13 mesačná dcérka nechce papať kúsky

alka234
19. feb 2022

Ahojte, chcem sa spýtať, moja dcérka má 13 mesiacov a nechce kúsky, napína ju, vyplúva, snažím sa jej vždy nejaké nechať v jedle aspoň malinké a potom to nechce..Nasilu ju nenútim, som rada že papá, ale už by mala papať kúsky, sa to naučiť, len ako na to, keď vôbec nechce.... Mal niekto niečo podobné? Ako ste to riešili?

janka_266
19. feb 2022

@alka234 dajte jej do ruky väčší kus zemiaku, chleba, banan, lepšie je, keď si sami odhryznú, ako keď ich prekvapí na lyzicke kúsok, keď ich predtým nejedla

kubkovamama
19. feb 2022

@alka234 moje tretie dieťa...rovnako 13mes a okrem mixovaneho ani zaťať,ale je dosť kojena.Kojene detičky trochu horšie akceptujú tuhú stravu.Nedramatizujem to,moje prvé dve boli v tomto rovnaké a skôr či neskôr sa to dieťa naučí.Nasa pediatricka to pekne vraví,že radšej najedené ako zadusené.🙂Snažím sa čo najmenej mixovať,pučím vidličkou,ale keď to nedá domixujem.Netrap sa,keď vyrašia ďalšie zúbky,bude to ľahšie

mamina1419
19. feb 2022

@alka234 od začiatku si jej všetko len mixovala ? Ak áno tak len musíš pokračovať a ona raz začne aj s kúskami. A to že to píšu dáke tabuľky že musí to či ono v danom veku je len orientačné nie je to pravidlo. Tak jej namixuj. Skús jej nechať napríklad kúsky zemiakov aby papala sama. Možno keď bude jesť sama rukami bude.ju to baviť.

alka234
autor
19. feb 2022

@janka_266 to práveže vôbec , dám jej do ruky a hodí to psovi, hra sa s tým a nedá to ani do úst, pečiem jej aj domáce rohlíky , chlieb, koláčiky a nič 🥴...Včera som jedla banán , som si sadla, aby na mňa pozerala, lebo pozerá keď jem a dala som jej do úst, potom do rúčky a ona to zahodila....Alebo úplne otočí hlávku na druhú stranu a proste nie😏

alka234
autor
19. feb 2022

@kubkovamama ďakujem , dúfam , že postupne to pôjde lepšie....😏

janka_266
19. feb 2022

@alka234 skúste položiť pred ňu, možno sa s tým zo začiatku bude hrať, možno párkrát zahodi, ale časom aj ochutna, môj tak jedáva od 6. Mesiaca, teraz má rok a stále sem-tam niečo hodi na zem, treba len skúšať😊

alka234
autor
19. feb 2022

@janka_266 hej asi skúšať stále 🙂

nikpa
19. feb 2022

@alka234 začni všetko len pučiť vidličkou, teda zo začiatku jej to tak poriadne pomágaj a postupne len jemno aby zostalo jedlo len akoby podrvene. A takto postupne nechávaj väčšie a väčšie. Lebo keď jej dáš z mixovaneho hneď kúsky, niektoré detičky s tým majú problém a hlavne to už bolo treba robiť skôr, teraz už sa to ťažšie učí keď ma rok. Ale ono to príde 🙂

alka234
autor
19. feb 2022

@nikpa ona od začiatku ako papá stravu nechcela , dusila sa, napínalo ju, skúšam stále. Úplne jemno som aj strúhala a nič, hej dávam také teraz, ale keď vidím že nechce, radšej ako byť hladná, tak to dám na jemnejšie. A možno ona vie, že jej urobím ako chce a preto mi to robí 🥴

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
siska53
19. feb 2022

@alka234 vsak ju nenut! Zatial jej to mixuj.. nas mal v tom case 2 zuby, mixovala som mu do dobreho 18.m., asi aj dlhsie.. ale papal take, ze chrumky do ruky..tie kukuricne..
A krpata, ta zas nechcela mixovane od roka a mala.len 1 zub.. potom jej neslo maso pozut poriadne, myslim, ked som jej davala telacie. no katastrofa..radsej by som jej to mixovala, lenze...to nechdela vobec.

aschkimka
20. feb 2022

@alka234 my máme úplne to isté, na necelých 13m a žiadne väčšie kúsky, ani mäkké, jedla niekedy trošku rožka a potom z ničoho nič prestala...všetko mixujeme alebo pretláčam...ak je niekde nejaký väčší kúsok, vypluje to...ale ona nechce napr ani mäkký croissant..
ako keby nevedela čo s tým ale pritom pekne papa a zuby má okrem 3jok a 5tiek všetky ...takže nemyslím že je to zubami...proste uvidí cosi väčšie a odmietne to...tiež povedali že sa nemám trápiť a že to prejde...len mne to tiež zužuje výber jedál...je to hrozne ale zároveň pozná aj deti čo vôbec nechcú jesť...