11 mesačný syn vyplúva všetko jedlo

ejkam
23. jún 2015

Ahojte baby, poradte mi prosím,môj 11 mesačný synček začal odmietať jedlo (ovocie, polievka, masko, jogurty) proste všetko čo mu okrem mliečka dávam. Len čo mu dám na lyžičke do úst, tak jedlo vypluje. Stále ho kojím, lebo nedostanem do neho ani žiadne iné tekutiny. Myslm, že sa spolieha na to že dostane mliečko. Ale má málo železa a preto sa bojím aby sa jeho stav nezhoršil. Keď mám doma niekoho, kto ho na chvíľu zabaví a odpúta pozornosť od jedenia tak niečo spapá. Nechcem ho nútiť jesť, ale myslím, že by už mal papať aj iú stravu okrem mliečka, vďaka za rady

evittam
23. jún 2015

@ejkam Ahoj, tak určite už musí papať aj iné ako mliečko. Od kedy ho prikrmuješ? Ak má málo železa, tak si zvýš dávku ty a dostane to v MM. A k tomu jedeniu - moje deti boli vždy veľký jedáci a aj sú. Ale malá napríklad má dni kedy do nej nedostanem nič iné len mlieko,kašu, presnidávku,jogurt, nanajvýš polievku, takže treba nechať tak, veď hladný bude a vypýta si. 😉 Čo sa týka tekutín, tak len to mlieko to je málo - síce aj záleží na tom ako často ho kojíš a koľko asi toho mlieka vypije, ale treba už aj čajík, vodu.....Prípadne ak často kojíš, tak zníž počet kojení, takémuto dieťaťu už kľudne stačí ráno a večer-môj názor. 😉

tinqua
23. jún 2015

@ejkam ahoj.....odporúčam znížiť kojenie rovnako ako kočka predo mnou...stačí mu ráno a večer, prípadne v noci, jasne budú tam protesty a krik, ale inak ho neprinútiš...keď bude čo i len trochu nasýtený iné do neho nepôjde..11 mesačné dieťa už vie špekulovať a vynucovať si svoje, už chápe, že keď si pokričí vždy dostane svoje obľúbené ...moja mama vraví, že hlad je najlepší kuchár...dcérka mala tiež obdobie keď vyplúvala, som to vždy vzdala a dostala mliečko, potom dostala črevnú virózu a to som jej nemohla dať ani to mlieko (my sme na umelom) a čuduj sa svet po dňovom pôste tak zbaštila suchý zemiak, len sa zaprášilo....a už problém nemáme, dokonca sa mi podarilo upraviť mliečny režim tak, že mlieko dostane len pred spánkom poobedným a nočným...má 13 mesiacov

nanka3
23. jún 2015

@ejkam ahoj, aj kojim 3x denne + este v noci, ale keby som malej nepustila fiha tralala, tak nezje nic..... a pritom, ked bola mensia, tak papala pekne.... teraz ma 10 mesiacov a fakt sa spapa obed len ked sa hra alebo nieco sleduje... viem, ze to nie je vyhra, ale tak, co uz momentalne je pre mna dolezite aby sa najedla, ved snad to takto nebude vecne.... alebo mozno, ak mu nemixujes/mixujes, tak skus zmenu 😉

ejkam
autor
23. jún 2015

Díky baby, no ja by som už rada cez deň menej kojila, ale žiaľ keď nechce piť vodičku ani čaj, tak čo narobím🙂 Už som skúsila aj dať väčšie kúsky jedla ani to nezaberá. Tiež už neviem akoby som ho zabavila, aby sa najedol. No pevne verím, že to prejde🙂

ichbinich
24. jún 2015

@ejkam
Skusila si mu strcit nieco vhodne rovno do ruky?
Kusok bananu? Uvareny zemiak?
Hocico, co je vhodne, pekne kusky, nech sa krmi sam.
Pomaly uz su aj cucoriedky, tymi sa moji napchavali, cvicili si pinzetovy hmat a jedli 😉
Bude z toho bordel, ale nechaj ho jest sameho. Dovol mu sa v tom "paprat" a olizovat si ruky,... mozno zaberie.

nanka3
24. jún 2015

@ejkam presne viem, o com hovoris, moja tiez nic okrem mlieka z cicky neche pit (ani vodu, ani caj).... verim, ze raz bude chciet aj ine 😉, kym mam mlieko, tak neriesim, ako povedal moj gynekolog, kojit co najdlhsie, je to dobre pre dieta (vraj inteligentnejsie, psychicky vyrovnanejsie deti, menej alergii) a a pre teba o 40% mensia pravdepodobnost vzniku rakoviny prsnika 🙂

zamilion
24. jún 2015

moja dcéra bola 11 mesiacov plne dojčená, lebo odmietala akýkoľvek príkrm. materské mlieko jej stačilo, prospievala dobre. a potom jej narástol prvý zub a začal jesť všetko zo dňa na deň....

ale ak má syn málo železa, niečo s tým asi treba robiť...