2 ročný syn papá na obed iba polievky

lubuska22
12. nov 2012

ahojte mamicky.
maly ma 2 roky a nechce mi na obed nic ine ako polievky alebo omacky, ovocie vobec nechce. 😒 na veceru papame stale. kasu. je to podla. vas spravne? ☹ uz som na nervy a neviem si rady ako ho donutit jest aj ine veci
-on si neda ani ryzu, maso musi byt na uuuuuplne. male kusky

mate s tym niektora. skusenost? uz som zufalaaaa ☹ ☹ ☹ ☹

eunomia
12. nov 2012

ovocie nechce ani nastruhane? napr jablko s piskotou?

ematko29
12. nov 2012

@lubuska22 ja mám mladšiu 3roky a 4mesiace ale myslím,že ked dieťa v 2rokoch papaá hoc aj len polievky na obed je to v poriadku.Väčšine detí v tomto veku uplne stačí na nasítenie na obed polievka.aj omáčky sú v pohode.avečera kašička je super.Akurát keby si ho nejako aj na ovocie azeleninku naučila.Myslím,že nemusíš byť z toho zúfalá,v tomto veku je to podla mna postačujúce,postupom času si oblubi aj iné jedlá.

janinah
12. nov 2012

@lubuska22 nenúť,môj má 7 r. už roky a ovocie či zeleninu doň nedostanem nijakým spôsobom 😒 a žije a je vysoký a nie chudý,taký normálny 😉

sendy182
12. nov 2012

@lubuska22 neprínútiš 😕 ..ponúkaj mu nové chute.......pečivo ,presnidávku a jogurty zje?..............ryžu mu uvar v polievke ako napr.krúpovú polievku..........môžeš byť rada ak je aspoň mini mäso........ale ho zje 🙂 🙂 🙂 ...........motivuj ho.........chváľ......ak nezje ponúkni neskôr ani banán nemá rád.....môže aj popučený s podrvenými alebo posrúhanými pišótkami a vymačakný pomaranč.........čo cerálne výrobky.......do mlieka,jogurtu.....?

diusik
12. nov 2012

@lubuska22 jaaaj takto isto sme to mali,ale jak je starsi zlepsuje sa to,tiez som furt len omacky s mletym masom varila,oni tak vymyslaju furt,ja uz si z togo nic nerobim,zato skusaj ponukat opakovane,ono sa to casom zlepsi...

tinockaaa
12. nov 2012

U nas frcia tiez len polievky tak mu ich robim huste a ak zje tak si myslim ze mu to staci.maso ani za svet, najradsej cestovinyalebo suchu ryzu.ani omacky nechce.sunku nechce.krupicu nechce.nic nechce.😉 od hladu ocividne ale neumiera takze som to prestala riesit. Raz, ked bude jest 20 rozkov na ranajky budem na toto obdobie spominat s nostalgiou. 😉

trinixy
12. nov 2012

moja mala ma dva a pol roka tiez je polievkova kralovna a ak papame druhe tak krici ze len maso, zemiaky a ryzu papa malokedy,zboznuje spagety hlavne ked ich papa rukami a napriklad chleba ak je natrety do ruky nechyti musim jej ho davat odhryzovat, obcas nam pomozu take detske farebne sparatka ak nakrajam ovocie a ponapichujem jej to

lubuska22
autor
13. nov 2012

jeeej ani neviete ako ste ma potesili 🙂 ja mu nukam vsetko mozne, da si to k peram a povie baaa a pritom nas vidi, ze to papame 🙂

sasenkah
13. nov 2012

@lubuska22 aj moja mala miluje polievky, to je istota. Boli casy ked doma nezjedla pomaly nic ine, ale napr. v skolke zje skoro vsetko.
Neriesila som to, skor som sa tesila, ze lubi zdrave veci, kedze varim vela polievok z cerstvej zeleniny, domacej hydiny a pod., navyse Nelly je len minimum sladkeho. Tiez je "zavisla" od mliecka a jogurtov 🙂
Bud rada, ze neje len cokoladu 😉

lubuska22
autor
13. nov 2012

no a druha vec je taaaa, ze nechce vobec ani sladke, my sme len na jogurtoch mliecku, omackach a polievkach. inak od kedy davate detom normalne mlieko? ja davam este stale nutrilon 🙂

nika251
13. nov 2012

Ahoj. Ja si myslim, ze ak ti papa polievocky s mixovanou zeleninou, troskou masa, ze to je ok. Ja mam skusenosť, že časom to prejde- preje sa. Hlavne nech ma aj mäsové, zeleninové, omáčky, špenát atď. Aj ti pekne priberá, rasti, netráp sa tým. Aj polievky môžu byť rozmanité, plné potrebných vitamínov, látok... Moji maju teraz obdobie, keď nechcú mäso. Nevadí- dostávajú jogurty, kakao, sem -tam salám, nejaké pomazánky, syry, dobre silný mäsovo- kosťový výbar s rezancami, vajíčka. Zeleninu tiež nechcú- nahrádzame veľkým množstvom ovocia.

ssiska
13. nov 2012

@lubuska22 tak to bolo aj u nas, na obed len polievky, vzdy som mu davala len huste, aby tam mal okrem zeleniny aj zemiaciky a masko, sladke nelubi dodnes a my sme aj v 3,5 rokoch na Nutrilone, lebo ziadnu inu znacku mlieka ani obycajne mlieko nevypije...

lubuska22
autor
13. nov 2012

no my ked rano vstaneme si da pribinacika alebo nejaky jogurt, olovrant mame ako kedy: chlebik so syrom, suchy rozok vydlabe, na obed bud polievocka alebo omacka, poobede parok kusok chlebika a na veceru kasa, pred spanim nutrilon a potom sa budi okolo 2 v noci na mliecko.
Len sa mi to zda ze papame stale to iste ☹

jana181
22. dec 2012

no moj 2r a 5mesiacov robi mi toto iste . on okrem polievok, a omackovych jedal nechce nic. ani chleba nic ani pizzy , nic suche , zje vela jogurtov, krupicu , ovocie ziadne . nedavam mu vobec sladke necham ho aj 4 hodiny bez jedla a on stale nic . do 18m jedol vsetko ovocie ved bol taky tucny ze mi dr povedal ze ma moc kil na jeho vek . dam mu nieco do ust a on to drzi a reve 15min . moj syn strasi nebol ten najlepsi jedak ale zjedol o mnoho viac ako tento v tomto veku .

monuska342
23. dec 2012

@jana181 tak ja mam doma to iste tiez zje iba polievky vydrzi byt hladny aj pol dna....uz som zufala ☹ ked mu dam maso z ryzou do ust tak drzi v puse a reve a potom uteka vyplut do kosa

bronia13
23. dec 2012

vies co kazde dieta je individualne, nasa mala asi od roka ked pocuje hucat mikroruru uz sedi za stolom s vidlickou v ruke, naveceria sa a potom idem sa ja najset tak sa mi uz trepe na kolena ze ide so mnou jest, nie je tucna lebo ona si da jedno susto a urobim 10 koleciek po kuchini 😀 ta by zjedla aj kona, zje absolutne vsetko, nie je jedlo co by nezjedla... syn je starsi a ten by bol na mlieku 24/7 keby mohol ale ked mu povieme ze nebude mat svali ked bude velky tak sadne a zje - nezje toho vela ale tak isto nie je jedlo co by povedal ze nechce (zjedia kapustu, huby,morske prisery,susi... polievky, kazde jedno ovocie aj zeleninu, dokonca aj cibulu maju rady) ale keby ho nejake "nepresvedcim" ze by jedol aj jedlo nie len mlieko tak to by len to pil, doktor povedal ze je OK, nic mu nechyba... ja som asi do 18 rokov nemala velmi rada meso neviem preco a teraz ho zjem ale nevarim ho kazdy den a nic mi nechyba, skus ho nejak ako ze "oklamat" mi drobcovi vravime ze ak chce byt ako tatik a mat svali 😉 ze musi papat a tak sa vzdy do toho vrhne, alebo mu povedat o nejakom supermanovi alebo spydermanovi ze ak chce byt ako ony ze musi aspon trosku zjest.. 😎

zuuzzu
23. dec 2012

AHoj, moja mala tiez v 2 rokoch nic ine neobedovala. Maso som do nej nedostala, ryzu alebo zemiaky uz vobec nie. V polievke zemiaky zjedla, ale inak nie. Tiez som to prestala riesit a teraz ma 2 a pol roka a pred spanim si da polievku a ked sa zobudi pekne masko s ryzou alebo proste druhe z obeda. Neboj sa, deco si zvykne a pride aj na ine chute. Pokial nezomiera od hladu, tak je vsetko ok🙂)