20-mesačné dieťa po chorobe nepapá

nanaxaxa01
30. júl 2024

Ahojte syn mal 3 dni vysoké horúčky v noci do 40stupnov, odmietal jest . Horúčky prešli, ale ostal slabý, stále unavený, len dudel si pýta,
Vody ,čajov,mlieka vypije požehnane, ale co sa týka jedla veľmi málo. Napríklad dnes zjedol 3kusky melonu,2,piškóty decké ,asi 3 maliny a hrušku.... ani chleba ani kašu ani obed , a toto už trvá týždeň. Ako ho donútim naspäť jest bez toho aby si vytvoril nechuť ešte väčšiu? Sú nejaké tabletky, sirup na chuť do jedla ?
Stále je umrnčaný, slabý , Dr povedala ze to je z choroby, ale predsa nemôže nejesť tyzden

annadan
30. júl 2024

musíš mu len stále ponúkať. isto má nejaké jedlá, ktoré obľubuje viacej ako ostatné, tak kľudne zo začiatku dokola aj tie. hlavne aby pil, to je dôležité. on sa zase pomaly rozpapá, ale asi ho tá choroba fakt zmohla, však to mal vysoké teploty.

laskonka_lasky
30. júl 2024

Skúsila by som vývar, u nás to zaberie vždy.

cookie29
30. júl 2024

moze, telo sa regeneruje. ani Tebe by sa nechcelo...potrebuje doplnit tekutiny, pije, zje ovocie takze ma trosku cukrov, dro povedala ze je to OK tak co by si chcela? :(

pribinak
30. júl 2024

@nanaxaxa01 treba mu dať čas, veď to je malé diéta, buď rada že pije mlieko. V melone má dostatok tekutín, tak aspoň nebude dehydratovany

januska12323
30. júl 2024

Aj mlieko je jedlo, neboj sa musí naspäť nabrať energiu a bude aj jesť.

lucia13022023
30. júl 2024

Aj môj syn po chorobe kde mal horúčky nejedol asi aj dva/tri týždne. Papal sem tam niečo, veľa pil, ale jedlo nechcel. Varila som zeleninové polievky tak aspoň to papal. Ale znova sa rozjedol, len to trvalo.

majamat
30. júl 2024

urcite treba cas.
moja dcera, ked amla 5-tu chorobu vo veku 6m, tak horsie jedla asi mesiac.
telo sa regeneruje, potrebuje sa dat dokopy a to trva. to nejde zo dna na den.