2 ročná dcéra odmieta jesť. Čo mám robiť?

katkajazudekova
28. feb 2012

chcela by som poradit moja dcerka ma 2 roky a 10,5 kg a odmieta jest nema ziedne oblubene jedlo a ani mlieko nechce pit...

vlasticka185
28. feb 2012

ahojky,moj Samko ma 3,5 roka a necelych 13 kil,tiez sa trapime s papanim,ale za to zle prospievanie moze aj jeho dg. srdiecka a reflux...ja odporucam beresove kvapky,zaberu skoro az po vyprazdneni prevej flasticky,ale maju rozne blahodarne ucinky,ako na imunitu,chut do jedla,dokonca aj moj manzel aj ja sme si davali a pribrali sme 😉 ,moj maly tiez nechce moc papat,ale napriek tomu sa ho snazim zabavit a kazde 3 hodiny nieco ponuknut,ak nechce tuhu stravu,tak nieco tekute,on aj dlho nechcel kusat-hryst jedlo,a z velkych kusov sa mi potom dusil alebo zvracal,cize sme sa potrapili statocne,teraz to uz neriesim ,som rada,ze je v pohode a ze ho mame 🙂 😉 🙂

ludka140281
28. feb 2012

sks niečo podobne 🙂 u nas to zabera 🙂 ,alebo vyskladaj auticko,proste čokolvek,pre deti je to zaujimave( Karinka bude mat 2 ročky),aj krupica sa da krasne dozdobit 🙂 robime si hostinky a papame spolu..mame 13kg

seba1
28. feb 2012

Nám pomohlo Biomare z FinClubu

sampo
2. mar 2012

presne ako moja..mozno mala este menej kil ako tvoja v 2 rokoch..s jedenim je to hroza. Poradili nam B vitaminye sirup pikovit teraz..uvidime, ci zaberie na tu chut do jedla. No co uz, su deticky, pre ktore nie je jedlo "dolezite" 😀 hlavne, ze su zdrave. Ja som stastna za kazdu lyzicku, co do nej dostanem

janad2010
2. mar 2012

My mame tiez ten problem. V marci budeme mat 2 roky, ale od 1 roka nepijeme mlieko. Ked sa jej dame napit mliecka, tak ju az trasie. Vazime 12kg. Ma dni ked nam papa dobre a ma aj take dni ze nam nechce nic jest, ale ked jej dame nieco sladke, tak to by ste mali vydiet 😀 Hlavne, ze je zdrava 🙂

hanuska09
2. mar 2012

ahojte.citam,ze sme na om rovnako....nasa mala je otrasny jedak,uz neviem co mam robit 😒 niekedy za dva dni zie len tanier polievky a suchy rozok!!!!!takto je to uz asi od augusta!pred tym to bolo normalne,ale teraz neje ani maso-ziadne,ani polievky len vyvar,pecivo s maslom ci inym olvek neda do ust ani za nic!!je len par veci ktore zie ☹ nechapem to.ale zato ovocie a zeleninu zie na kila-tomu sa tesim velmi.a chcela som od nasej dr,nech mi poradi nieco alebo mi neco da,na chut do jedla,no a ona mi na to povedala-ako si mamicky naucia tak maju!!!!! 😠 az mi zabehlo vtedy.ako by som ju mohla naucit ju,aby nejedla.to bolo otrasny sok 🙄

matutka
2. mar 2012

ahojte 🙂 , zaujala ma otázka, lebo máme podobné "problémy", dcérka bude mať 2 r. a 8 mesiacov a má 9,5kg!!!, takže keby mala 10,5kg ja by som bola véééľmi happy 😵 . Tiež máme teraz Pikovit, a od jedného náško známeho pediatra máme sirupček, čo sa robí v lekárni, takže nie je na predpis. Čo som si všimla, tak chutí jej viac ako predtým, dokonca si sama pýta jesť, čo u nej nehrozilo, ale na priberaní sa to zatiaľ neodrazilo 😠 . Má totiž stolicu niekedy aj 2-3 krát za deň, čiže metabolizmus rýchli ako blesk. Ale už sme absolvovali aj gastro vyšetrenie a pani doktorka nás upokojila, že malá je úplne zdravá, takže to bude genetika. Ja som bola presne taký jedák ako ona 😕 . Keď som končila 1. ročník ZŠ (a to som ešte kôli zle vychádzajúcim rokom nastúpila neskôr) mala som 17kg. Tak sa už z toho až tak nenervujem, celý jej psycho-motorický vývoj je OK. Len výškovo je ako 1 1/2 ročné dieťatko a tak sa všetci čudujú ako naša malá krásne rozpráva 😀 .A len teraz začína nosiť veľ. 92 😅. Ale energie má na rozdávanie, kým ja som už grogy 😝, ona stále niečo vymýšľa.

alexis617
2. mar 2012

ahojte mne ked syn 2 ročný nechce papať nenútim ho lebo je tvrdohlavý nasilu mi aj tak nič ne zje nepomôžu ani riekanky ani hračky ,idem sním von na dlhšiu prechádzku a nechám ho poriadne vyblázniť nech vyhladne potom sám si vy pýta papať mi ked nie sme hladné tiež nejeme naj radšej sa ulakomí na ovocie mandarínka,jablko,hruška,hrozno,

jamimija
9. sep 2013

Ahojte, my máme podobný problém.. Malá má 2 roky a 1mesiac a váži 10,8kg - čo iné deti majú v jednom roku..Vysoká je dosť, len do šírky nejak nechce narásť ☹ Práve má zas obdobie,že moc nechce papať - najradšej by len cucu, ale samozrejme,že keď sa nenapá, tak jej nedám. Mliečko mi vypije, ovocie a zeleninku tiež zje, polievku ako kedy, no tuhú stravu - mäsko a zemiaky,či ryžu alebo cestovinu - to je len tak 2-3lyžičky a má dosť..Občas chlebík a rohlík, no zje ako taká malá myška...Je však zdravá, vystrája za troch, šikovná, odplienkovaná, jazýček sa jej v poslednej dobe riadne rozviazal - len to jedenie..ach jaj..Čo už, dúfam,že z toho vyrastie..Ja som tiež šla do prvej triedy s 19-timi kilami, tak asi bude po mne.. 😝