4,5 ročné dieťa nechce jesť

sisagrellova
5. mar 2012

Mam 4,5 rocneho synceka. Nechce mi jedavat a trva to uz dost dlho,stacia mu 3 lyzicky a uz nevladze. Ma len 15kg a je malinky,vyzera skor na 3 roky. Doktorka mi vravela ze mu mam davat Nutrolim B vraj podopruje travenie a zvysuje chut do jesla. Mate niektora mamicka skusenost s tmto liecikom?? Som uz zufala :( Skusala som hocico,,,joggurty tie by vedel jest od rana do rana ale normalne jedlo ani za svet. V poslednej dobe mi roby aj to,ze je a napne ho a tu trosku co spapal vyzvracia :( dakujem za rady ....

heln
5. mar 2012

ahoj, nechcem sa hlúpo pýtať, ale pediatrička vás neposlala na gastro? 15 kíl na 4 a pol ročné dieťa sa mi zdá málo a keď ho napína a zvracia tak problém niekde môže byť. asi by som to riešila dočasne tými jogurtami a tým čo spapá. liečik nepoznám. chuť do jedla podporujú aj vitamíny skupiny B, napríklad pangamin, či pangavit, ale ten je hnusný, ale určite by sa našlo aj niečo chutnejšie. skús pogúgliť na internete, určite nájdeš.

sisagrellova
autor
5. mar 2012

nie,praveze vobec aj som chcela aby nas poslala na nejake vysetrenie ale ze stoho nemam robyt velku vedu,,,ze toto zabere a ked nie potom to budeme risit :( To zvracanie trva asi tizden,ked chodil do skolky jedol ovela viacej,ale teraz ked je doma neje vobec,mozno jeden rohlik za cely dena mozno banan... Dakujem za radu,skusim nieco naist alebo vymenit lekarku.....

heln
5. mar 2012

ako nerozumiem jednej veci, moja skúsenosť s pediatrami je taká, že pokiaľ nejaké dieťa nie je podľa tabuliek či sa to týka hmotnosti alebo výšky, tak sa tým zaoberajú a 15 kíl rozhodne nie je na 4 ročné dieťa. zvyčajne troj ročné deti majú aj väčšiu hmotnosť než je 15 kíl. akú má výšku? odhadujem, že by mal mať okolo 100 cm. tá hmotnosť by nevadila, ak by jedol bez problémov a "vybehal", ale keď to trvá dlhšie, a navyše ho napína, tak by som to riešila. ono, niekedy deti nechcú jesť, napríklad v lete. a malý nepovie, prečo nechce jesť, či mu nechutí, alebo čo? tak to skúste s tým liekom, ak by to nezabralo, tak tlačiť na to gastro.

katren
5. mar 2012

@sisagrellova ty prosim ta, otazka ti nestacila??? ved tu si mohla dat zmenit na diskusiu....stacilo len napisat adminom.....
https://www.modrykonik.sk/forum/zaciname-prikrmovat/4-5-rocne-dieta-nechce-jest-co-robit/

rakywanda
5. mar 2012

Tiež by som žiadala vyšetrenie,vracanie nie je normalne.trvaj na tom! Moja malá okolo 20 mes. tiež odmietala jesť,chytila nejakú pliagu - vracanie a hnačky,odvodnila sa, skončili sme v nemocke.dávala som ten nutrolin B, je to probiotikum na úpravu črevnej mikroflóry,chuť do jedla nedodal.povedali mi že deti do cca 6 rokov majú také nejediace obdobia a ak inak prosperuje - má energiu, tak neriešiť. Sú dni keď funguje na 1 jogurte,inokedy je ako baník. Ale nikdy nevrackala.

mandragora22
5. mar 2012

@heln nehnevaj sa, ale ja osobne uz ked pocujem - citam, ze nieco nie je podla tabuliek, tak ma napina na zvracanie 😉 😉 😉
@sisagrellova a k veci... moja mala rok, ked mala cca 10 kg plus-minus tak 300g, dnes ma dva roky a ma 11 kg plus-minus 300g, zalezi od toho, ci ju vazim napapanu, vykadenu atd. ranajky? obedy? vecere? u nas pojem takmer neznamy, papava mi "za behu" a velmi malo. co do nej nedostanem pocas hry, prip.sledovania tv, pripadne citania kniziek, to do nej nedostanem uz vobec. je udalost, ked mi zje 200g nejakeho pokrmu, jej obed tvori napriklad jeden tenky knedlik a stava zo svieckovej, to ako priklad. uz ked dam maso, knedliku zje menej atd. to jej uplne staci na 3-4 hodiny, nepyta, neplace, nechyba jej jedlo. co je horsie, tak ani pit si nepyta, to sa snazim aspon tak tie 2-3 deci za den do nej dostat. viac nedostanem a to ju "nukam" kazdu chvilu. predpokladam, ze takym tempom dosiahne vo veku 4,5 roka tiez tak tych 15-16 kil, viac nie. neriesim. inak je zdrava (az na momentalne zapchy, ktore mava, ked jej idu zubky), ma dobru farbu, jej telo tvoria kosti a svaly, nie kosti a koža, takze som spokojna. a moja detska lekarka, teda jej lekarka, to tiez vobec neriesi. ved aj dospeli sme rozni. niekto zbaští na obed pomaly dve porcie, iny clovek polovicku jednej...

a este jedna poznamocka... videla som opacne "extremy", netabulkove deti, ktore mali necele 3 mesiace a vazili 7 kg, nuz ten pohlad na ne...tiez nic moc 😀 😉

mandragora22
5. mar 2012

@sisagrellova joj a k vracaniu... ma len tak napadlo, nenutis ho ty jest? ak ano, nerob to, on bude zvracat prave z toho.. ak ho nenutis a aj napriek tomu zvracia, urcite pytaj nejake vhodne vysetrenia 😖

rakywanda
5. mar 2012

Nenútiť jesť! U nás je jedz - nejedz - odchod. Priebežne jedlo pripomeniem. Inak najviac jej chutí u babky. Tam chodí napoprávku.

sisagrellova
autor
5. mar 2012

Ja som to nazaciatku neriesila a nechala som ho,ked nechces nejedz.....Ale ked teraz vyydim ako ho jeho sestricka ktora ma 18 mesiacov a 12kgg predbieha zacalo ma to dost trapit. To ze e maliky mi nevadi,to mame v rodine a aj muz je mali takze velky nema byt pokom,teraz chytil crevnu chripku takze sa musime popasovat najskor stym a potom zacat uzivat nejake tie vitaminy,ci ziadat o podrobnejsie vysetrenie. Nikdy som ho do jedla nenutila,ano mozno som ho krmila-vtedy zjedol viacej v ramci hry-ale nutit to nie. Vrycal mi asi 4 krat ked jedol ale vtedy jedol meso. A napadlo ma ci nemoze byt alerrgicky na meso,malo kedy ho totizto zje a ked ho aj da do puusi zuje jeden kusok asi 15 minut a potom to vypluje. Polievocky lubi ale co sa tyka mesa nie. A toto obdobie nic nejedenia trva asi vyzse mesiaca. Urcite vyziadam od lekarky enejkae poodrobne vysetrenie,dakujem Vam kacky za rady. Snad sa nam podari nejako to vyriesit....

sisagrellova
autor
5. mar 2012

@katren ---nedavam sem otazky a diskusie pravidelne takze toto je moja premiera a moc sa tu nevyznam..Preto som omyliom dala otazku a nie diskusiu ale uz som nato prisla...

tamarenka30
28. feb 2016

Mam 3 dcerku a ma 20kg....Vôbec mi nechce jesť...Keď jej dam jedlo tak ju napina na zvracanie...Zje mi z jedla napr.2 ližičky a potom to vyvracia...Stale si len pita vodu...Ako zo sladkym nema problem aj s jogurtmy....A ani mliečko mi nechce už veľmi vypiť :( Trvá to už tyždeň Ako hraje sa pekne energie ma dosť...Len papať nechce :( :( Viete mi poradiť čo by som mala urobiť?? Ďak

modraslza
30. apr 2016

@tamarenka30 mozno ste mali virus? predpokladam...moja dcera bude mat teraz 3 roky a ma 12 kg je malinka od narodenia a velmi vyberciva v jedle...napchavam ju vsetkym co ma rada ,kedze vela druhov jedal nechce....v nasom jedalnicku mame..jogurty, parky, zemiaky, cestoviny, sunka, ryby na vsetky sposoby, cibula, zelena fazulka, hrasok, kukurica, jahody, melon, kivi, maliny, banany, sladke pecivo, cokolada, gumene cukriky, kukuricne chrumky, dzus vseliaky, paprika, paradajka, uhorka, syry...tvrdy eidam a pomazankove maslo..vynimocne si da kuracie ci bravcove maso ale to vynimocne..nic ine mi nezje...

prirodamaja
8. máj 2019

@tamarenka30
@tamarenka30 toto máme aj me, dve lyžičky a dosť a rýchlo zapiť aby asi ani nevedela že papa...riadne brnka na nervy
Má 6 rokov a 19 kil