náš mal presne rovnako papal, presnidavky sme mu narobili domace to zjedol ale slane nechcel len masove presnidavky, asi mu chuťovo viac sedia. Teraz ma 1rok a 4 mes. a už vobec zasa nechce masove presnidavky len varene😀

michaelamedova
18. feb 2019

skus dať tvoje navarené do pohárika od hipu možno zaberie

ciaobela
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
michaelakors
18. feb 2019

Mne v tom veku toho nezjedol vela, rozpapal sa az okolo 1 roka...

wandallka
18. feb 2019

Pri prvej dcére som začala s príjmami tiež okolo pol roka ale reálne začala jesť až okolo 7-8 mesiacov..že jedla že to nebolo ochutnávanie...a áno aj toto sa stalo že z pohárika áno a moje varené nie...ono poháriky sú predsa len dochutenie ale zabral aj toto: moje varené som dala do pohárika a tvárila som sa že jej davam kupované a ona to zjedla

kolienko2
18. feb 2019

Moj syn tiež papal len hippko nechcel domácu varu a mala ťa zas nechcela hippko iba domácu stravu.Mislim že každé dieťa je iné a netreba to riešiť.Teraz ma syn 11rokov a dcéra 5rokov a jediné všetko rovnako.Taze by som to naozaj neriešila nech papa čo mu chutí hlavne že papa...😊

kubkovamama
18. feb 2019

S kľudom sa na to vykašli.😁 Môj 10r zjedol všetko,dcéra 2r to je každodenný boj od raňajok až do večere.Nic nepotrvá,neboj.Kazde dieťatko preferuje to svoje a "to svoje" sa môže meniť aj každý týždeň.Tak ako aj ty už jes normálne😀tak sa naučí aj malý.Nestresuj sa,pokiaľ je zdravý, spokojný..Je maličký ešte.

evelyn0303
18. feb 2019

Poznám matky,čo by dali zato aj modré zneba aby aspoň kupované dieťa zjedlo,ale ako si naučíš..😣
HiPP a Ovko u mňa Naj čo sa týka kúpených prikrmov,doteraz syn zje (2roky )a aj uvarené..ale najprv obaja papali z obchodu-aj celú 250gr fľašku 😍
Nevýhoda-cena,ale som ochotná utiahnuť z iných výdavkov,sú to najzdravšie deti,aké poznám a my sme šťastní,že v strave vo väčšine prípadov nepreberajú🙂
Ak mu to chutí,nevymýslala by som,ale ak uvidí vás pri obede, určite si vezme 🤗
Strava-zaklad zdravia a žiadne lieky

faustina333777
18. feb 2019

To čo uvaris daj do hyp fľašky a podľa mňa to zje..

kika52621
18. feb 2019

Neboj ja som kojila do 18 mesiacov.......do 9 mesiaca mi nedal nic do pusi ziadnu zeleninu, ovocie nic v 9mesiaci trosku zacal zjedol pribinacika, nejake hipp jogurtiky, kasicky....az v 15 mesiaci zacal normalne papat. Moja mama povedala, ze do 9 mesiaca som tiez nic nedala do pusky. TAKZE moje dieta vobec nebolo tabulkove dieta velmi som sa trapila, ze ine deti jedia mrkvicku, zemiacik a pod. a moj nic. Zato od 15 mesiacov je ukazkovy papkac zje vsetko ja som mu varila potom uz taku stravu ako nam len menej osolene, okorenene. Ak to nemal ochutene nechcel to. Ak je zdravy, stastny a nechudne netrap sa.

hettinka
18. feb 2019

@dana06 staršia jedla výlučne hippky, varené odrevala. Mladší zasa len moje varené a Hipp vypľuval. Takze každé dieťa má iné chute. Staršia má teraz skoro 18 rokov a na hippkach už nie je, už je varenú stravu 😂. Aj tvoje dieťa z toho vyrastie. A zatiaľ si ušetrí nervy a čas na varenie.

misko_alicka
18. feb 2019

Aj moja dcerka to tak mala. Raz som zobrala na vylet poharik a doma uz nechcela. Po mesiaci ju to ale preslo a uz papkala vsetko zase. Asi treba len pockat, kym sa presyti

lenkaam_1
18. feb 2019

To iste bolo u nas domace nic kupovane vsetko...trvalo to cca 2 mesiace teraz zje ze uuuuuuuuuuuplne vsetko

dana06
autor
18. feb 2019

Dakujem za rady!
Ja mu jedlo davam vzdy do misky. Ci uz je to varene alebo kupovane.
Dnes som mu ale skusila dat do uvareneho par lyziciek z Hippky a zjedol. Sice nejedol tak “pažravučko” ako ked ma cistu Hippku ale zjedol.
Totiz ked mu davam Hippku otvara usta sam a pyta si. Dnes zjedol no trvalo to kym otvoril usta ale vybojovali sme.
Zajtra skusim ten masovy vyvar mu k tomu pridat a snad uz bude papat. 🙂
Dakujem za pomoc a hlavne ukludnenie ze nie len ten moj je spekulant 😂