11 mesačný zjedol vločky s jahodovým jogurtom. Je to ok?

ivka82
15. feb 2012

viem že jahody sú velký alergen, ja som si robila pre seba a zabudla som, že tam mám jahodový jogurt a dala som pár lyžičiek aj malému:( prosím poradte

severankasr
15. feb 2012

mne zjedla mala jahody v 9.mesiacoch a bez problemov, nic sa nestalo...

kbeata
15. feb 2012

teraz je tych alergenov tolko ze by sme ani vzduch nemali dychat 😀 neboj 🙂

zuzanockamt
15. feb 2012

v jahodovom jogurte tych jahod teda vela nie je, takze sa bat nemusis, moj syn ochutnal cerstve jahody asi ako 9 - 10 mesacny a bez reakcie ... 3 lyzicky jahodoveho jogurtu nie je nic strasne, prinajhorsom sa vysype, das fenistil a budes vediet, ze s jahodami treba pockat

kukujka
15. feb 2012

prepac,ale nevidim dovod na paniku nic sa nedeje nemoze mu to nijako ublizit ja davam mojej jahodovy jogurt casto a to ma 8mesiacov

vinifred
15. feb 2012

..nič iné nezostáva,len strčiť prsty do krku a vyvracať to.. 😀 😀 😀 ..to bol žart,nič iné ma nenapadlo.. 😵

kotlina
15. feb 2012

pokiaľ nemá alergickú reakciu tak jej môžeš dávať bez problémov 🙂)

hori
15. feb 2012

cakaj a uvidis... mozno pride aj zemetrasenie...

gucz
15. feb 2012

nič sa mu nestane, neboj. Mojej sestre keď bola malá pichla babka do ruky klobásku, a tu je 😀

mia258
15. feb 2012

Neblazni, nic sa mu nestane, len nabuduce ti ten jogurt mozno aj sam vytrhne z ruky 😀

lowa
15. feb 2012

Ivka, neboj sa, nic sa nestane 🙂 Prinajhorsom sa malej vyhodia malé vyrážtičky, aj tie zmiznú a to bude všetko 🙂

anjelicek26
15. feb 2012

Haha na tuto temu ma napadlo jedine..

https://www.youtube.com/watch?v=jxL2CseWPjo

.. jahody su alergen, ale boze najhorsie, co sa stane, ze sa vysype na tvaricke, neumrie na to jaaaj... bola sezona, tak maly dostaval kedykolvek sa mu zaziadalo.

zuzana17
15. feb 2012

neboj sa nič, jogurt už môže, no a koľko myslíš že je v takom jogurte jahôd? pridávajú tam len džem, neboj nič mu nebude, z tých jahôd určite nie 😀 . A pár lyžičiek mu neublíži, veď nezjedol celý 😎

nasta197
15. feb 2012

prečo by sa malo stať niečo? alergia či čo myslíš??? aj tak v jogurtoch sú nie pravé jahody len farbivo aróma a nejaké napodobeniny...

jaaty
15. feb 2012

bože veď má takmer rok nie 1 mesiac 😀 .
Zbytočná panika 😀

iwesska
15. feb 2012

Presne ako baby pisu, jahodovy jogurt ma od jahod na mile daleko. A ak by aj cerstve zjedol, tak uz ma aj najvyssi cas aby sa s alergenmi stretol. Cim dlhsie budes cakat, tym horsie. Nas maly praska jahodove vyzivy asi od 10mesiacov a nikdy ziadna reakcia. Napr. moja mama tiez nebola ako babo na nic alergicka, vyhadzovat z jahod sa zacala az ked zacala chodit do skoly. Takze to nikdy nevies. A potom aj ako to prislo tak odislo. A dnes jej z jahod nic nie je. Alergia sa moze prejavit v ktorom kolvek veku takze to by si ho musela drzat len na suchych rozkoch cele detstvo.

stanislavao
15. feb 2012

a co by mu malo akoze byt? nasi chalani mali 3/4 roka a jedli jahody bezne. nic im nebolo. 11 mesacne dieta uz moze jest podla mna ovocie vsetko. kazdy den je tu nieco ohladne stravy, ale ved take velke dieta moze jest skoro vsetko. hadam mu nechcete davat len nesolene kasicky a babatkovske gebuziny.

kvetinka211
15. feb 2012

@ivka82 nedavala by som mu to pravidelne, aj neskor, ked uz bude moct jahody tak radsej biely jogurt s kvalitnym, najlepsie domacim dzemom alebo s cerstvym ovocim ... ale takto jednorazovo ked uz ma takmer rok by sa mu nemalo nic stat, maximalne sa vyhadze a budes vediet z coho to ma ...

rubinka
15. feb 2012

Ja dcére dávam jahodový jogurt bežne a nič jej nie je, ved raz tie jahody ochutnať treba 🙂

emkab
15. feb 2012

Neboj, urcite sa nic nestane, ako pisali uz predo mnou, tak max sa vyhadze a niektore jahodove jogurty okolo jahod ani len neprebehli...ale troska ma zaraza ina vec- maminy sem pisu, aby sa poradili a nezda sa mi zrovna vhodne si z toho robit srandu 😒

kattarinab
15. feb 2012

neboj sa, to okolo jahôd ani nešlo 😀 iba ak fakt minimum a všetko je len aroma jahodova 😉 ja som dala môjmu 18 mesačnému jahody a mal z toho žihlavku, ale jogurty jahodové už papal bežne predtým

poleva
15. feb 2012

v pohode

rosaria
15. feb 2012

V tých jogurtoch je toľko jahôd, že by ich musel zjesť aspoň 10, aby mal pocit že zjedol jednu.... 😎

sotia
15. feb 2012

určite mu nič nebude, veď detičky musia postupne všetko papať, možno sa niekedy vysype a uplne z niečoho, čo by si ani nečakala...

drobec33
15. feb 2012

@anjelicek26 mne ako malej nasi dali cerstve jahody a skoncila som v nemocnici so silnou alergickou reakciou. ☹ Je pravda, ze ak to bol jogurt s "prichutou" jahod, nemusi sa nic stat. Ja som napr. dala Terezke Hami kde boli aj jahody a tiez mala reakciu. ☹ Takze ja uz pokusat radsej nebudem. O nic ju neoberiem, ked ich bude papat neskor 😎

lucka1987
15. feb 2012

nestresuj.. nic zle sa nestalo.... mam zname co davaju taketo jogurty v pohode bez vycitok od 6 mesiaca ... maximalne sa vyhadze napr na hrudniku ...

gumimaci
15. feb 2012

🙂 moj maly jedava jahody od 7-8 mesiaca, uplne v pohode.a vacsina jahodovych jogurtov okolo jahod ani neutekala. 😉 S alergenmi sa skor ci neskor aj tak stretne.

katmi
15. feb 2012

teda ja neviem.. co toto zase za otazku??? 😕 🙄 no boooze tak sa stalo, a??? sak si jeho matka! tak asi najskor decko pozorujem a az potom robim paniku, ci???? 😕 🙄 😠

lola77
15. feb 2012

Podľa mňa nie je dôvod na paniku 🙂 Určite sa drobčekovi nič nestane. Veď je to len jogurt a ten má na míle od pravých jahôd.

moniciak
15. feb 2012

@drobec33 No tak to áno ale keď už to zjedol... Hádam nepôjde na výplach žalúdka veď aj jogurty sú zdravé 🙂

radlinka
15. feb 2012

😀 😀 😀 asi bol velmi hladny 😀 😀 😀 Minule som tu citala prispevky, ze maly si napil alebo ochutnal z roznych cistiacich pripravkov na toalete, ako dakujem pekne. Takze toto je malina oproti tomu co sa udialo.