Znížené libido u ženy

9. okt 2022

Ahojte, mam 38, partner 43 a za posledny asi rok a pol pozorujem na sebe coraz nizsiu chut na sex. Neberiem antikoncepciu, antidepresiva, ani ziadne lieky, partner mi v domacnosti pomaha, dieta ma 7 rokov, takze to nie je ani o tom, ze sa v noci nevyspim... Takmer absolutne nemam chut na sex, premozem sa max 2x za mesiac, niekedy ani to nie... Nechapem co sa deje... Su na to nejake lieky? Ci smer gynekolog? Partner je velmi pozorny milenec, sex s nim je super, ale uz aj on zacina byt nervozny z toho, co sa si mnou deje. Stretli ste sa s tym niektora? Dakujem

tenerifka
9. okt 2022

ak nemas ziadny zdravotny problem, tak to bude v tvojej hlave, jednoducho je dost mozne, ze uz z neho nie si tak hotova, ako na zaciatku, je uz "okukany". Vies si predstavit sex s niekym inym? Vtedy by to fungovalo?

autor
9. okt 2022

@tenerifka praveze nie, nim to nie je, nemam chut na sex s nikym

srnka79
9. okt 2022

Jasne🙂 U mna nielen pre choroby a z unavy a vela povinnosti, ale ked toho bolo uz moc a citila som sa nezvycajne divne sama zo seba, sla som na gyndu spravit hormonalny profil a potvrdila sa mi predpokladana hormonalna nerovnovaha - znizena funkcia vajecnikov a vysoky ubytok estrogenu v druhej polovici cyklu. Navyse, podla gynekologa po 40ke nic nezvycajne, zvlast, ak zena nema uplne pravidelny cyklus, ako je to u mna... Pokial to u zeny nie je v hlave (nevyspatost, starosti, bolesti atd.), mozu to byt hormony, to ale zena podvedome citi a vie potvrdit z krvi a tiez to moze byt stereotyp a znudenost😆, treba vyskusat zmenu prostredia, romantiku, den bez deti, eroticky film, ci nepomoze... proste preskumat najprv najjednoduchsie dovody az po tie biologicke... tolko z mojej skusenosti, drzim palce🙂

autor
9. okt 2022

@srnka79 ked sme na dovolenke, tak s tym problem nemavam, ako keby mi to slnko, oddych a vsetko dodavalo energiu. Ale tak neviem byt 12 mesiacov v roku na dovolenke 😀 skusim toho gynekologa, tebe potom nasadil aj nejake hormony?

betulinka1
9. okt 2022

To mas ako s cvičením. Niekedy sa musis donútiť a potom spokojnost 😉. Dvakrat do mesiaca je v tvojom veku malo. A moc tomu neverim, ze na dovolenke to das kazdy den, lebo dovolenka. Skus nieco vymysliet, na rozptýlenie, nejake hry a tak. Ved nie si este v prechode.

autor
9. okt 2022

@betulinka1 to donutenie sa ma na mna opacny efekt, sex sa mi potom zhnusuje.. aj partner to vnimal tak, ze sme to radsej stopli, lebo videl ze to bude u mna este horsie. Na dovolenke kazdy druhy den v pohode, kazdy den nie 😉

123zuzana
9. okt 2022

Vyskusajte maca prasok..

joesvk
9. okt 2022

Podľa mňa je to normálne. Vekom sa blížiš k prechodu,...hormóny človek neoklame.

sszuzu8
9. okt 2022

Určite sa nenutit. Je to obdobie prejde to 🙂 mala som to tak isto este pred mesiacom ani pomyslenie na sex. A teraz neviem co so sebou takú chuť mam ze by som skočila na hocikoho kto ma v sebe kus sex appeal 😂😂😂🙈 ale nie no. Pokúšam sa znazilnovat priateľa ale on odoláva nemá záujem o sex vôbec 😭

srnka79
10. okt 2022

nie, to je vraj na rozhodnuti zeny, ci chce podstupit hormonalnu liecbu alebo nie. ja som to nechala tak (nakolko som riesila ine problemy a mala som plne zuby liekov aj s ich vedlajsimi ucinkami = tiez na cyklus) s tym, ze uvidim, ako sa to bude vyvijat, ci sa to bude zhorsovat (lebo mne predtym musel pichat aj vyvolavacku menstruacie) a ze skusim najprv bylinnu liecbu, nejake doplnky a na hormony nabehnem, az ked to bude viditelne zle (depresie, vypadavanie vlasov a podobne)... a ano, dovolenka pomaha velmi😀 - na tom pekne vidno, ako vie byt zenske libido pekne prepojene s psychickou pohodou a naburanim bezneho stereotypu...