14 mesačné dieťa odmieta mlieko

6529532
26. dec 2016

Maminky, mam 14mesačne dievčatko ešte na večer má jedno prsko, papala už aj UM ale posledny mesiac mi odmieta UM , kravské mlieko, či už s medom , kakaom, pudingom nič nechce s flašky len moj prsník ☹ máte skúsenosť?

sibalka21
26. dec 2016

Tak jej nedavaj UM.... Moj maly nieje na UM uz od 7ho mesiaca, pije mlieko, davam mu jogurty, mliecne polievky, smotanove omacky a pod. Ked jej to nechuti tak jej to nedavaj... Ved uz je dost velka, urcite papa tuhu stravu, cize jej to umele mlieko proste nechyba 🙂

6529532
autor
26. dec 2016

Tak ja jej davam na noc cecek ked este mam trosku ale co ak zmizne mlieko .cojej budem davat na noc?

tyelde
26. dec 2016

@6529532 môžeš vyskúšať rastlinné, čajík, kašu... Ak bude hladná dá si aj iné, inak je to skôr o potrebe blízkosti podľa mňa...

sibalka21
27. dec 2016

myslim, ze to je uz skor o zvyku... Ak ti tak zaspava, taak je to o tom... Ak ti naozaj papa, skus namiesto mliecka jej dat jogurt alebo kasu... A tebe nepije ani cajik alebo vodu?

timea7
27. dec 2016

@6529532 prečo by si jej mala dávať niečo na noc? Normálne dostane večeru a pôjde spať. Mlieko nepotrebuje, dávaj jej jogurty, tvaroh, mlieko predsa prijíma aj v jedlách počas dňa, nie je nutné, aby sa ním prelievala. Niektoré deti bez neho nemôžu byť, iným nechutí. Na uspávanie bude iný rituál, ak nebudeš mať mlieko - rozprávka, tichá relaxačná hudba, hladkanie....

delmondo
27. dec 2016

Podľa toho čo píšeš, tak sa chce uspavat na prse. Ak to tebe vyhovuje, tak to neries. A mlieko bude stále, pokiaľ bude dopyt, nestratí sa zo dňa na deň. Ak dávaš prso len na večer, mlieka bude síce menej, ale stále tam bude. Ak chceš aby ho bolo viac, treba ponúknuť častejšie a zasa sa rozbehne. Ak chceš prso vylúčiť úplne, tak treba vymyslieť iny rituál, aj keď to bude náročné.