5 mesačné dieťa odmieta príkrmy

matta1
29. máj 2013

Maminky poprosim o radu mam 5m. Synceka odmieta my papat prikrmi :( sme na nutrilone AR-kovom (proti grcaniu) ani polievku ani zeleninku ani ovocie dakujem za rady

stastnamamulka
29. máj 2013

@matta1 bud trpezliva,ponukaj kazdy den ale nenut nasilu😉a co odstavene ovocie alebo zeleninovy vyvar vo flasi?

molka
29. máj 2013

Ja by som ešte počkala, asi je ešte priskoro.

emily_666
29. máj 2013

@matta1 hlavne pomaly, postupne, nenásilne. Ja som pri prvých pokusoch robila opičky, spievala oblúbené pesničky, riekanky, hrala divadlo s hračkami, musíš dieťa odpútať od toho, že ide jesť

brumka
29. máj 2013

ovocie a stavy by som medzi prve prikrmy nedavala, casto si babonavykne a nebude chciet zeleninku ani masko a bude pytat len sladke... asi mu mliecko staci kazdy den ponukaj

cherry1981
29. máj 2013

Je este malinky 🙂 Ja som zacala skusat prikrmy okolo 6-7mesiaca a poviem Ti ako tak papat mi zacala ked mala 9mesiacov , a to mala iba jeden prikrm ostatne mliecko. Ako tak zacala papat ked mala rok. Teraz ma 13 mesiacov ale stale sem tam vymysla 🙂 🙂 Skus este pockat a potom za mesiac za dva skus znova. Ja som davala bezne pauzu aj mesiac a znova som skusila kedy mi zjedla prikrm - obed mala asi 9mesiacov. A dlllho mala iba jed prikrm teraz ma 13 mesiacov a stale nemame papanie 5 krat denne, kedze este stale dva az tri krat denne pije mleko

anjelicek26
29. máj 2013

@matta1 - este nemusi, ak nechce, tak nedavaj 🙂 O dva tyzdne to cele moze inak vyzerat ;)

inull5
29. máj 2013

@matta1 ahoj, už som do jednej diskusie prispela, že moja dcéra vytrvalo odmietala akýkoľvek príkrm do takmer 16 mesiacov..bola síce dojčená a s prvým príkrmom som začala až asi v 9. mesiacoch, no keď videla lyžičku, tak ani pusu neotvorila, a keď som jej dala nasilu cez striekačku, tak druhou stranou pusy jej to vytieklo... 🙂 nechala som ju nakoniec tak a začala papať aj sama. Určite ho nenúť, viac krát mu ponúkni.

cicimon
29. máj 2013

ma 5 mesiacov, ma este cas!!

matta1
autor
29. máj 2013

@emily_666
@molka
@stastnamamulka
Doktorka ma strasi ze musi musi bo ze nemoze byt len na milieu mame ten Reflex a co my uz od 4m. Spinkal celu noc teraz sa budi aj kazde 4hod a to mame 5 m. A to mame 8300g kasicku my vcera vecer spapal celu flasu a to hustu o 19:30 a v noci o political jednej rano bol uz hladny a o pol 5zase papat nechapem tomu som uz bezmocna ved taking mu stcilo vecer o 19:30hod a potom az rano o pol tretej a teraz nie neviem co to

radusiq
29. máj 2013

ako tu zienky pisu, este ma kopec casu, v takom veku su prikrmy len na ochutnavanie a zvykanie si na nove chute, nie na to aby sa najedol. Ja som prvykrat odlozila o tyzden, potom ked zas nechcel zas som odlozila ale do vecerneho mliecka som pridavala baby ryzu. Na treti tyzden zacal papat pyre, ale len 2-3 lyzicky a koniec. A potom o mesiac neskor zrazu pri obede som mu musela 2x pridat co sa nevedel dojest a odvtedy papa pekne 🙂

matta1
autor
29. máj 2013

@inull5
@cicimon
Dakujem vam as rady 🙂

matta1
autor
29. máj 2013

@radusiq dakujem takze musime skusat

lucia78
29. máj 2013

S najvacsou pravdepodobnostou je na neho este skoro. Ja som ako neskusena svoje dieta nutila jest od 6. mesiacov. Ak by som pockala dva mesiace, usetrila by som nas oboch kopu nervov, neries to nasilu, deti raz zacnu jest.

radusiq
29. máj 2013

@matta1 nam sice kasa na vecer zabrala (doteraz mu dam kasu do flase okolo 11tej vecer, preberiem ho len natolko aby sa najedol, v polospanku pocuca a spi dalej) ale viem ze vela babatiek zle znasa tazku kasu na noc na zaludok a o to castejsie sa budia. Mozno u vas by skor pomohlo dat hustu kasu skor, a potom pred spanim len normalne mliecko. Nic proti lekarom ale na ten tabulkovy pristup ze MUSI papat prikrmy lebo tak sa to pise v priruckach by som sa jej vykaslala

stanislavao
29. máj 2013

@matta1 a naco uz davate prikrm? od pol roka sa ma skusat. postruhane jablcko, uvareny zemiacik. a postupne.

inull5
29. máj 2013

@lucia78 presne aj ja som ako neskúsená ju pchala, síce až od 9 mesiaca, ale ak nechcela tak som jej to proste strčila do pusy a keby som vtedy vedela že to že nechce jesť nemusím riešiť, tak by som si tiež ušetrila sebe aj malej kopu nervov

matta1
autor
29. máj 2013

@radusiq dakunem za odpoved a s tym mate pravdu ze tabulky hovoria ale mame aj ten problem ze mliecko MUTATION AT May moze predpisat len 5x400g do mesiaca a to je malo aspon u nas 2x400g mame cca na tyzden

stastnamamulka
29. máj 2013

@stanislavao deti na UM zacinaju s prikrmami od uk.4mes podla odporucani,samozrejme ziadne babatko nie je tabulkove ale to pediatri neradi vidia😅

stanislavao
29. máj 2013

@stastnamamulka ano, ja viem. prveho syna som zacala tiez od cca 4,5 mesiaca prikrmovat, ale druheho, ktory bol tiez na UM tak az od 6. a uplne to stacilo.

sisaka
29. máj 2013

@stastnamamulka to urcite, ale iba na Slovensku. vsade vo svete od 6.mesiacov ci ide o kojene, ci nekojene deti. Bud su slovenske deti ine, alebo len pediatria na Slovensku zaspala v 70 tych rokoch.

@matta1 zacala si priskoro to po 1., po 2. pred tym nez sa zacne s prikrmami je potrebne zisitit si , ci je dieta na prikrmy pripravene, ak nevies o ake znaky ide staci pogooglit. Ak zistis, ze je, treba zacat pomalicky prikrmovat t.j. davat par lyziciek (nie nahradit cele jedlo). Davat dietatu z flase nieco ine ako mlieko je tiez chyba. Ak kasu, tak lyzickou.

romanknopp
29. máj 2013

my máme 8mesačného plne kojeného synčeka a tiež príkrmom veľmi neublíži, skúšala som rôzne taktiky a triky, zje pár lyžičiek a pýta si mliečko. Tak si hovorím, že snáď jedného dňa začne papať, nenútim ho zatiaľ vôbec, aby som mu jedlo neznechutila, zje čo zje....podľa mňa treba len vydržať, oni sa rozjedia nakoniec.....varím si tak, že si navarím viac porcií a dám do mrazničky, aby som mala na viac dní a skúšame...

kacena4
29. máj 2013

@matta1 nemusis mu davat prikrm ked ho odmieta kazde dieta je ine nie tabulkovo sa riadit. ja mam 6 mesacne a este nepapame prikrm pred tyzdnom sme zacali s mrkvickou ale nechcel tak som dala na tyzden pauzu a skusim znova ak nie tak zasa prestavku a neskor nestresuj sa neboj cely zivot na mlieku nebude 😀 😀 moja dcerka zacala s prikrmamy az v 10 mesiaci a syn v 7mom

stastnamamulka
29. máj 2013

@sisaka tusim,ze to druhe😀😅

monika15
29. máj 2013

@matta1 ja som este nedavala v 5 mesiaci...az ked dovrsil 6.... by som sa neplasila este....pockaj 2-3 tyzdne... mozna bude ine.......

vonicka
29. máj 2013

@matta1 - predstav si, ze niektore deti domietaju prikrmy aj pol roka. Uplne bezna vec. Takze klidek, mozes to mat este ovela horsie, co ti samozrejme neprajem. Ja sa sama ani necudujem, ze 5 mesacne dieta odmieta prikrmy, ved tolko novych chuti a hlavne uplne ina konzistencia ako mlieko.