10 mesačnú dcéru napína z tuhej stravy

culkamaja
10. aug 2012

mile mamicky poradte mi mam 10 mesacnu dcerku a ked jej dam tuhsiu stravu zacne ju napinat a ked ma v jedle aj kusky tak sa aj pozvracia ☹

babajaga
10. aug 2012

ahoj,nikam sa neponahlaj...ked jej nejde tuha strava,tak rozried stavou...tak,aby pekne spapala...casom jej pojdu aj kusky,neboj...nas ma rok a pol a donedavna mu este kusky robili problem,pekne tuhe papat sa naucil na nesolenych ryzovych chrumkach a roztekoch 🙂

mummy01
10. aug 2012

@culkamaja tak jej mixuj nech ma jedlo uplne hladku konzistenciu.Postupne sa nauci aj kuskovitu potravu papat.

luciferkax
10. aug 2012

AHoj, môj má 18 mesiacov a stále to robí, teda, pohrýže aspon arašidovú chrumku a kusoček rohlíka, to je obrosvský pokrok. Môj prvý syn sa naučil jesť tuhú stravu, ked mal 28 mesiacov!!! Každý mi vravel, že je to preto, že som mu mixovala, tak som si pri druhom bábu dala závazok, že mixovať nebudem.. ale on nechcel nič jesť, naťahovalo ho z toho, tžak som zmixovala, od 8.mesiaca mu každý den skúšam dávať kúsočky, aspon jedlo s hrudkami, alebo niečo pohrýzť, počas dna ochutnať naše jedlo. stále sa z toho takmer pozrvacia 😉 a to nevarím zle 😀 😀 po moich skúsenostiach viem, že to bude len a len lepšie a že raz sa jesť naučí... Dcérka mojej kamošky tiež nechcela jesť, povedala to pediatričke a tá ju posielala na vyšetrenia, zbytočné rtg, hadičky jej cez ústa až do žalúdka pchali a zistili, že je OK, že treba len čas. Tomuto sa chcem vyhnúť, neboj, raz sa naučí aj žuť, len treba skúšať, skúšať a skúšať. A mixovať - ak nechceš, aby bola podvýživená a hladná 🙂 Môj zje mixovaného aj plný tanier, som rada, že mu chutí

culkamaja
autor
10. aug 2012

dakujem vam za rady a skusenosti ale moja mala nechce ani pomixovane jedla sem tam zje tie kupovane a teraz v tom teple nechce jest skoro nic fakt len asi polku vyzivy a vecer zje bananovu kasicku ale ma rada ovocie takze cez den jej dam broskynku melonik to si ve pekne kuskat asi sa jej viac paci ked to moze papat sama 🙂

ervenka
10. aug 2012

@culkamaja Nas drobec mal obdobie, ked nechcel jest, co som varila ja, ale len z obchodu. Teraz zje aj odo mna... Varim vsetko na extra jemne- velmi na jemno uvarenu ryzu, na makko uvarenu mrkv atd.... On rad "preskuma" co mu dam jest- takze napr. kusok mrkvicky dostane do rucky. Uplny favorit je brokolica- pekne si chyti "stromcek"preskuma a zje. Mozno by mohlo jej dat najprv kusok do ruky a potom pomiesat a dat spapat- pozri zlati, teraz si podala brokolica ruku s kuriatkom, aby vsetko dobre chutilo. Nieco na taky styl. Aspon nasemu to pomaha, ked mu vsetko vysvetlim, okomentujem- nie len uvarim a sup teraz jest....

zmrzlinkams
10. aug 2012

moja ma tiež 10 mesiacov a krásne do teraz papala všetko a ozaj dosť toho zjedala a teraz uťala a sekla sa nechcem mi už vyše tyž. jesť polievočky či su mixovane alebo nie a radili mi počkať než to bodobie prejde tak skus aj ty vydržať - ja teraz davam len jogurtiky a mliečko a sem tam zje detsku ovocnu vyživu tak skus aj ty to davať 🙂 držim palce 🙂

dana_l
11. aug 2012

@culkamaja moze byt ze zubky idu a jej i to mixovane nie je dobre lebo ju to boli. ono nie vzdy su pri zubkoch priznaky ze idu von len to jedenie sa pokazi 😒

evka4
11. aug 2012

@culkamaja ked ju z tuhsej stravy a kuskov napina a pozvracia sa ti, tak jej jedlo jednoducho mixuj, kym nebude dostatocne zrela na to, aby dokazala zjest jedlo inej konzistencie.

locko007
23. okt 2012

Ahojte baby. Ja mám takýto problém s mojim 2 ročným synom. Počas papania ho niekedy napína a občas sa stane, že sa aj pozvracia. Dneska napríklad papal zemiakovú kašu s rybičkou a zrazu "bleeee". Takto je to už zopár mesiacov. S manželom sme si všimli, že je to hlavne z jedál, ktoré majú tuhšiu konzistenciu a väčších kúskov. Ale pri potravinách, ktoré miluje sa to nestáva. Čo mu chutí, tak si toho napchá doslova plné ústa a nič. Máte niektorá s takýmto problémom skúsenosť?