2-ročné dieťa nechce nič hrýzť

majuska0203
1. jún 2020

Ahojte,
mám takú otázočku , či je to normálne že môj syn takmer 2 ročny nechce nič ine len mixovanú stravu. Zatial všetko čo nieje mixované odmieta neviem ako ďalej. Viete mi poradiť čo by ho mohlo nejak nabudiť?

pribinak
1. jún 2020

Ehm, hrýzť

eliska13
1. jún 2020

@majuska0203 to robí veľa detí, ale už má dosť rokov len skúšať a skusat.Odporuca sa to skôr, lebo teraz už má svoju hlavu😊 Skus mu dat najprv jabĺčko, banán okusovat potlačiť, postrúhat.

mogaa
1. jún 2020

@majuska0203 kúsky ovocia, Brumík, piškóty, kukuričné chrumky....doteraz ste nič nedávali? čím neskôr sa začne, tým je to horšie.....naša jedla sama ovocie už v roku, detto všetko chytala do ruky a skúšala jesť(zemiaky, chlebík, koláčik...) ....a prestaň mixovať, zemiačiky a polievku roztlačiť vidličkou, detto zeleninka - aby tam boli kúsky potravy a bola nútená hrýsť....to jej nedávaš žiadne ovocie? jahody, melón,banán, čerešne(bez kôstky), čučoriedky.....treba len skúšať dávať a potom ak mu to zachutí, bude si to brať už po kúskoch aj sám....

klarissa25
1. jún 2020

to si ale už skôr mala prestať mixovať....si zvykol....ja som nemixovala vôbec, max pučila vidličkou....treba prestať mixovať...