2 ročné dieťa odmieta jesť mäso

alu123
28. sep 2012

Ahojte mamičky, potrebujem poradiť, moja dcérka 2 ročná, nechce v posledných 2 týždňoch jesť mäso, vždy ho vypluje, pekne vyselektuje z polievky. Čo mám robiť? V akej forme jej ho ponúknuť? Stretli ste sa s tým? Nezje ho ani s prílohou, proste nič.

ellahop
28. sep 2012

@alu123 skus jej davat viac strukovin, mliecka a jogurtov a syrov, spenatik a brokolicu,cviklu. mozno je to len taka prechoda faza,,, ale poznam chlapca, ktory stale nema rad maso a to uz ma 6 rokov. a pri tejto strave nema ziadne problemy,,,

mysiatko
28. sep 2012

no moja vlastna skusenost...odmietala som maso od maleho dietata...nech robila mamka cokolvek nedostala ho do mna...nejem ho dodnes...ale dufam ze to nebude vasa skusenost 🙂

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
prdelinka12
28. sep 2012

mne to vydrzalo doteraz ze nezjem maso 🙂

evakva
28. sep 2012

@alu123 Maly tiez nechcel maso, museli sme mu ho skryvat a aj tak ho vypluval. Teraz ma 5 rokov a konecne mu uz aj maso chuti. Treba vydrzat a nevzdavat sa.

fra
28. sep 2012

ani ja som asi do siedmych rokov nejedla maso, nechutilo mi, nechcela som ho vobec vložiť do ust a čo sa všetci natrapili ... nakoniec ma zlomili v školskej jedalni... odvtedy som trochu takpovediac "pri sebe" 😠 možno keby ma nenutili, bolo by to lepšie, ktovie? Možno organizmus vie čo potrebuje (samozrejme, nemam na mysli teraz hranolky, sladkosti a pod)

pavlala
29. sep 2012

Moj syn vobec nejedol maso, ani sme ho nenutili, ale bola sranda, ked som sa mu snazila "prepasovat" maso naprilkad v rozote, alebo miligram na lyzicke v polievke. NIKDY som so nenachytala, bezpecne to zacitil a vyplul. Minimalne zje aj sunku. Ale teraz , ked bude ma skoro 4 roky, tak si obcas da kusok rezna, to povie, ze take uprazene masko mu vonia....a od dedka hryz klobasy...😀 predpokladam, ze v buducnosti si nejake maso da a v puberte asi hodne. Hlavne nenutit nasilu, maso nie je vsetko

retkvicka
15. okt 2012

no u nas malicka prestala poriadne papat cca v jednom roku..teraz mame dva rocky a zije na suchych rozkoch,to je abs top, jablkach, maso vobec...zeleninu len v polievke, aj to teraz dako polievky odmieta..pripadne si este da krupicu, puding, pripadne cestovinky len s maslom pomastene....popravde ja netusim, co mam varit, kedze cokolvek navarim, nespapa..este spapa chlebik vo vajku,al. chlebik s maslom..jogurty...aaa soletky..no a ochutnali sme cokoladu -neukamenujte ma prosim....Je to aj u vas take?snazimsa nedepkovat, hovorim si, ze dobrovolne hladovat nebude, alepredsa....z ovocia lubibanany, jahody, teraz fici namarhulovom kompote a jablka..to daaj 3 za den...

bea1971
15. okt 2012

@retkvicka no moj maly bude mat 3 rocky v decembri a tiez absolutne mi nechce jest ziadne masko,len niekedy koliesko dve sunky,ale inac ziadne masko,skusala som ho aj nenapadne oklamat a schovat pomedzi ostatne jedlo masko,aby si to nevsimol,ale kde...hned to vypluje,tiez mato uz hneva,ved potrebuje papat masko,je tam vela zeleza a inych vitaminov,bojim sa ,aby nemal potom nejaku anemiu,alebo co ☹

lenmon
2. nov 2012

ahoj, ja nie som mamicka ale otecko. deti co nejedia maso nie je malo. maso v strave nechyba detom ani dospelým, mam priatela co od 2 rokov maso nejedol ma 43, vyzera na 35 a k lekarovi chodi tak raz za 2 roky.ani ja nejem maso a vobec mi nechyba a to mam 48 r.

kvetinka211
2. nov 2012

@alu123 @bea1971 Ahojte, mne zje mäso len v hotovych prikrmoch (hipp, hami..), inak v ziadnej inej forme. Zatial to riesim tymi kupovanymi prikrmami, ze mu ich dam 2-4 krat do tyzdna. Potom postupne prejdeme bud na mäso ak mu zachuti alebo na plnohodnotnu vegetariansku stravu, cize vela strukovin, celozrnnych veci a celkovo si potom treba sledovat aby nic nechybalo (hlavne b12, zelezo, kyselina listova, kombinacie bielkovin). Kedysi som bola takmer uplne vegetarianka, takze nemam strach z toho keby syncek nakoniec mäso vôbec nejedol, ak tak nakoniec skoncime, tak dam urcite po nejakom case skontrolovat krv ci mu nic nechyba ... nepochybujem o tom, ze vegetarianske deti ako celok su v priemere zdravsie ako deti rodicov co davaju standardnu slovensku stravu

caroline_
18. jan 2019

Múdre dieťatko, vie co je pre neho zdravé 🙂