16-mesačné dieťa odmieta jesť

3. okt 2023

Vždy to bol slabý jedák ale momentálne už tretí deň odmieta jesť normálne jedlo čo doteraz dostával na obed napr alebo desiatu..je pravda že aktuálne mu ide stolička plus aj chory bol a ešte ma také dozvuky ešte pokasliava. Nemá.problem zjesť chrunky, alebo plátok šunky keď dám do ruky, kúsok parku, alebo kašu. My sme mali hranolky k mäsu tak hranolky vyjedal.
Čo robiť ? Dostáva UM ešte ráno aj večer pred spaním ale cez deň len takéto kraviny.

maryetta
3. okt 2023

Nedavať kraviny…. To mu mozno na teraz staci. Len aby si nezvykol ze ved nic nezjem tak mi mama da aj to len aby nebol hladny….
Ono zase tie zubky vedia potrapit. Moj ma sice uz 3 roky a je po chorobe uz skoro mesiac. Vzdy bol prave ze dobry jedak no teraz mu to trvalo kym sa “nastartoval”.

autor
3. okt 2023

@maryetta snažím sa ale keď proste desiatu odmietne, skúsim neskôr polievku nechce, skúsim obed nechce a plače ako keby ho bijem a 6 hod nechce nič tak áno žiaľ dám na stôl aj chrunky hranolky a pod aby niečo zjedol

syslik81
3. okt 2023

ked dokaze zjest chrumky ci hranolky dokaze aj normalne jedlo .. hold musis byt neoblomna... tym ze mu das blbosti mu len uskodis a on vie ze si aj tak vydupe svoje .. skus ine -nove jedlo ... moja napriklad frcala na cistej ryze s brokolicou ... varila sa dookola..neskor pribudla slizova polievka .. ale jest musela ..aj ked to iste ale jedla

bororka
3. okt 2023

Ja som to neriešila. Proste keď ju boleli zuby, chcela len mlieko. Mala len mlieko.. Zuby doboleli, jedla normálne.
U mojej to boli dni, kým sa zub neprerezal. Ja som ju dojčila 2x denne a pri takýchto dňoch asi 10x. Takže, možno skús ponúknuť mlieko ešte plus a tiež by som mu dala chrumky a pod. Aj moja si tým masirovala ďasná.
Sama uvidíš či prosperuje a neupadá ti.

majlo1234
3. okt 2023

Neries , ponukaj vzdy aj normalne jedlo, pripadne odsleduj, ktore normalne jedlo mu chuti. U nas momentalne ficia cestoviny s omackou(mixujem tam rozne zeleniny), paradajkova a rezancova a maso s ryzou. Inak nezje nic, takze toto tocime. Samozrejme lubi aj vsetky srajdy nezdrave, ako my vsetci, takze to sa snazim nedavat a nejest pred nim