18 mesačný syn odmieta raňajkovať zeleninu

23. apr 2021

Ahojte chcem sa spýtať, synovi som chcela na raňajky dávať zeleninu ale odmieta ju jest ci to skúšam každý druhý deň tak vôbec.. Ako ste si s tým poradili vy? A ešte jedna otázka co na obed robíte svojim detičkami vy ja už neviem čo variť 😂 poprípade čím dochucujete.

Ďakujem

hipuska
23. apr 2021

A v akom zmysle zeleninu? Ako prílohu? Môj má rád paradajky, uhorky, papriku. Cherry už jedava celé guľky. Keď mu dávam na chlieb-maslo, šunka, tak paradajku nakrájam na malé kúsky. A obeduje to čo mi. Akurát mu pred finálnym dochutenin odoberiem a potom ešte dosolím, dokorením.

lucka_ke
23. apr 2021

nakrájaj na malé kúsky a nechaj na tanieriku niekde kde sám dočiahne, on príde a bude si brať, niečo ochutná, niečo vypľuje, ale postupne sa naučí (začni napr. šalátovou uhorkou)

danka808
23. apr 2021

Preco mu davas na ranajky zeleninu? To by som popravde nejedla ani ja, pokial by k tomu nebol chlieb s niecim. Rok a pol rocne dieta by uz malo mat plnohodnotne ranajky, zelenina je super, ale treba ju dat v konbinacii s niecim, ranajky su zaklad dna. Co sa tyka obeda, tak by uz mal pomaly jest vsetko od zeleniny, cez cestoviny az po maso a rybky. Skus si najst recepty pre jeho vek, urcite najdes vhdne jedla

karhu
23. apr 2021

kdesi pisali, ze na ranajky je lepsie jest sladke a na veceru slane..daj malemu jablkovu, alebo inu ovocnu vyzivku s piskotom, kompotik..a hotovo, nesil ho do niecoho co nechce, zeleninu si daj ty

evkamotka
23. apr 2021

Tak mu ju daj ako desiatu, olovrant (uhorkove palicky)

krystofkal
23. apr 2021

hmmm to by som nevidela ako nejaký zádrheľ. skús mu dávať proste na raňajky niečo iné a ak chceš tak cez deň mu akrájaj nejakú tú zeleninku a polož pred neho a možno si sem tam ďobne do nej

ivkazba
23. apr 2021

A prečo by musel jesť na raňajky zeleninu? Syn môjho ex má 20 rokov a celý život neje zeleninu, takmer žiadnu. A nemyslím, že mu to nejak chýba ku zdraviu. Myslím, že toto je vec, ktorou sa vôbec netreba zaťažovať. Nech je to, čo mu chutí.

zuvelyn
23. apr 2021

Mu da to čo chce. Môj by posledný mesiac jedol iba od rána do večera suché pečivo 🤷🏼‍♀️ nebudem do neho nasilu tlačiť ovsené pohánkové a barsake ďalšie kaše a pod. keď to nechce a miesto toho chce zuvat krajec chleba . Vôbec to neriešim. Ma rok.

janickacrazy
23. apr 2021

ty ješ na ranajky zeleninu? tak mu daj niečo iné, napr. chleba, rožok s pomazánkou, zeleninku mu možeš dať na desiatu alebo na olovrant

0silvia0
23. apr 2021

ja tiež odmietam raňajkovať zeleninu

katulienkax
23. apr 2021

ani ja nejem zeleninu, jedine paradajky na rano a deti vobec nejedia na ranajky zeleninu a celkovo nejedia zeleninu, proste ani chlap neje zeleninu, len maso, kazdy ma ine chute

katulienkax
23. apr 2021

@danka808 nevidela som dieta co by jedno vsetko 😂 vacsina deti skor babre jedlo a vekom sa bud zlepsi alebo z jedakov sa stanu horsi jedaci, je to rozne a zelenina je specificka osobne si myslim ze vacsina deti ju odmieta, skor ovocie davat, to ma sladku chut. Ryby deti celkovo odmietaju aj v skolke - ucitelky vravia ze varit ju musia bo zdrava strava kaze 😉 co na tom ze vacsina obeda ide do kosa

siska53
23. apr 2021

Na.ranajky som.detom.zeleninu nedavala. V tom veku pili mlieko, max.rozok.k tomu. Zeleninovy ci zeleninovo-masovy mali obed.

janickacrazy
23. apr 2021

@katulienkax haha, napr. moj prvý syn zjedol vždy všetko, dokonca bol jediné dieťa v nemocnici, ktoré zjedlo komplet všetku hnusne vyzerajúcu nemocničnú stravu, v školke takisto všetko zošrotoval, ešte dupľu pýtal vždy, učiteľky ho milovali 😂

bublinka1426
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evkamotka
23. apr 2021

Detom davam na ranajky jogurt alebo sladke pecivo. Na desiatu/olovrant nakrajam uhorky na palicky, kalerab, bielu redkvicku... Rovnako byva zelenina v krabicke popularna vonku na ihrisku. Cherry paradajky len tak zmiznu. Skus. Netreba to brat tak vazne, ze ak nezje zeleninu k pecivu na ranajky, tak je to zle ;)

patka06
23. apr 2021

čo sa týka obeda, 18 mesačné dieťa môže jesť takmer to isté ako vy dospelí, ak to nie je pikantné. V tomto veku by som už nevarila zvlášť
Na raňajky nemusí nutne zeleninu, daj mu len chlebík, pečivo, koláč, jogurt.
Zeleninu alebo ovocie môže na desiatu alebo olovrant, prípadne prílohu k obedu.

autor
23. apr 2021

Ja som mSlela ku chlebiku😂ne len tak čisto zelenina.. ale mňa by zaujímalo ze keď korenisté tak s čím? Lebo môj syn keď ma niečo s koreninami tak ma červenú ritku z toho 😒 a zas nechcem mu dávať niečo bez chuti.

evkamotka
23. apr 2021

Pouzivaj bylinky, nie korenie. Kopor, ligurcek, tymian, majoranka, bobkovy list, bazalka, medvedi cesnak...

midori123
23. apr 2021

Ani u nas sa neranajkuje nic so zeleninou. Ja by som to rano do ust nedala a moje deti tiez nie. Mavame skor sladke ranajky. Najviac nam rano šmakuju zohriate cerealie s mliekom. Skratka sladke a hlavne teple ranajky. Na desiatu uz mavame pecivo s natierkami, so sunkou a aj zeleninou. Ale nie na ranajky

selest
23. apr 2021

Podla mna v pohode moze jest ranajky aj bez zeleniny. Ak zje zeleninu v priebehu dna napriklad v obede atd.

siska53
23. apr 2021

Do 2 rokov nekorenit, po roku len trosku solit. A max.nejake bylinky. Moj starsi bol.jedak, nesolila som, nekorenila a zjedol take porcie, ze az a vsetko, co nezjedlo jeho. To, ze my mame skreslene chute roznymi pohutinami, neznamena, ze to mavaju aj tak male deti.

autor
23. apr 2021

Okí ďakujem vám 🙂.. A ešte do kuracej polievky teda ktoré bylinky by ste odporučili? Lebo nepoznám všetky akú príchuť dajú 😂

siska53
23. apr 2021

Kludne daj bobkac vyvarit, trosku kminu, bazalku, saturejku ( aj proti zduvaniu je fajn) a tak a mozem dat susene borievky vyvarit, ja som to davala i davam.doteraz namiesto gulickoveho cierneho korenia.

luccija
23. apr 2021

Väčšinu polievok robím s ligurcekom chuti ako Maggi, petržlenovú vňať a pažítku .Vôbec nedávam čierne korenie ani do vyvarov a bobkový list iba do sosovicovej, kmín nepoužívam doma vôbec😉

hdpe
23. apr 2021

Moja 15 mesačna spapá len hrášok a mrkvu z polievky...keď bola menšia ochutnala všetky možne zeleninky, no postupne jej chutí čoraz menej...Nedávno jedla pekne paradajku teraz ju už nechce...určite netreba nútiť tým sa všetko len zhorší... Bukovský povedal, že potravinu, ktorú dieťa odmieta treba spraviť na 10 spôsobov a ak aj tak odmieta tak nechať tak a prosťe mu to nedavať....možno po dlhšom čase začne chutiť.

simca06022011
23. apr 2021

@janickacrazy moja je taka istá... Veľmi málo veci je co nezje 😂

ktochytavzite
23. apr 2021

co ja viem moja 4r vobec neje zeleninni no a co teraz?

evkamotka
23. apr 2021

Saturejka, petrzlenova vnat, ligurcek.. Do vyvaru

suzie28
23. apr 2021

U nás sa to stále obmieňalo . Raz jedla len paradajky potom len uhorky neskôr prešla na mrkvu ... a stále niečo iné . A čo sa týka korenia tak mala má teraz skoro 4r a na čerstvú zeleninu jej do teraz nedávam žiadne korenie