5-mesačnému dieťatku nechutí čistá voda

petraretra
1. júl 2024

Mojmu babatku nechuti cista voda na pitie vypije tak 10ml nasilu co jej pridat do vody aby jej chutila alebo co poradite na pitie pre 5 mesacne babo dakujem

luciaruz
1. júl 2024

Pripajam sa, mam rovnaky problem. Nekakala dobre, doktorka ze vodu prevarenu, alebo kamilkovy caj...jasne, ale ako ked to nechce 🤷🏻‍♀️ a nasilu jej to do krku liat nebudem samozrejme

angeli121212
1. júl 2024

@luciaruz
@petraretra žienky nič len čas, my sme s tým bojovali malý sa rozpil až keď som ho odstavila aj to bol boj ale keď som chcela nasilu malo to opačný efekt, keď som len milión krát ponúkala poddalo sa to.. veľmi neradím niečo pridávať určite nič osladené lebo si ušijete na seba bič, neskôr by chcel len sladené vody.. ak kojíte poprípade dať viac mlieka a stále ponúkať vodu.. vodu skúsiť dať aj z lyžičky z fľašiek a kľudne aj z pohárika podľa veku a schopností drobca.. ak už prikrmujete ja som dávala na preklenutie tohto obdobia viac vody do príkrmov, polievky, vodnaté ovocie.. a na záver držím palce a viem aký je to boj

snowflakenel
1. júl 2024

Z flase vodicku moja 5 mesacna v tychto horucavach nechcela. Tak sme dali lyzickou po troske

anavixy
1. júl 2024

Nic, len cas a ponukat, raz sa to zmeni. Dovtedy vodove prikrmy, ovocie, polievky a mlieko - to vsetko su rovnocenne tekutiny.

jaass
1. júl 2024

@petraretra ani môj synček nechcel keď mal 5 mesiacov. Akú vodu dávaš?

cimage
1. júl 2024

Ked je dieta kojene, tak netreba nasilu davat, ono sa vtedy viac koji. Ak nie je, tak skusit lyzickou. Inak by som neochucovala, max vyskusat nesladeny caj.

petraretra
autor
1. júl 2024

@jaass ja davam lucku

petraretra
autor
1. júl 2024

@cimage vyskusam teda lyzickou ja aj kojim aj umele lebo mam malo mlieka rozmyslala som este nad feniklovym cajom ale to by jej asi tiez nebralo

petraretra
autor
1. júl 2024

@snowflakenel vyskusam lyzickou uvidim teda

alickapusinka
1. júl 2024

sú aj detské čaje na studeno alebo teplo granulovaný v lekárni bez obsahu cukru. Pre deti.

jaass
1. júl 2024

@petraretra tak skúšaj 🙂 ale je to ešte skoro 🙂

anavixy
1. júl 2024

Niee, caj nedavaja a feniklovy uz vobec. Normalne ponukaj cistu vodu, este ma KOPEC casu sa rozpit. Davaj mu castejsie mlieko, ked mas pocit ze potrebuje viac hydratovat.

3petka
1. júl 2024

@petraretra ani môj nechcel a čím viacej papa normálne jedlo tým viac pije

simca06022011
1. júl 2024

mne teda 5mes vodu nepila, potom ako prisli prikrmy, robila som jej vzdy polievku :D okrem toho mala Um.. a az potom neskor voda a kadeco. Dojcene, by som teda viac dojcila v horucavach. Ak hrozi dehydratacia tak napr. aj striekackou od nutrilonu :D moja sa tak rozpila prave takto...

petraretra
autor
1. júl 2024

Dakujem za rady 🙂

terry658
1. júl 2024

@petraretra nášmu najviac chutil mätový čaj alebo medovkový. Tiež vode veľmi neublížil ale tieto úplne zbožnoval. Mali sme ich na zahrade,tak som skúsila.

beata_k
1. júl 2024

Vzdy ked sa mi deti kupali tak mali na hranie plastovy pohar. Celkom dobe sa im v ramci hry ucilo.