5,5-ročné dieťa nechce jesť

karolinakk
3. feb 2024

Čaute. Prosím vás, poraďte lebo ja prídem o nervy už naozaj. Moje dieta nechce jesť. Absolutne. Každé jedlo je boj, rev, krik. Čo robim zle ? Varím veci ktoré jeme vsetci a odmietam varit decku len to, čo ma rado (palacinky každý deň). Už neviem ako sa mám s ňou dohodnut. Už som sa aj k takemu ubohemu činu dala že ju vydieram- nezjes to a nepojdes tam a tam. Ale už ani to nefunguje. Citim sa ako hrozna matka.
Úprimne sa bojím že jej vypestujeme nenavist k jedlu a to môže v puberte byt naozaj zle. Prejde to? Prosím o vaše skusenosti

dzulli1980
3. feb 2024

A prečo nedáš dieťaťu to, čo mu chutí? ... ani moja nechcela jedávať, v podstate od narodenia to bol boj ... tak som sa jedného dňa na to vy.rala, už som bola z toho zrelá na psychiatriu, a dávam jej to, čo zje ... mala obdobie, keď mesiac v kuse jedla palacinky, potom furt dookola len perkelt, teraz frčí už pol roka na boloňských špagetách ... je zdravá, nič jej nechýba, viac neriešim ... a nervy mám na poriadku.
@karolinakk

mataoa
3. feb 2024

ahoj, u nas to tak funguje od narodenia S dcérkou chodíme na imuno na gastro Boli sme pichat aj B12 a nič Zje ako vtačik a to i tak s krikom a revom Ona nechce jesť nič alebo chce jesť sladkosti V skolke hovorí učitelka že ju troška dokrmia aby niečo zjedla Bojujeme s chorobami od malička Stale chorá, stale niečo chytí Na nervy také ma 3,5 roka a važi 11,5 kg a meria 89 cm Podla každého lekara je riadne pod tabulky vývoja Jej sesternica je pravý opak Ta zje všetko čo ju nezje

bublinka1426
3. feb 2024

@karolinakk do 6 rokov sme tocili asi 6 jedal. nam inse jej inse. ale konecne sa to nalomilo. zial, povedala som nedostane na vyber, a dovi, tu mas suchy chlieb. a uz papa omnoho viac typov jedal.

ptvw
3. feb 2024

@karolinakk možno jej tie palacinky polezu hore krkom po 2 týždňoch a vypýta si mäsko s ryžou aj sama....viem co sú to za nervy tak ale nech zje co lubi lepšie ako nič....ja zrovna včera, 2 hodiny som dusila Malému hovadzie mäso s ryžou a zeleninou a ze on nechce že chce pastekovy chlebík pritom pasteku nikdy nejedol len nas videl....tak som sa nasrala, som to drbla do mixéra mäso ryžu stavu zeleninu natrela na chleba a bol spokojný že ma pastekovy chlebík ...bude mať 3 roky

laurita285
3. feb 2024

ľudia sú rôzni, ak ťa to poteší 😎
Ja som ako decko bola nejedák a čuduj sa svete, prešlo 30 rokov a furt som nejedák. Jem doslova asi 7-10 jedál a žijem. Dokonca mám ukážkové všetky hodnoty z krvi a som ultra fresh a zdravá. Do reštaurácií moc nechodím lebo tam prplem v tom jedle viac než hocijaké dieťa 😂

bublinka1426
3. feb 2024

@laurita285 vyberava zenska, teba by som doma nechcela ( peace)

laurita285
3. feb 2024

@bublinka1426 môj chlap je spokojný lebo ja si navarím napríklad hrniec dačoho a žeriem to doslova na raňajky, obed aj večeru 5dní vkuse a potom si urobím iné jedlo a historia sa opakuje :D Ušetrené na mne a chlap môže mať potom svoje luxusné krabičkové jedlo čo stoj 600 eur na mesiac 😂

bublinka1426
3. feb 2024

@laurita285 tak ja tiez nemam problem jest jedlo aj 4-5dni :D. ale teda ako ktore. niektori musia mat denne fresh.

nikpa
3. feb 2024

@karolinakk tiež mame doma fázy keď sa je len co ľúbia, a teda sché cestoviny, suchá ryža a suché žemle. Aleluja, aspoň nemusím vyvarat, ja uz s nimi nebojujem. Potom majú fázu, že aj iné sú ochotní jest, akoby sa im to strieda. Keď dcéra takto zle jedáva stále, je to iné ale keď ma len voľáke obdobie, vydrž, zase sa to zmení.

ivangeline
3. feb 2024

...no daj na stol a neries. Do vecera vyhladne. 🙂