15 mesačný syn nechce papať

gabikast
19. apr 2013

Ahojte chcem sa spytat mame taky problem maly my nechce papat len vykruca hlavicku a nechce ja si myslim,ze mu idu zubky ale neviem bude mat
15mesiace ma 8 zubkov zatial 3mesiace mu nevisiel ziadny ma tam take napuchnute ale nic moze to byt zo zubkoch ze nechce papat alebo z coho. Poradte my prosim dakujem ☹

ekinkala
19. apr 2013

@gabikast hmmmmm moze aj nie ale pokial neni mrzuty a nema teploty tak by to nemuseli byt zubky skus zmenit jedalnicek

diana_81
19. apr 2013

@gabikast

Ako dlho to uz trva? Mliecko vypije? Ci ho este dojcis? Ja by som radila nenutit, len stale nukat zdrave jedlo a pitie a on sa urcite znova chyti. Nemoze ho boliet hrdlo?

gabikast
autor
20. apr 2013

Len vcera tak velmi nechcel papat a predtym nieco zjedol niekedy vela niekedy malo mliecko vypije rano a vecer aj 250ml a a niekedy menej neviem preco c o to moze byt poradte my do doktorky ideme v maji.

cerez
20. apr 2013

Má 8 zúbkov, predpokladám, že nemá očné zúbky. My sme pri nich najviac trpeli. Odmietal mi jedlo, niekedy aj mliečko. Ale chcel aspoň piť. Som rada, že to máme za sebou.

lulu19
20. apr 2013

presne tak ocne zubky aj my sme si pri nich vytrpeli .a su deticky co mechc papat ja som maleho kojila dlho aj cez den a papat my zacal normalne nieco pred druhymi narodeninami .ale v tvojom pripade si mylsim ze to budu zubky ani moj nemal teplotu ani nebol podrazdeny len nechcel papat drzim palce

diana_81
20. apr 2013

@gabikast

Ja si myslim, ze ak je inak plny energie a ma celkovo vacsinou dobru naladu a tak, tak ma skratka mensi apetit kvoli niecomu (asi zubky). Lahko sa to hovori, ale ako mamina 17 mesacnej nejedacky mozem potvrdit, ze najlepsie je nenutit (za nutenie povazujem i zabavanie pri tanieri, TV ci vsuvanie jedla akoze nacierno, ked sa dieta nesustredi do pusy). Ja sa snazim vychytit momenty ked ma uprimny zaujem o jedlo. Naberiem sebe a su dni ked sa hned hlasi, ze i ona i ona. Nakusnem jablko a hned ho chce atd. A ked je jej jedlo ukradnute (stava sa nam to dost casto) tak viem, ze nema hlad. Podla mna zdrave deti maju akysi vnutorny mechanizmus, ze vedia co im treba (ak ponukas zdrave varianty a nedas sa zlakat k sladkemu aby "aspon nieco zjedol") a vedia kedy maju dost. Vedia to dat najavo ale mame tendenciu to prehliadat, lebo ved vieme ako dospeli lepsie co im treba. Nevieme! Myslim si, ze vlastne potrebuju vacsinou ovela menej jedla ako si my dospeli predstavujeme. Plus cakame, ze cim maju viac mesiacov tym viac kalorii potrebuju, ale pocula som ze 9m dieta potrebuje asi rovnako ako 18m... lebo to starsie sa sice viac hybe ale uz vobec tak rychlo nerastie ako mladsie. Cize ak nechudne a nie je podrazdeny a podobne tak to hod za hlavu a teste sa na jar a leto plnu ovocia, zeleninky, a cerstvych dobrych veci 🙂

PS: co sa dojcenia/UM tyka - su ovela vyzivnejsie ako vacsina prikrmov takze ak dieta da presnost mlieku a chce ho pred jedenim, aj tak by som dala - dostane ovela viac kalorii ako dieta, ktoremu mlieko nedame aby sme ho prinutili zjest povedzme mrkvickovo-maskovy prikrm. Ich to casom prejde. Dolezite je nerobit z jedla boj