6-mesačné dieťa odmieta príkrmy

niki9807
13. aug 2024

Ahojte. Mala moja bude mať pol roka za pár dní je na Um ale odmieta mi akékoľvek prikrmi.. Uz som to riešila aj z dr. Povedala nech skúsim začať dávať ovocné. Ale ona mi odmieta aj tie, skúsila som aj doma robiť aj v obchode kúpiť všelijaké zeleniny ovocia.. Nič nechce ani ústa mi nechce otvoriť a keď sa mi podarí dat do ust hneď to pluva pripadne ju napne. Skúšala som dat aj úplne riedke nech spozná chuť do flasky ani to nemá úspech... Nejaké rady? :/

marhulka13
13. aug 2024

@niki9807 len čakať a postupne ponúkať. Zvykne si

pbra40
13. aug 2024

@niki9807 skus do príkazu primiesat um. Resp dat vyšší podiel mlieka a do toho lyžičku príkrmu . Nech to ma zo začiatku chuť toho mlieka. A postupne zvyšovať a manit pomer

pribinak
13. aug 2024

Pockala by som kým ustúpia horúčavy. Nemá estw ani pol roka, netreba sa nikam ponáhľať.
Dieťa musí aj prejavovať záujem o jedlo.
Tvoje babo potrebuje čas

niki9807
autor
13. aug 2024

@pribinak ja som len myslela ze tým ze nie je kojenia uz papať musí. Tak preto som z toho taka nejaká nespokojná.. Ona keď vidí ze jeme niečo mi ako minule som jedla pizzu hneď mi ťahala ruku sebe do ust. Ale toto vôbec ani neotvorí ústa keď vidí lyžičku

pribinak
13. aug 2024

@niki9807 a keď jej das kúsok jablcka do ruky ? Alwbo kúsok banánu? Skús jesť jablko a uvidis či bude mat záujem

niki9807
autor
13. aug 2024

@pribinak skúšala som banán jedla som a dala som jej trosku a hneď pluvla

viestta
13. aug 2024

@niki9807 nic ti neostava len ponukat. Musi si tvyknut na ninu chut aj konzistenciu jedla. Na zaciatok staci ak zje lyzicku, dve. Necakaj, ze hned da celu porciu

biba_18
13. aug 2024

trpezlivosť... a naozaj dávať všetko postupne, nie že budeš dávať iba to čo jej chutí, lebo že veď aspoň niečo zje ...

jankaju
13. aug 2024

Chce to len čas, hlavne nedávať nasilu. Moje obe deti začali ako tak akceptovať príkrmy, keď mali rok. Keď zjedli lyžičku - dve, tak som obrazne buchla šampanské. Do roka boli na mlieku a sú tu, zdravé.

ja_mama
13. aug 2024

Naozaj len skusat, ale zaroven nenutit. Rozne zeleninky/ovocie a rozne pripravene (mixovane, popucene, kusky do ruky). Skusat lyzickou, alebo nech si kludne aj sama rukou vezme/namoci a oblizuje, bude sice neporiadok ale mozno ju to bude viac bavit 🙂 mozno aj tie mliecne kasicky by jej viac chutili, kludne by som aj to vyskusala a postupne tam aspon rozne ovocie popucit ak jej budu chutit.

lneviemmeno
13. aug 2024

Do roka je hlavná výživa mlieko. Nemá ešte plnohodnotne jesť, iba ochutnávať. Aj keby zje 2 lyžičky. Hlavne dieťa nenúť, lebo bude mať averziu. Môj má už 6 mesiacov, 1.5 mesiaca papá prikrmy a tiež žiadna sláva. Síce ovocné spapá bez problémov, ale zeleninové alebo aj s mäsom nič moc. Ponúkam mu, keď plače a nechce tak už nedávam. Niekedy sú dni, že zje celú misku, inokedy nechce vôbec. Keď je moc nervózny, aj 2-3 dni vynechám prikrmy a skúšam zase. Beriem to ako pokus omyl a že ten prvý pól rok s prikrmami treba mať trpezlivosť a skúšať. Môj aj keď nepapá veľa príkrmov stále pekne priberá čiže neriešim