6 mesačné dieťa nechce piť čaj ani vodu

zaira301
15. feb 2012

Ahoj....mám 6 mesačné dieťa a doteraz som ho kojila, kedže som nemala dostatok svojho mlieka, tak som dávala aj Nutrilon. Už od 5 mesiaca aj prikrmujem zeleninkou a skúšam aj ovocie, avšak mám veľký problém, pretože mi nechce piť ani vodu, ani čaj a keď už dávam príkrmy, tak by mal piť. Skúšam každý deň 3x za deň mu dávať feniklový čajík, ktorý je povolený dávať od 4 mesiaca veku dieťaťa , ale teraz už strácam svoje mlieko a každým dňom určite prestanem mu svoje mliečko dávať, kde mal ako-taký prísun tekutín....len mám obavy, že mi vôbec nebude chcieť piť vodu, či čaj...ako to riešiť? Všade sa píše, že keď sa kojí, nemusí sa dávať ani voda, ani čaj...a teraz sa mi to vypomstilo, vôbec nie je naučený piť nič, okrem mlieka asi som mu predsa mala dávať vodu už od začiatku ....prosím poradte mi...díky moc

zaira301
autor
15. feb 2012

Neporadí nikto? Asi nikto nemá taký problém ☹ ☹ ☹ ☹

anjelicek26
15. feb 2012

@zaira301 - no asi nevie pit z flase, skus striekackou do pusinky alebo po lyzickach, ale v konecnom dosledku sa to bude musiet naucit. Pravdu - my sme mu ten caj a vodu sladili ovocnym cukrom prvy tyzden, kym sa to naucil. Tak to pil a postupne sme uberali, po dalsom tyzdni uz pil bez cukru. Len to chcelo vzdy, aby mal caj aj voda teplotu, ako ma jeho mlieko.

zuzikkaa
15. feb 2012

@zaira301 nestresuj...moj maly bol na UM od 2mes a tiez nechcel nic pit,,ked tak som mu do mlieka dala trocha vody navyse 😀
no a zacal pit az ked mal nejakych 7-8 mes...ved v tych prikrmoch je tiez voda,popripade mu davaj take redsie...zrejme mu zatial tolko tekutin staci,ved sa napije ked bude treba

lauricka
15. feb 2012

a ako si mu podavala ten Nutrilon? Ak s flase, tak by mu to nemalo robit taky problem...Ak resi chut napoja, tak skus ine cajiky...snad ich je viac pre taky vek na trhu. Alebo sa porad s lekarom vasim...a keby si mu dala vodu s trochou Nutrilonu len tak na oklamanie a postupne uberat? To je blbost?

zaira301
autor
15. feb 2012

@anjelicek26 ja mu od samého začiatku dávam fľašu, kedže si odsávam mlieko. Od začiatku nechcel piť z prsníkov, takže som musela odsávať....a aký to je ovocný cukor? To kúpim v lekárni? a koľko si mu ho dávala napr. na 1 dc vody? Díky moc za odpoveď

zuzin78
15. feb 2012

@zaira301 ahoj, moja ma 10 mesiacov , papa vsetko , a nepije ani vodu a ani caj. ale je kojena tak si vypyta aj kazdu chvilku.
tak ja ti neporadim.

desszi
15. feb 2012

@zaira301 presne tymto sme si presli aj my, aj ja som pocuvala rady, ze ked sa koji, tak netreba vodicku, ja som mu zo zaciatku davala vodicku, lebo sa narodil v lete a boli horucavy, ale potom som pocuvla rady a prestala som a ked sme zaviedli prikrmy, tak som zase dokola pocuvala, ze mu mam davat vodu alebo cajik, lebo musi prijimat tekutiny atd. No to sa niekomu povie, ked dieta nechce 😒
Takze ja ti radim, vyzbrojit sa trpezlivostou - davat vodicku alebo cajik lyzickou alebo ja som davala injekcnou striekackou alebo davkovacom na panadol, je to boj na dlhe trate, ale musis vydrzat. My sme zacali tento boj od 7. mesiaca a trvalo to asi do roka a pol, potom uz zacal pomalicky ale len velmi pomalicky pit z poharika, najprv s naustkom, ale takym len obycajnym, bez ventilov, ktory nemusel sat ani tahat a potom bez naustka.
Zaira zelam vela vela vydrze, zacne pit, ale chce to cas 😵 Ja mat druhe dieta, nepocuvam a davam vodicku od zaciatku a nech si hovori, kto co chce. My, co sme si tym presli, vieme ake to je narocne 😉

zaira301
autor
15. feb 2012

@zuzikkaa ...asi budem mu dávať do toho Nutrilonu viac vody....
@lauricka ...už aj to som rozmýšľala, či ten čaj mu nechutí...takže kúpim nejaký iný...

anjelicek26
15. feb 2012

@zaira301 - len nezabudni kupit na vodu ci caj iny TYP flase - nech vie, ze mu nedavas mlieko, lebo to bude brat ako podraz. A ovocny, hroznovy cukor jasne v lekarni, ale aj v obchode. Do flase som mu dala tak dve lyzicky na zaciatku. Proste fakt sladke (lebo aj materske mlieko je sladke), nech sa nauci to vobec pit (on ani z flase vtedy nevedel pit), a potom sme uberali. Mne to stalo za to, lepsie ako dehydrovany, tie dva tyzdne cukru ho nezabili...potom uz bol uplne bez toho...

zaira301
autor
15. feb 2012

@desszi ...díky moc ....asi budem to musieť vydržať, presne ako ty.....ja som tiež veru nemala sa riadiť podľa doktorky...mama mi hovorila dávaj mu aj čajík...ale myslela som , že asi v dnešnej dobe, vedia doktori, čo sa môže a čo nie a teraz sa len jedujem, lebo si myslím, že musí byť smädný a neviem, ako mu pomôcť...inak aj s tou lyžičkou som skúšala a potom mi to vyvrátil a aj som mu dávala, keď bol rozospatý aby som ho oklamala, ale veru nedal sa oklamať a ani vtedy, keď bol hladný a nejedol 4 hodiny, čo som si myslela, že určite bude piť ...

luba41
15. feb 2012

@zaira301 ked pije mliečko, tak mu dávaj stále to aj na zapíjanie. Myslím, že mu to bude bohato stačiť. Nemusíš ho nútiť piť iné. Ani deti na UM nemusia okrem mliečka piť iné. On sa raz naučí aj na vodu. Naša má 15 mesiacov, za celý deň, ked vypije 0,5 dcl vody, tak to je veľa. Ale je kojená a vypýta si cici, kedy chce.

desszi
15. feb 2012

@zaira301 presne, aj mne to maly vypluval, ja som skusala aj cajik sladeny, nesladeny, vodu, ale vsetko odmietol. Isty cas som aj ja riedila umele mlieko, ale aj to som mohla len do urciteho riedenia, lebo potom mi ho nevypil. Okrem toho som vtedy pocuvala, ze mlieko nie je tekutina, ale potrava, co som ja samozrejme vedela, ale co mas robit??? ako si mas pomoct???? najhorsie bolo vlastne obdobie ked mal jeden rok, lebo bolo horuce leto a nic som do neho nevedela dostat ☹ a lyzickami a striekackami sme dostali do neho za cely den max 1dcl vody (ja som potom davala uz len cistu vodicku) aj to bol velky uspech 😝

desszi
15. feb 2012

@zaira301 tiez by som pocuvala uz rady starych mam a nasich mam - tieto moderne trendy sa tak rychlo menia, ze podla mna ani sami lekari niekedy nevedia co je dobre a nasi rodicia stari rodicia akosi prirodzene vedeli, co je dobre a co nie a vychovali bez problemov - sme tu zivi a zdravi, mozno dokonca zdravsi ako dnesne deti 😖

koksatko
15. feb 2012

@zaira301 my sme mali ten isty problem. mne pediatricka tvrdila, ze ked dieta nie je smadne tak sa nenapije. ona je oktobrova, tak ze sme zacali s prikrmami april-maj. skusala som tiez caje, vodu a nic. flasu vobec nechcela, ani pohariky s naustkom, ked ze bola kojena. tak som jej davala z pohara vodu. som jej ju dost casto ponukala. trvalo to dlhie a nakoniec sa naucila. pije len z pohara a vodu, ziadne dzusy, caje nechce. tak ze fakt to chce len trpezlivost, oni sa musia naucit na chut vody, len casto ponukaj a uvidis, casom to pride. je sice pravda, ze ja som sa moc nestresovala, lebo bola kojena a este stale je, uz ma 16 mesiacov. vela stastia, pokoja a trpezlivosti 🙂

bubutko
23. júl 2013

ahojte, u nas tiez problem s pitim tekutin akychkolvek okrem mlieka. ale prisla som na to, ze ak mu dam vodu alebo riedeny cajik ohriaty na teplotu aku mu davam mlieko, tak pije, aj ked este nie vela, ale aspon zacal pit. drzim palce.

nika_kika
23. júl 2013

ahojte my máme ten istý problém , keď mu dám fľašu a zistí že to nie je mliečko ale čaj či voda tak sa zatne a prestane piť. Tak som mu začala dávať menej mliečka do vody má to také redšie a aspoň niečo vypije , ale tiež už som bola z toho zúfalá že mi nechce nič piť len mliečko.