19 mesačná dcéra odmieta mlieko. Čo s ňou?

adka12
28. jan 2011

Dcéra mala minulý týždeň angínu a odvtedy úplne odmieta mlieko. Pije ešte Nutrilon. Odpije a keď zistí, že je to mlieko, tak dopila 😒 Takto to je už druhý týždeň. Čo s tým robiť? Skúsiť jej dať kravské mlieko? ALe čo ak nebude chcieť ani to?
Ďakujem za rady?

sakura77
28. jan 2011

adi,dufam ze nebudete nas pripad,nasa nechce mlieko od nejakych 8 mesiacov,jedine co vypije je v noci v polospanku,inak ani omylom...skusila som aj zmenit znacku,aj krabicove,dokonca aj granko do toho,viem ze to nie je bohvieaky napad,ale tak skusili sme- a nic...tak sa snazim nahradzat jogurtami,mliecnou kasickou a podobne no a v noci aj ked by som sa rada vyspala uz celu noc,ale radsej vstanem a dam jej tu flasku...ale myslim ze u vas to bude asi skor docasne po tej chorobe...

traktor
28. jan 2011

hlavne ju nenut..skoro kazde dietatko pride do obdobia, ked zacne odmietat mlieko..skusaj jej ho ponukat cez den, kludne vyskusaj aj krabickove mlieko, bud ciste, ochutene grankom..mozno to nepôjde hned ...a urcite papa aj mliecne vyrobky...takze to *mliecko* ma aspon tam.. 😉

ajkaag
28. jan 2011

skus kravske ale plnotucne netrvanlive a ked ani to tak jogurty jogurty jogurty a pomedzi to syry. Moj starsi tiez odkedy sme sa odstavili ziadne ine mlieko nechcel ale zato zjedol 2-3 jogurty denne 😉

ivett1
28. jan 2011

ahoj...aj my sme mali s Vikinkou takýto problémik...vždy pár dní po chorobe odmietala mliečko...riešila som to jogurtom, pribináčikom, aj syrom (bambino...) a niekedy som jej mliečko ochutila grankom...
ale okolo dvoch rokov jej zachutilo krabicové plnotučné mliečko (možno práve prekonanie choroby bude znamenať u vás ten zlom, kedy dcérka začne uprednostňovať takéto mliečko)...a chutí jej dodnes 😉 ...len ju nesmieš nútiť...ale pomaličky ponúkaj...prajem veľa trpezlivosti 🙂

zitaje
29. jan 2011

A preco je to problem, ked dieta nechce mlieko? 😕 Mlieko je taka kontroverzna potravina, vobec by som sa nestrachovala, co take jej ujde? Bielkoviny sa daju doplnat aj lepsie, ak clovek obmedzi cukor, s vapnikom by tiez nemal byt problem, tak naco mlieko? Ja sa snazim pitie mlieka u nas obmedzovat, ale nasim babam mlieko chuti... ja ho povazujem za pochutinu.
Podla mna je rozhodne lepise konzumovat kyslomliecne vyrobky, jogurty, syry, tvaroh, ale s mliecnymi vyrobkami celkovo by som to istotne neprehanala. Su narody ktore mlieko nekonzumuju vobec a nemaju z toho ziaden problem, nechapem toto uctievanie mlieka u nas 😒

estanis
29. jan 2011

nuz moja neter je tiez taka, ze asi od 8 mesiaco mlieko nepije. bude mat o dva mesiace dva roky a mlieka sa ani nedotkne. a nemozem suhlasit s nazorom, ze naco take uctievanie mlieka. moja mala bude mat 4 roky o tyzden. kazdy den vypije minimalne pol litra kakaa - podotykam, ze jej mliecko len jemne grankom zafarbim. a ked je chora a nechuti jej nic papat, aspon to kakao vypije troska sa zasyti.ak tvojej malej nechuti, nahrad jej ho jogurtami.

bambi2
29. jan 2011

mlieko je potrava pre mladata... 🙂 ludia su ale presvedceni, ze to tak nie je... 🙂 aspon vidime ake zazraky robi reklama...
ak nechce mlieko, tak by som ju nenutila... skus kupit ryzove mlieko, je ovela zdravsie... 😉

iinuska
29. jan 2011

mlieko nahradit plnotucnymi jogurtami, kvalitne tvrde syry( mozarella), plnotucne acidko. Makke syry by som ste nedavala, obsahuju vela soli

atrami
29. jan 2011

tiež si myslím, že mlieko- samotné čisté je preceňované. Ak nechce čísté, skús ochutené-aj v krabičke so slamkou. Potreba dieťaťa je v tomto veku 1/2 litra. Ak dáš smotanový jogurt 125 g = cca 250 ml mlieka, večer kašu alebo puding, nejaký syr, maslo a pokryješ dennú potrebu mlieka. Ak má pestrú stravu, ťažkú hlavu si z toho nerob. Mne syn čisté mlieko nevypije od roka, ale kakao to áno, aj iné mliečne výrobky.

janulka182
29. jan 2011

my mavame taketo fazy bezne. jedine co u nas zabera je mlieko vobec nedavat nejaky cas, napr. tyzden. po case sa zatial vzdy znova chytila a pila ho. no a mozes skusit dat jednu flasu v noci v polospanku. vtedy nasa zvykla pit v pohode.

bec
29. jan 2011

Ja som prestala kojit malu ked mala 9 mesiacov, vtedy nasledne vypila s donutenim cca deci az dva deci mlieka denne (bebu), postupne prestala pit mlieko uplne (behom asi ľ mesiacov). Odtedy mi mlieko ani nic podobne (kakao,..) nevypije vobec. Doplname to inak (jogurt, syr,...). Je uplne zdrava. Proste mlieko nechce, a nemam ju ako presvedcit. A uz si z toho tazku hlavu nerobim.

ivalam
29. jan 2011

myslim, ze sa nemusis strachovat. porozmyslaj, ako by sa dalo mlieko nahradit inymi produktami - syry, activia biela, acidko a vsetky mliecka s bifidusom... dobre budete travit aj kakat. plus by som pridavala detske biokalcium od Tiansi. doda dolezity vapnik, podpori imunitu a celkovy vyvin Tvojho dietatka. mam s tym vyborne skusenosti. nie sme chori a neberieme antibiotika.

alexandrah
2. feb 2011

tiez si myslim, ze to neni ziadna katastrofa, ze nechce mlieko ... a nahradit ho kravskym je este väcsia blbost ... moze to byt len po chorobe, ked pises, ze bola chora len minuly tyzden, urcite by som ju tym necpala, organizmus najlepsie vie, co potrebuje, davala by som jej to, co neodmieta ... mozno sa k tomu vrati, mozno nie ... su aj ine veci, kde moze dostat bielkoviny ...je kopec ludi, co mlieko vobec nepije, ani to neni zdrave, tak naco sa strachovat??

juliap
4. feb 2011

adka, mozno jej teraz mlieko v suvislosti s branim ATB nechuti ... skusil to uz zrejme kazdy z nas, ze po ATB sa zmenila na cas aj chut niektorych potravin a o mlieku to plati rovnako, skusila by som jej ponuknut aj jogurty s probiotickou kulturou a ked bude odmietat mlieko dlhodobejsie, nic sa nedeje, v jej veku to uz nie je ziadna katastrofa, a mozno by ho vypila z poharika, aj to mozes vyskusat ... ja som mala problem s mliekom u emky, bola kojena do 2 rokov, potom som razne povedala koniec a ked som jej ponukla mlieko vo flasi, skoncila rozbita o radiator, proste take mliecko nechcela, no a po tyzdni som jej ponukla mliecko z poharika, zaujimaveho s obrazkom a problem bol prec ...

nadja11
4. feb 2011

ked jej nechuti, tak ju nenut! inak mlieko pri chorobach je naozaj nebezpecne, lebo podla alergologov este viac zahustuje hlieny!!! 🙂

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sapfo04
27. feb 2011

Ahoj, mám 18 mesačnú dcérku a už asi 2 mesiace mi nechce piť mliečko, nejak to neriešim, keď nechce tak ju nenútim. Dávam jej veľa jogurty, kefírové ochutené mlieka, syry a robievam mlekovú polievku alebo smotanové omáčky a tak. Takže si to vynahradí tým. Teraz jej zachutilo Caro, takže jej ho robievam s pol vody a pol mlieka a to mi vypije. Pomaly jej dávam cez deň aj granko ale len z plnotučného mlieka, pretože sušené mi už vôbec nechce. takže sa nemusíš stresovať :D