5 mesačné bábo nechce papať

lucka2506
29. máj 2022

Ahojte, babo ma 5 mesiacov nieako sa nevieme naucit papat. Robime zeleninku na pare skusali sme aj klasiku uvarit vo vode, ci mixovane alebo popucene nezje viac ako 4 lyzicky a to len zemiak mrkvu a batat. Viete mi poradit? Dakujem

gabika42252
29. máj 2022

@lucka2506 je normalne ze na zaciatku papania prikrmov dieta spapa len 4 lyzicky, stale je pre neho zakladom mliecko, to sa postupne zmeni... Netlacit, dat 4 lyzicky dopapat mliekom... Preto sa to vola prikrm

pribinak
29. máj 2022

@lucka2506 však keď 5 mesačný zje 5 lyžičiek tak to uplne stačí
Veď sa len zoznamuje s jedlom, má maly žalúdok, to zas nemaj predstavu že zje 20 lyžíc

Nedávaj nasilu, lebo mu vypestujes odpor k tuhemu jedlu a to je potom dlhodobý problém

elizabet173
29. máj 2022

@lucka2506 keby ti 5 mesačné nezjedlo ani lyžičku, je to v poriadku. Ono sa s jedlom len zoznamuje, nie je ešte určení na zasýtenie dieťaťa.

miskamicha
29. máj 2022

@lucka2506 ahoj. Presne tak ako pisu vyssie. Chce to vas a veeeeelmi ale ze veeelmi vela trpezlivosti... ja prikrmujem od ukonceneho 4.mesiaca /je iba na UM/ a prve 3 tyzdne to bol boj..nezjedla viac ako 2-3 lyzicky a ak ano.len poleziacky. Teraz ma 5 mes a skoro 2 tyzdne a uz ako tak pekne papa.. zacala som davat aj kasicky zozacoatku ju z toho akurat nspinalo /prvy tyzden/ a teraz uz celkom fajn 🙂 nevzdavaj sa. Chxe to cas. Nenut dieta papat...ine by bolo ak ny ti odmietalo babo aj mliecko 🙂

lucka2506
autor
29. máj 2022

@pribinak jasne nedavam nasilu, len sa pytam ci to je v poriadku lebo vidim v skupinach na fb ze babatka 5 mesacne jedia toho dost ale vsetko ma svoj cas pomaly sa to rozbehne

pribinak
29. máj 2022

@lucka2506 veľa závisí aj od toho kde sa vývojovo dieťa nachádza
Niektoré deti sú už akčné, otáčajú sa, valaju sudy, iné zatiaľ len ležia

lizwer
29. máj 2022

@lucka2506 Neboj sa, je to v poriadku. Dieťatko sa zoznamuje s novými chuťami, je úplne v poriadku, ak mu nebude niektorá zelenina chutiť a bude ju odmietať a aj možno vypľúvať. Hlavne dieťatko netreba nútiť do jedenia a treba iba trpezlivosť. Aj tvoje bábätko sa rozpapá, uvidíš. Len veľa veľa trpezlivosti 🙂

ella_bella
29. máj 2022

@lucka2506 Naša malá má sedem mesiacov a o jedlo zatiaľ nejaví záujem skoro vôbec. Tiež mám sklony robiť si starosti, ale pediater hovorí, že to je úplne v poriadku. Z času na čas jej skúsim niečo dať, mrkvu alebo batat... Ako píšu baby vyššie, hlavne dieťa nenúť - ponúkni a sleduj, či chce.

amelie2017
29. máj 2022

Je to uplne normalne. Dcera jedla mega porcie od 4 mesiacov. Syn zacal tak naozaj jesta nie len ochutnavat a so smiechom vypluvat niekedy v 7 mesiacoch.

daubinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz