13 mesačný chce jesť iba sám, odmieta lyžičku. Čo robiť?

marikap18
27. jan 2013

Mám 13 mesačného chlapca a doteraz som ho normálne kŕmila s lyžičkou. Momentálne chce jest iba sám (bez lyžičky), ale nenaje sa poriadne a vačšinu jedla skončí na zemi. Takto mu nemôžem dať polievku alebo inú redšiu stravu. Keď som ho kŕmila spapal všetko, ale teraz odo mna nič nechce. Čo mám robiť, aby znova začal jesť. Alebo neviete, čo sa s dieťaťom deje?
Ďakujem za rady.

dadushe
27. jan 2013

Vím přesně co se s ním děje, experimentuje 😉 Já bych ho nechala, ať se v tom vrtá a rochní podle svého. Stejně ho do ničeho nedonutíš, zbytečně se budeš rozčilovat, můžeš mu krmení lžičkou pravidelně nabízet, on se k tomu zase za čas 100% vrátí 🙂 Ber to tak, že si cvičí jemnou motoriku, rozvíjí smyslové vnímání. Přizpůsobila bych tomu konzistenci jídla (ať to není všude a ať se nají př. kuličky rýže, větší kousky... 😀 ) Ona ho ta lžička zase časem chytí 🙂 Taky pomáhá systém dvou lžiček (jednu prcek, jednu máš ty) Je to šikula, moje malá na tuhle rochnící techniku přišla skoro ve dvou letech 😀

anjelicek26
27. jan 2013

@marikap18 - no budes musiet zacat varit inak. Nas maly od 7 mesiacov lyzicku nevidel. Totalny blok a neotvoril usta. Naucila som sa varit tak, aby mohol jest rukami, od roka lyzickou/vidlickou. Ano na zaciatku sa poriadne nenajedol, ale tak za jedlom mal mlieko... v roku uz ale jedol ukazkovo tak, ze bol napapany. Je to o uceni. Od hladu ti neumrie.

zanin
27. jan 2013

u nas to bolo tiez take iste. Tiez som stracala nervy ked vsetko len sam a rukami. Ale ako ti radila dadushe tiez mame system dvoch lyziciek. Jednou sa krmi maly a jednou mu davam ja. Horsie je to s jogurtom a polievkou, ale chce to ten trpezlivost. Teraz sa obcas necha nakrmit aj odomna. Uz ma 2 roky a som rada ze je taky samostatny. Pekne sa napapa obcas aj lepsie ako jeho starsi brat 😀 . Pri nom som trvala na svojom a krmila som ho len ja a teraz to zneuziva a nechava sa krmit 😠 .

euka210
27. jan 2013

aj my sme to mali a obcas este mame. Skusila si mu dat lyzicku do ruky a krmit s druhou, alebo dat lyzicku do ruky a jest s nim ze vediet jeho ruku...toto u nas zabera lebo ma pocit, ze je sam 🙂 Je to prechodne obdobie, aj nasmu som v takom obdobi dala kusky zeleniny a vyberal si sam a popritom zjedol aj par lyziciek odo mna. A jedli sme aj my krpicu s rukami, takze len pevne nervy, podporit ho v samostatnosti v ramci jeho moznosti 🙂

baryana
28. jan 2013

aj mne zacal strajkovat chlapcek. neobsedi, vymysla, tak mi tiez mamina poradila dat mu do ruky lyzicku, nech mi pomaha. on sa pri tom zabavi a pritom ho ja krmim. tak skus. 🙂

sonazitnanova
28. jan 2013

u nas to tiez zacalo a to bude mat maly este len rok 🙂 ale tak necham ho a tak isto medzi tym mu lyzickou supnem ja do pusi 😀

wewe22
28. jan 2013

nechaj ho nech papa sam daj mu vzdy k ruke lyzicku a on aj sam pochopi na co ju ma pouzit vzdy ked das jest jemu sadni si s nim za stol a jedz aj ty najlepsie vzdy lyzickou deti vsetko odkukavaju tak mozno sa chyti aj tvoj maly urcite s nim nebojuj to nedopadne nikdy dobre drzim palce nech sa to co najskor popravi