2+ ročné deti - jedlo

7. aug 2024

Ahojte, idem sa poradiť možno to mal niekto podobné... Moj syn jedol všetko či polievky či druhé zjedol... Teraz ako má 2 roky, on prestal úplne jesť varené jedlá všetko mi odmieta. Môžem mu núkať celý deň, proste nič neskusi. Nič do neho nedám. Dala som mu aj samého do misky ale tiež nič. Už to trvá aj 5 mesiacov. Stále som čakala, ale nič. Je len jogurty, pečivo suché mlieko, pudingy. Občas sladkosť, chrumky. Myslíte že niečo na chuť do jedla to zmení ? Alebo ako ho presvedčiť aby jedol ? Nefungujú ani hry s plyšákmi.

biglovemom
7. aug 2024

No je len sladke ako citam…prisiel na to ze sladke chuti najlepsie😂 dat to prec a mal by zacat normalne jest.

autor
7. aug 2024

@biglovemom pudingy mu robím len večer myslím z mlieka. Nie jogurty. Už som skúsila aj že nedať sladké ale aj tak nič. Stačí mu chleba, rožok. Alebo si sam vypýta mliečko. Proste aj tak tu stravu nezje

biglovemom
7. aug 2024

Tak nenut deti sa menia😊 teraz je rad nieco o par tyzdnov to bude mozno fuj.. ponukat , skusit ci ochutna … varit co ma rad

lius
7. aug 2024

ja by som ho kludne nechala o hlade chvilu a potom mu ponukla plnohodnotne jedlo...mam 3 male deti a ziadne chrumky ,sladkosti, pudingy ani chlieb im nenukam, lebo to automaticky pokazi apetit do vareneho jedla...rano im nachystam biely jogurt s cucoriedkami, skoricou a k tomu maju vajicko, syr so zeleninou...vydrzia mi krasne do obeda, vtedy maju najprv zeleninu ako predjedlo (teraz surovu mrkvu, kalerab, uhorky, olivy), tepla polievka, druhe vacsinou maso, ryba, tofu, strukoviny a k tomu zemiaky, ci bataty, ryza, placky z kokosovej muky....olovrant maju orechy s ovocim a kuskom syra a na veceru zhruba to co na obed, plus dezert napr kusok 80% cokolady...nestazuju sa a vacsinou vsetko zjedia, nemaju potrebu vyjedat sladke 🙂

lucia147852
7. aug 2024

U mojej to trvalo rok medzi 2-3 rokom. Jedla krupicu, vývar a syr s paprikou. Nič iné. Potom začala jesť normálne.

060106
7. aug 2024

Moja bude mať v septembri 3 roky. Jeda len opečené trust z bambinom( aj to nie vždy zje ) hranolky a vyprážaný syr( ale z teplovzdušné fritézi takže ani kvapka oleja) a bolonske spagety ( ten zavarany pohár od Hame ) keď jej dám ročník tak ho vypitve a zje len vnútro nič iné nechce. Ak niekedy zje polievku tak som veľmi rada alebo ryžu a cestoviny. Mäso mi nechce vôbec. Ja len dúfam ze to prejde. Dávala som aj vitamíny a ale aj tak to nepomohlo. Podľa mňa zbytočne vyhodené peniaze. Doktorka mi povedala ze ju nemám nútiť lebo jej to jedlo môžem skôr zhnusit. Tak musíme len čakať kým ich to prejde.

heni79
7. aug 2024

@lius Ten mix na raňajky reálne jedia? Lebo to už znie zle. A na obed predjedlo+ polievka+druhé jedlo? 🤔 V akom časovom slede? Možno to máš naozaj dobre rozplánované, no takto dovedna to znie zvláštne. Budem rada, ak informácie doplníš. P.S. Ja už mám veľké deti, no zaujal ma tvoj komentár.

lius
7. aug 2024

@heni79 ano jedia, su vo veku 2,3 a 5 rokov....vacsinou vstavaju okolo 7 a od 8 zacnu ranajkovat ten jogurt s cucoriedkami (nie je toho zase extra vela tak 100g jogurtu mozno plus par bobul cucoriedok) a k tomu napr 1 varene vajicko a uhorka s paradajkami...ranajky dokoncia tak do hodiny 🙂 potom obeduju az okolo 13ej to co som napisala...olovrant o 16ej a vecera medzi 18-19...musela som si to takto casovo nastavit, lebo za mnou chodili kazdu hodinu a pytali si vyslovene jedlo z nudy...takze jedia 4 krat za den, nic medzi a snazim sa o to, aby boli vyslovene hladni, ked zacnu jest...so sebou stale nosim nakrajanu zeleninu, to ma vzdy "zachrani" 🙂

milanemila
7. aug 2024

Este ziadne dieta neumrelo dobrovolne od hladu, takze ja by som zrusila vsetky sladle jogurtiky, pudinky, chrumecky a blbosticky. Skusaj mu ponukat stale dookola normalne jedlo alebo aspon nieco na ten chlebik (do lucin na jemno struhanu mrkvu/cviklu, hrach, cervenu sosovicu, ja robievam detom taketo farebne jednohubky a velmi sa im to aj vizualne paci).
Skus s nim nieco uvarit alebo ho zober na nakup, ze naco by mal chut. Chapem, ze je to frustrujuce, ale neponukaj mu blbosti snacky, aby aspon nieco zjedol 🤷🏼‍♀️

suzy2508
7. aug 2024

Puding to je čo za večera? Zrušila by som okamžite tieto nevhodné sladké veci pre dieťa a rozje sa, len mu treba čas. Ako povedali hore, ešte žiadne neumrelo od hladu. Začne jesť.

autor
8. aug 2024

@060106 veď toto presne povedala aj mne doktorka... Ale príde mi to také ja neviem 🤷 čakať do kedy 🤷? Veď ani tie chute jedál nebude poznať neviem.

060106
8. aug 2024

Tak to fak netuším. Unášať je to každý deň inak. Raz nezje za celý deň skoro nič a inokedy sa naje ukážkovo. Aši LED dúfať ze ich to prejde.