2,5 ročné dieťa odmieta jesť mäso

bajti1234
4. jan 2013

ja som uz zufala.... moj syn nechce jest maso, sunky, salamy, natierky.... ma zopar 5 az 8 jedal, ktore je dookola a nic nove nechce... poradte mi prosim ako ho mam prehovorit..skusala som aj odmenu ak zje masko, aj som mu pohrozila ... stale nic...prosim, radte...ja som uz zuuuufala

anjelicek26
4. jan 2013

@bajti1234 - musi jest mäsko? Ono sa to da v strave celkom slusne nahradit. Ono kazde dieta vie, co mu robi dobre, nas maly takto vymyslal s mliecnymi vyrobkami a po 2,5 roku preplo a zrazu ich je, co predtym nedal do ust... proste sa zmenil. Nikdy nedavaj dietatu za to, ze nieco zjedlo odmenu... jest ma, lebo je hladne, nie kvoli sladkosti potom, ono su to zle navyk - odmenovat sa jedlom, aj do dospelosti si to clovek zo sebou ponesie.

Hlavne skus byt ty v klude, precitaj si, ako nahradis mäsko v strave a do tej doby to ries tak... ponukaj, ale nenut. Moji tiez toho mäska vela nepojedia, najradsej maju ryby a morsky priserky...

sonagolisova
4. jan 2013

aspon tyzden by som ho neriesila, mozno pod tym tlakom uz len z trucu odmieta ked vidi ako vam na tom zalezi a skusila by som mu potom ponuknut...rybu zje ? sunky a salamy zrovna nie je to co by 2,5 rocne dieta muselo jest... skusila by som hovadzie masko alebo telacie...

sonagolisova
4. jan 2013

alebo pecianku na cibulke by nespapal ? u nas syn to neje v ziadnom pripade a bude mat 5 rokov a dcera bude mat 2 a pecienku velmi lubi..

bajti1234
autor
4. jan 2013

kočeny dakujem za rady.... to je to, ze nechce ani hovadzie, ani maslo, iba syr a to musi byt karicka, polievky ma len asi 3 co dookola je, ziadna paradajkova, krupkova, atd.... myslela som si ze je v tom po mne, ja som mala obdobie, ked som jedla len jedno a to iste aj pol roka, ale u neho to trva snad odjakziva... z maska zje mi iba rezen bravcovy a to je vsetko co sa tyka masa, ani jogurty nechce, iba milacika, a to volakedy jedol aj jogurty....uz 3 dni neje ziadne sladkosti, presla som uz aj na taky "system" ze nech sa vyhladuje a hadam zje potom aj to masko, ci maslo... snad len dufat a modlit sa aby uz zacal vsetko pekne papat...

bajti1234
autor
4. jan 2013

@sonagolisova to som neskusala, ale vyskusame....dakujem za radu

uhnakova
4. jan 2013

Ja si pamatam, ako moj brat zhruba trojrocny dost dlho nejedol maso, zato mu strasne chutil salat. Cela rodina jedla na obed maso a on sa hral na zajaca a jedol len salat. Nasi rodicia to nesilili a jeho to za par mesiacov preslo. Bielkoviny su aj v inej strave, skus mu davat castejsie strukoviny. Nechutia mu privarky? Ja som to ako dieta mala velmi rada - fazulovy alebo sosovicovy privarok s chlebom.

katren
4. jan 2013

@bajti1234 aj nasa mala take obdobie.....neries, prejde samo 😉

bajti1234
autor
4. jan 2013

@katren snad sa len musim vyzbrojit riadne velkou davkou trpezlivosti,... 😒

stanislava2
4. jan 2013

@uhnakova moja teraz 19 ročná dcera nechcela nič do roka len moje mliečko a od roka nič len sladkosti mäso sme do nej nedostali ani šunku proste nič.Potom sa nám tak rozjedla že teraz je žanská krv a mlieko nič jej nechýba a synček 13 mesačný zasa neche pečivo ani chlieb len mäso ked by mal ranajky obed večera.

sonagolisova
4. jan 2013

skus tu rybu, pecienky a strukoviny su fajn.. privarky...fazulkovy, sosovicovy... zlty hrasok ...na webe je plno receptov aj na privarky a polievky zo strukovin... 1x tyzdenne je fajn im dat aspon rybu a strukovinu..
inak s polievkami uz nebojujem...syn bude mat 5 rokov a zje iba slepaciu a paradajkovu polievku... ziadnu inu...napriek mojej snahe , ze som uvarila asi dalsich 20 druhov len aby sa chytil...nevyslo 🙂
takze chapem a tiez len dufam, ze sa to casom zmeni ako sa menia aj decka 😀

stanislava2
4. jan 2013

@uhnakova prepáč patrilo to @bajti1234

uhnakova
4. jan 2013

@stanislava2 myslela som si to 🙂

stanislava2
4. jan 2013

@uhnakova 🙂 moj zasa polievky miluje ale musi byt všade mäso.

janulabj
4. jan 2013

a moj už viac ako rok nezje maso, parky raz za čas a koniec, hned citi vypluje, už neriešim, nema cenu, snad z toho vyrastie.

bajti1234
autor
4. jan 2013

@katren ako dlho to trvalo,... ?

stanislava2
4. jan 2013

su tie naše deti rozne ja musim varit len jedla ktore máme radi všetci veru niekedy je to velmi tažke aby sa jednak zbytočne nevarilo a potom to nešlo nazmar.Ved na čom sa najviac minie z rodinneho rozpočtu?

stanislava2
4. jan 2013

@bajti1234 ja som dcére varila sojové mäso a ma ho rada doteraz.No asi pred dvomi rokmi zistila že ju po bravčovom bolieva hrozne brucho.Možno aj tvoj synček niečo take citi ked ho nechce jest.Niečo na tom bude ja som celé tehotenstvo mäso nemohla ani citit nieto jest a teraz ked som otehotnela z Adamkom ešte som to ani netušila a už som sa pratala denno denne mäsom a trvalo to do porodu jednoducho som ho musela mat a teraz už viem aj prečo.Syn bez mäsa je hladný tak ako ja cele tehotenstvo snim 🙂

pojezdalova
4. jan 2013

Myslim ze ho netreba nutit, ked bude chciet tak ho spapa.Moje deti tiez vymyslali toto chcem toto nie a nakoniec spapaju vsetko.............sestryn syn zasa nic neziedol okrem zemiakov, ryze alebo cestovin, trosku poliatych niakou stavou alebo omackou, ziadne sladkosti, mäso, ......a teraz v pohode spapa vsetko, ked sa bude tvoje dieta citit na mäsko tak ho urcite spapa :D

jasmika
4. jan 2013

@bajti1234 prepáč..nechcem byť nejaká zákeráčka ako poniektoré maminky... Ale nechápem kôli čomu ju nútiš jesť mäso? Deti najlepšie vedia čo potrebujú.. ked jej mäso nechutí tak jej ho nenúkaj. Je to práveže dobre... mäso nieje také zdravé ako si poniektorí ľudia ešte stále myslia.... Nerob chybu ... nenúť ju. Moja malá bude mať 3 a mäso neje...Ked jej nechutí tak jej ho nedávam... občas možno raz za týždeň alebo raz za dva týždne si sama pýta... vtedy jej dám... Iba sa deťom zbytočne zanáša organizmus a ničí trávenie...

mokasina
4. jan 2013

Ahoj 🙂 dnesnr deti su uz take napriklad moja mala nechcela jest sladke a teraz ... iba cukriky , lizatka a keksiky ... alebo druha zase chlieb . Na to by si mala ist takto: echaj na stole kusok masa (najlepsie v miestnisti v ktorej sa pohybuje)a krpec si ho ho zie a ani nebudes vediet ako.

bajti1234
autor
4. jan 2013

@stanislava2 joj tichucko zavidim, ze papa masko

bajti1234
autor
4. jan 2013

@janulabj presne... ak nedajboze zje a citi tam sunku.... hned to vypluje...

sendy182
4. jan 2013

@bajti1234 určite je to len prechodné.......môžeš nahradiť......no nemusíš.....nie každé tak malé dieťa má ukážkový jedálny lístok.......čo ovocie a zelenina?.....veša detí sa rozpapá až v škôlke............jedia to čo by doma nezjedli............môj starší syn nechcel knedľu, guláš, pizzu, atď až keď šiel do zš sám si začal pýtať........s mladším som na tom podobne.......ešte neochutnal kapustu.....a to má 6 rokov......a dokonca ani pomaranč 😨 😨 😨 😨

tatiana7777
4. jan 2013

@anjelicek26
@bajti1234 suhlasim, netreba nutiť, dieťa spapa čo muchuti, horšie keby nepapa vobec ;) po čase zas spapa masko a nie sladke. Ani mne mala nechce maso a som kludna, len svokra je z toho hotova 🙂 neboj nic je to ok ;)

bajti1234
autor
4. jan 2013

@stanislava2 kebyze ten moj synator aspon vyskusa...on len vidi, nedajboze ze je to cervene ako paradajk. polievka a pod... on ani neochutna...

bajti1234
autor
4. jan 2013

@pojezdalova dakujem , dufam, ze to bude coskoro

anjelicek26
4. jan 2013

@bajti1234 - len tak okrajovo - nizka hladina zeleza a znizena funkcia stitnej zlazy sposobuju u deti nechutenstvo... pre pokoj duse mu daj zobrat krv, testnu to naraz. U nasej malej sa vyrazne zvysil apetit, odkedy ma lieky na stitnu. Nemusi to byt tym, ale pre pokoj duse, ak je fakt taky priebercivy... keby to bolo len mäsko, nemusis to riesit, ale ak je to fakt vo vsetkom...

bajti1234
autor
4. jan 2013

@jasmika no chcela by som mu trosku spestrit stravu... jeho strava je rohlik so syrom, polievocka, banan, chlebik vo vajicku, pirohy a halusky, palacinky... to je jeho cely jedalny listok (nie denny, ale tyzdenny). chcem mu trosku obohatit stravu aj o ostatne suroviny, maslo nechce, omacky, maso,... a to ani neochutnal...len pozrie a zatne zuby.... ale asi urobim ako mi radite maminky...necham tomu cas....

stanislava2
4. jan 2013

@bajti1234 po skusenostiach z mojimi velkými dcerami si už pri synovi hlavu nelámem moj napr.nezje zemiak.Svokra ho varovala som jej to vravela že kde je zemiak nezje a ona to chcela vyskušat tak narobila makové šulance.Ked sme si pre maleho prišli sa smialaže mak poolizoval a šulanec vyplul ako to mohol vediet že je tam zemiak? 😀