10 mesačná dcérka má problémy s papaním

viktoria12
19. sep 2012

ahojte mam problem mam 10 mesacnu dcerku a vobec neche nejak papat ine ako dohladka rozmixovne veci akonahle su tam nejake kusky sa zacne dusit doslovne sa dusi . neviem co robit , nezje nic kde je nejaky kusok nerozmixovany alebo nieco inak urobene ako na hladko rozmixovane normalne sa dusi a mna ide porazit stale sa zlaknem , kamoska dava malemu aj cestoviny aj chlebik a ja neviem ako si poradit a viete dajte nejake tipy dakujem

czechzuzanaba
19. sep 2012

@viktoria12 Ahoj, doufam, ze u Tveho prispevku doslo k chybe a dcerka neni opravdu mesicni 🙂

viktoria12
autor
19. sep 2012

ospravdlnujem sa mala ma 10mesiacou

viktoria12
autor
19. sep 2012

@czechzuzanaba chcela som napisat že 10mesacnu ale nevsimla som si ze nemam zapnute num lock na notebooku

czechzuzanaba
19. sep 2012

@viktoria12 Tak 10 mesicni mam zrovna taky 🙂 Zkousis ji dat nejake jidlo do ruky? Napr. kukuricnou chrumku, ryzovy polystyren, a nebo treba uz i ty testovinky v misce, at si to zkousi brat do ruky a davat do pusinky sama a sama kousat. Nebo napr. rohlik... Moja starsi se takto naucila jist. Rikaji, ze ty zeleninove prikrmy se nemaji mixovat, ale moje obe dve to nerozmixovane taky nejedly, takze jsem s tim moc neexperimentovala, aby se aspon na obed normalne najedly 🙂

viktoria12
autor
19. sep 2012

ved ja viem ona od zaciatku nechcela nemixovane , a teraz som zufala kukuricne chrumky som davala a nechce a rohlik som jej raz dala do rucky a nejak sa jej podarilo odkusnut a zacala sa dusit a to mame už zubky 7

milka1978
19. sep 2012

@viktoria12 ahoj .... ja som svojmu synovi dávala od pol roka tiež zeleninku ... ale nie rozmixovanú ... nakrájala som ju na malinké kúsky a uvarila som ju tak, že na ňu ani zuby netrebalo 😀 a postupom času som varievala vždy väčšie a väčšie kúsky a nakoniec jedol všetko s nami a nemixovali sme nič

zmrzlinkams
19. sep 2012

naša bude mať rok mala zje skoro všetko ovocie, kukurične chrumky, všetko si pekne pohrizka aj ked jej dám z našeho papať tak pekne papa ale ked jej spravim jej polievočku zeleninkovu tak tu vyslovene odmieta roztlačenu takže tiež mixujem, pokial papa ine a v pohode tak si s tym nerobim starosti - vyskušala si je jdať chrumku, piškotku alebo niečo take aby sa naučila si sama odkusovať a papať ??
ja som začala s piškotkami najprv tie sunarka čo sa predavaju od 6mes. tie sa pekne rozpušťaju a potom aj klasicke piškotky a velmi to lubi a kukurične chrumky aleob jej odtrhavam maslovy či syrečkovy chlebik a to papa, vyskašaj takto najprv ine veci jej takto davať, polievočky jej kludne mixuj ak jej to tak chuti aspon si budeš ista že ti to spapa 🙂
to že sa dusi nema nič spoločne zo zubkami ale s tym že to nevie prehltnuť poriadne, bud jej daj zapiť aby jej lepšie sklzlo dolu krkom neboj ona sa začne dusiť ale neudusi sa ona sa nauči to prehltať - aj naša sa zo začiatku často takto dusila, pokial to nebol velikánsky kusisko tam sa nemusiš bať 🙂