15 mesačné dieťa odmieta jesť

mimika1973
11. okt 2015

boli sme chory, potom gastro, grcacky, hnacky, a 2 dni na to odmieta jest na obed a na veceru varenu stravu. Moze ho palit zaha alebo je to nieco ine? Dam ho len do stolicky prinesiem tanierik, a uz vresti! :/
Este zje taky jogurt ci vyzivu, ale vidno, ze nema ten apetit, odmieta aj chlebik aj syrcek...Moze byt tato nahla zmena predoslou chorobou? Ked bol chory, na liekach, tak jedol normalne este...zmena nastala tento vikend...Bojim sa, ze schudne takto, mame len 9kg!
Dakujem za rady, skusenosti....Neviem ci mam ist konzultovat lekara alebo este pockat co a ako...

sense
11. okt 2015

skus ponukat nadalej normalnu stravu ako doteraz ale nenut ho ...dieta sa rozpapa...ak by to trvalo dlho ries s lekarom ale zatial by som nadalej ponukala...moze byt este oslabeny a nemat chut kvoli chorobe...ale male dieta samo seba nenecha vyhladovat...len ostat pri normalnej klasickej strave nie len napr. jogurty ale zeleninku dusenu ryzu a proste vsetko co deti v jeho veku mozu aby mal pestru stravu...daj ponukni ak nezje o.k...zje potom ...

zabina27
11. okt 2015

@mimika1973 moze byt aj po chorobe este trochu mimo, moze sa bat, ze ho bude boliet zase brusko, ale mozno moze ist aj nejaky zub. ja by som vyskusala mu znovu normalny obed pomixovat, ako babatku. ked pises, ze jogurt a vyzivu zje, mozno je to aj o konzistencii. nic za to nedas, mozno mu teraz vadia kusky. nasmu malemu (bude mat 17 mesiacov) som to tiez nedavno robila, nechcel klasicke, ked som spravila babatkovsku "gebuzinu", tak jedol, mozno mu sli zuby a chcel kasovite jedlo 🙂 o par dni uz zase jedol normalne, ja uz nemixujem, len napr. maso pokrajam na mensie kusky.
mozes to vyskusat, pomixovat sa da vsetko, co potrebujes, pripadne skus hotovu obedovu vyzivu z obchodu, tie pociatocne byvaju uplne hladke kase. pripadne dohladka vymixovanu polievku z flasky skus. a pokial ma fobiu uz len z taniera, tak mu to naloz do jogurtoveho teglika, na oklamanie 😀

siska53
11. okt 2015

@mimika1973 skus mu teraz vyhoviet po tej chorobe a skuste probiotika davat (ak nedavate) a nema afty v ustach? Vtedy deti tiez nechcu jest...resp.malo..ak by to este par dni trvalo,porad sa s doktorkou.

mimika1973
autor
12. okt 2015

Dakujem babenky, no tak asi to bolo tym bruskom, lebo grckal a na druhy den prehanky.... Cely vikend nechcel jest na obed ani na veceru, ale vcera nedelu vecer som mu ponukla popucenu zeleninku so zemiakom, a to uz konecne pekne spapal, tak hadam to bude ok aj dnes....Clovek hned spanikari, ked nieco nie je v poriadku, a mozno aj zuby su v tom...jeden sa mu uz zas taha von 😉