19 mesačnú zasýti len mlieko z fľaše

tina2213
2. mar 2014

Ahojte maminy. Potrebujem poradiť. Moja dcérka skoro žiadnu inú stravu neje iba mlieko z fľaše. Zje troška z kazdeho jedla ale z ničoho sa nenaje.o chvíľu príde a chce mlieko.neviem ako jej tu fľašu už vziať alebo aspoň obmedziť na ráno a večer. Ked aj ideme niekam von tak jej vezmem rožok alebo kúpim kolacik aby nebola hladná ale ona zo všetkého 3x odhryzne a zahodi. Sice mi neplace že je hladná ale ked prídeme domov tak sa ide až zaliať mliekom.poraďte prosím.vopred ďakujem

nikolet_89
2. mar 2014

@tina2213 ahoj moja mala nezje nic okrem mlieka, chleba co vajicku, rohlika, hranoliek, pizzy, ryze, pernika, sucheho chleba, cistych cestovyn to je jej cely jedalnicek a presne ako vravis zo vsetkeho si odkusne max 3-4x horsie je ze si mlieko nepyta ona by kludne nejedla cely den a to mame 2 roky ja som bola zevraj taka ista ze tie deti jedia a zjedia kolko potrebuju a netreba ich nutit jest co nechcu ja som z toho tiez na nervy do 14m jedla krasne vsetko potom akoby utalo

tina2213
autor
2. mar 2014

@nikolet_89 ja sa bojím že pôjde do škôlky a čo tam bude z fľaše jesť. Ani si nič neskusala nejaké finty?

leeenka26
2. mar 2014

Toto mame aj my. Vsetko mi pekne vzdy spapal a teraz zo vsetkeho trochu. Co chce su sladkosti a podobne somariny, ktore mu vsak nedavam casto a s mierou. Malo co mi zje a ked, tak iba nezdrave veci. A este ho kojim, takze stale si pyta aj v noci nonstop.

mummy01
2. mar 2014

@tina2213 je len na tebe flasu jej nedavat.Neboj sa,od hladu neumrie ak sa nebude mliekom nalievat.Kolko toho mlieka vypije denne?

tina2213
autor
2. mar 2014

@mummy01 liter určite. A mám jej tu fľašu vziať nastalo alebo jej ju mám nechať napr len večer

mummy01
2. mar 2014

@tina2213 no liter je katastrofa...vies,preco by sa tvoja slecna mala zaoberat jedlom ked dobre vie ze mama ju v pohode necha vypit liter mlieka ktore sa nemusi hryzt,nemusi sa pri nom sediet a navyse sa pri tom piti aj ukludnuje.Navyse tym ze ju nechas vypit tolko mlieka tak jej organizmu robis "sluzbu" v podobe zahlienenia a prekyselenia organizmu.Takze je to na tebe,ja by som nedala viac ako 2x po 150ml.

tina2213
autor
2. mar 2014

@mummy01 ďakujem za radu a nevieš mi povedat ako to spraviť?ráno vstane dám mlieko a potom jej mám celý deň ponúkať jedlo? A ked nebude chcet jesť alebo zje len trochu tak nevadí? Zvykne si časom? Ďakujem

sarinka123
2. mar 2014

Moja je tiez mliekova. Teraz ma 3 roky a v kuse pyta mlieko.
Moc tuhej strave ( maso ) nedava.
Mlieko a polievky. Vsak snad sa to casom zmeni.
Nenutim, ked nechce.

mummy01
2. mar 2014

@tina2213 pozri,ja mam doma tiez jednu vymyslavu slecinku,sice ma uz 7rokov.Toto napravis jedine rezimom.Takze rano mozes dat 150ml mlieka,o hodinku najneskor ranajky.Neviem ci davas desiatu ale ja som davala skorsi obed lebo mne dcera desiatu nechcela.Na olovrant ovocie s piskotami ci susienkami,hodinu pred spanim vecera a pred ulozenim 150ml mlieka.Ak ti jedlo nezje tak to odnes a rozhodne jej nedavaj miesto toho mlieko.Ona sa nauci ze ked je cas jest a nenaje sa tak ziadna nahrada za jedlo nebude.A potom ti zacne aj viac jest.

tina2213
autor
2. mar 2014

@mummy01 hneď od zajtra to začnem praktizovať.môžeš mi este poradiť ako mám riešiť ked niekam pôjdeme a nebude sa chcet najest? Ďakujem ti

cicimon
2. mar 2014

@tina2213 je dost velka aby jedla ine veci okrem mlieka.... takze mlieko rano a vecer prip na obedne spanie a inac flasu odlozit a len tuhu stravu.... od hladu neumrie,, ked bude hladna si vypyta a na navsteve podobne... presne ako pisu baby, ked vie ze dostane hocikedy mlieko preco by sa mala namahat jedenim..... a zas ked ma plne brucho mlieka tak kde by to jedlo aj dala.....?

mummy01
2. mar 2014

@tina2213 no a ??? Tak nech sa nenaje...a vzdy jej mozes nieco na jedenie zbalit.Ja mam trocha pocit ze tebe to aj vyhovujeze jej das flasu a mas pokoj a vedomie ze je najedena a tak velke dieta sa z mlieka nenaje,to len ty mas taky pocit.

tina2213
autor
2. mar 2014

@mummy01 keby mi to vyhovuje tak to tu neriešim.ďakujem za rady

luba28
2. mar 2014

@tina2213 ked pojdete von tak zober jej flasu s cajom,alebo vodou,..ja davam malemu mlieko rano 210 a vecer kakao tiez 210 ml,ale cez den mame obed,jogurt,mnamko nejake,jablko,..atd.....

nikolet_89
3. mar 2014

@tina2213 ahoj jasne skusala som hocico, skusala som s nou ist medzi deti na navstevy ked mali obed ci nebude opakovat a do niecoho nezobne, skusala som jej tanier krasne naaranzovat aby sa jej jedlo pacilo, skusala som jej nedat nic jest, len problem je, ze ona bez zvelicovania vydrzi aj 8 hodin nejest...neviem mala dostava mlieko iba pred obednym spankom a na noc co je pred obedom zje cca 150ml a na noc a pocas noci dokopy 330ml nemyslim si, ze je to tak vela aby nejedla normalnu stravu, rano do nej dostanem sice horko tazko, ale dostanem jogurt a potom ked sa zobudi suchu ryzu, niekedy knedlu ci chleba vo vajicku, suche cestoviny, sem tam urobim vynimku s pizzou lebo chcem aby sa najedla a to papa az okolo 16-tej aby aj nieco zjedla a medzi obedom a vecerou jej dovolim iba chrumky arasidove alebo rohlicek ci chlebik a vecer dostava jest okolo 20-tej 21-tej je to velmi malo a hlavne ma vytaca ze ziadne varene, ovocie, zelenina nic tak sa jej snazim odstavovat a riedit vodou aby to aspon vypila, ked uz neje...moja babka mala 3 deti hovori, ze to nieje mozne nechala som jej malu na den strazit s tym, ze mi volala po par hodinach Nika ja neviem co s nou ona fakt nic neje iba chleba a sceny ako keby sme ju mucili a to iste vsetci co boli mudry, ze to neexisatuje aby nejedla...moji rodicia hovoria, ze ja som do 3 rokov jedla iba kakao a v skolke som mame nosila desiatu aj ranajky domov a teraz by som zjedla aj slona...vela som plakala a bola som zufala, ale nastastie ma vzdy krv aj moc ok tak asi jej to mlieko naozaj staci...

nikolet_89
3. mar 2014

@tina2213 a ked ideme von beriem zo sebou tycinky, chrumky, rohlik cerstvy iny nezje, pripadne chleba, pernik a najnovsie jej chutia tie cokopiskoty dam jej to podzobka si a hotovo mlieko jej viac nedavam, a kupujem jej Antiviro je hustejsie to mlieko takze ked naozaj ma den straiku tak jej aj na miesto obeda dam to je hustejsie ako normalne mlieko

tina2213
autor
7. mar 2014

@nikolet_89 odobrala som jej mlieko cez deň a zje mi len masovu polievku,chocapic s mliekom ryžu s reznom.sem tam jogurt a hydinove parky.takže varím čo jej chuti.este že mám chlapa na týždňovkach lebo keby mal jesť stale to isté 🙂 som rada že zje aspoň nieco ale snažím sa jej dávať ochutnať iné jedlo ale niekedy ani neochutna.aspoň že niesom takto na tom len ja

nikolet_89
7. mar 2014

@tina2213 niesi sme v tom spolu 🙂 a super, ze ti zje aspon tu polievku co ja by som zato dala, my sme sa posunuli pridala k chlebu vo vajicku aj knedlu vo vajicku s kecupom :D pomaly ale iste sa rozjeda 😀 neriesim verim, ze to pride a zacne papat aj ine

tina2213
autor
7. mar 2014

@nikolet_89 to je super že sa rozjedla.dúfam že aj my sa posunieme.ale som rada tiež že tu polievku tam sú aspoň vitamíny.aj ja tomu verím.ja tiež nejem čo mi nechutí 🙂 a tiež som v minulosti nedala nejaké jedlo do úst čo sa mi priam hnusilo a teraz sa toho neviem dojest 😀

159951ak
12. mar 2014

mile mamicky,ja mam 17 mesacneho synceka...bojujem s jedenim od kedy sa zacalo prve prikrmovanie co uz bolo davno takze kazdodenny boj uz viac nez rok...kedze som kojila len dva mesiace takze na umelych mliekach sme vyrastali a potom od toho piateho mesiaca prikrmovat..teraz jedavame tak chudobne rano sa trapim najviac s ranajkami malo kedy zje cele varene vajicko niekedy chlebik niekedy vobec alebo kolacik..kazde rano mu vystavujem pomarance aby mal niake vytaminy...obedik polievka co je super zeleninove robievam alebo kuracie....potom mlieko a spat...ked sa zobudi,tak bud papa ryzu alebo zemiaky na masle cestoviny len ciste alebo na masielku kuracie masko v trube robene rybu ma rad ale musi byt cerstvo chytena v ten den esteze moj muz ma hoby chytanie ryb takze ak sa mu podari chytit tak hned ju malemu urobime a pekne ju papa,kedze pije mliecko vecer tak preto ta ryba musi byt cerstva aby mu nebolo zle...a takto stale dokola.ozaj aj palacinky ma rad...je dobre to dieta nechat vyhladovat trosku aby sa najedlo poriadne,ja som predtym do maleho kazdu chvilku nieco pchala a papal len dve lyzicky ateraz spapa velky hlboky tanier polievky napriklad...proste aj tri hodky ho nechat tak a potom ponukat jedlo aby sa pekne napapal....treba to vydrzat niako to zvladneme...ale urcite netreba davat tolko vela mliecka obmedzit mlieko a nahradovat stravou

endi82
12. mar 2014

@tina2213 Ahoj, akoby som čítala o mojej staršej. Síce už chodí do škôlky, ale do 3. rokov robila to isté. Nič iné, len mlieko z fľaše, trochu polievky, chlieb z maslom, zemiačky, veľa toho nenajedla. Jeden čas sme jej kupovali Nutrilon, ale potom sme začali chodiť do Maďarska po Milumil, lebo bol oooveľa lacnejší, dcérka nám totiž vypila aj liter za deň. Staré tetky z okolia nám však vždy hovorili zo skúseností, nech jej neberieme fľašku, lebo možno úplne prestane piť mlieko. Ináč je od narodenia dlhá-vysoká, bruškatá, nevyzerá, žeby bola podvýživená 🙂 Od 2. rokov sme prešli na kravské mlieko (dovtedy mala z neho hnačky) a aj z neho vypila hoci aj 1 a 1/2 litra a to nepreháňam. Ale brali sme to ako jej potrebu, tak sme to neriešili. Doteraz kupujeme mlieko na kartón. Akurát fľaškový cumeľ sme vymenili na slamku a odkedy sa minuli slamky a ja som zabudla kúpiť, vypije aj bez nej, ráno a večer. Jediné, čomu fľaška neprospieva sú zúbky. My sme jej nedávali cukor ani do mliečka ani do kakaa, ale mliečny cukor v kombinácii s fľaškou zanechali následky - predné 2-3 zúbky sa jej kazia.

endi82
12. mar 2014

@tina2213 ešte dodám, že keď som ju mala ešte v brušku, ako tehotná som vypila tiež asi 1 a 1/2 l mieka denne, tak aj preto som to brala, že to nie je náhoda. Pri druhej dcérke som sa zas nevedela najesť zeleniny a skutočne mladšia zje aj cesnak.... 🙂