Žiarlim?

7. aug 2024

Ahojte, cez víkend sme boli s priateľom na akci kde mal svoju byvalu spoluziacku zo zakladnej. Niesom niak extra ziarliva,ved nech sa porozpráva. Ale to privitanie ma zarazilo.ta zenska sa mu hodila okolo krku so slovami ,, Ježiš to su uz roky,ani by som ta nepoznala,, priateľ sa zachoval rovnako,ani mu nevadilo ze stojim hned pri ňom. Keby to mne spraví niaky známy chlap tak je ohen na streche.zrazu ked si uvedomil ze stojim hned pri ňom a všetko vidim tak nas zacal predstavovat. Privitali sme sa ale konverzacia zasa zacala ze sa dlho nevydeli a pod,kde býva a tak...ako by ste sa zachovali vy v takej situácii?

galganka
7. aug 2024

Nijako. Mám kamarátov z minulosti, s ktorými keď sa konečne po rokoch stretneme, tak sa objímame. Rovnako viem, že manžel má minimálne zo dve kamošky, ktoré sú v zahraničí a keby ich stretneme, tak sa tiež pozdravia rovnako. Naposledy som jedného z tých kamošov stretla ozaj asi po troch rokoch v Lidli. Tak sme sa zvítali v uličke s konzervami a rovno som mu najmenšiu posadila do košíku, že nech sa páči. 😀 Ja som bola s mužom, on s priateľkou. A nikto nemal scény. Lebo je to normálne. 👍

egonsk
7. aug 2024

Ano, ziarlis.

h2
7. aug 2024

A čo si čakala, že priateľ urobí? Odstrčí ju od seba, že "Ruky preč, ženská, som tu s mojou milovanou priateľkou!" ? No tak sa objali a teraz čo?

pininka1
7. aug 2024

Bežné sa takto vítame s kamarátmi ktorých sme dlho nevideli. Vadí mi len jedna mužova kolegyňa ktorá mu písala správy už za hranicou kamarátstva. Inak mi to nevadi

zuzanka.zuzu
7. aug 2024

že "tak sa uvedomil a začal nás predstavovať" 🤭 no len by nezačal, to by bolo ešte len zle, že si ťa ani nevšímal a nepredstavil 😂😂 som rada že som žena, chlapom niektoré ženy veru nezávidím 😁 ale veď vybrali si ich oni, tak im treba 😜

annamarin
7. aug 2024

Nechapem, ved nic zle neurobil. Ci este dopisujes zvysok prispevku?

ivetz
7. aug 2024

Ty si uvedomuješ, že tvoj priateľ tú spolužiačku pozná dlhšie ako teba?, že majú spoločné spomienky, zážitky... Ty sa nehanbíš za to, že Ti to vôbec vadí? A okrem toho, na tých ženských, ktorých zožiera žiarlivosť to je vidno... To nezahrá, že je nad vecou... A potom vyzerajú ako trúby...prepáč, ale je to tak! Ja keď stretnem bývalých spolužiakov, tak sa okrem bozku vystískame - jednoducho úprimná radosť, že som stretla niekoho, kto patril k určitej etape môjho života... Môj muž to nikdy neriešil a ani ja...

lindous
7. aug 2024

Problém vidím v tom, že keby to spravíš ty, tak je oheň na streche, takže je pokrytec… to, že sa vyobíjmal so starou známou, mi príde byť úplne ok, tiež sme sa takto vítali na stretavke napr 😅😊

moonlight1210
7. aug 2024

Stretne spoluziak spoluziaka po rokoch, jeden druheho nadsene vyobjimaju: “jezis, to su roky, co sme sa nevideli. A ako sa mas? Co mas nove? Kde teraz byvas? Este stale v tej bytovke?”
Myslienky jeho zeny: Ake mile, ze sa tak tesia. Moj muz musel byt oblubeny.

Stretne spoluziak spoluziacku po rokoch, jeden druheho nadsene vyobjimaju: “jezis, to su roky, co sme sa nevideli. A ako sa mas? Co mas nove? Kde teraz byvas? Este stale v tej bytovke?”
Myslienky jeho zeny: Stetka.

Takze teraz vidis rozdiel.

Ukludni sa a nabuduce sa chovaj normalne. Bud sa zapoj do konverzacie, alebo im daj nachvilu priestor nech pokecaju a ty chod za vlastnou zabavou.

To, ze mu budes vytrvalo stat po boku ako strazny pes (lebo pozor, ina zena!), a v duchu sa cim dalej tym viac zhryzat, ze tam stojis ako truba (lebo nemas ako mat s nimi spolocne spomienky zo zakladky) a este mu to mat za zle, robi zle len tebe.

Pokazila si si vecer pre vlastnu hlupost. A este sa tym zaoberas aj cele dni po tom, co stretnutie skoncilo. Ved sa spytaj sama seba: je toto normalne, aby som sa tym zaoberala tak dlho? Som ok?

A este druha vec na zaoberanie sa, ked mas na to cas: “Keby to mne spraví niaky známy chlap tak je ohen na streche.”
Poloz si otazku: Toto by som tolerovala? Aby ma hned zakategorizoval a povazoval za neslusnu (nevernicu), len preto, ze som sa nadsene zvitala so spoluziakom, ktoreho som roky nevidela?Prisposobila by som sa a vopred si vzdy turbovala hlavu, ako sa zachovam, co poviem, ake gesto rukou spravim, len aby bol on spokojny a nemohol mi nic vycitat?

alexis617
7. aug 2024

Nechala by som ich vyrozprávať sa išla by som zatiaľ nakupovať ťažko sa zapojíš do diskusie a ich spomienok

zuzubb007
7. aug 2024

Ziarlis, bože nebuď stíhačka nedopadne to potom pre teba dobre, neriešila by som, normálka boli radi, že sa stretli, ja sa tiež obijmem či s kamoškou alebo kamošom a vybozkavame sa pri stretnutí na líca samozrejme 🤣, nechala by som ich debatovať, nech niesom ako piate koleso na voze

betulinka1
7. aug 2024

Ja by som veru tiež niektorých privítala veľmi priateľsky, lebo sme čo to spolu prežili ako kamoši- spolužiaci, či už stredná škola alebo VS (so žiadnym spolužiakom som nikdy nič intímneho nemala). Niektorých by som len pozdravila, lebo sme nemali spoločnú reč ani na škole. Vážne to nerieš. Si naozaj predstav, že stretneš niekoho, koho si nevidela 20 rokov, pričom ste prežili ako fajn partia zdrhanie zo školy, chatovačky, ulievanie atď.. Potešíš sa, prihovoríš sa a si z toho stretnutia nadšená. Pokecáte a zase sa 20 rokov neuvidíte. Nič viac.

lonely66
7. aug 2024

@ivetz nikde nie je napísané, že pozná spolužiačku zo ZŠ dlhšie, než autorku. teda, závisí to od toho, čo si človek predstavuje pod slovom "poznať". spolužiačku poznal 8 rokov (ak berieme do úvahy nejaký spolu trávený čas niekde). autorka neuvádza, koľko rokov sú spolu. ale predpokladám tiež, že menej.

autorka, neboj sa, vekom tieto ošiale pomaly opadnú. keď sa stretnú ako 60-nici, každý so svojimi trápeniami či problémami, tak to nebude až také vrelé. len musíš vydržať 😀

marhulka13
7. aug 2024

Co sú to za slová niak a niaky?

mikadooo
7. aug 2024

Celý problém je v tejto vete "Keby to mne spraví niaky známy chlap tak je ohen na streche." 🤷 Ak ti on tvrdí, že žiarliš, tak mu to otoč, či je to okej pre neho, ak sa tak privítaš so svojím známym. Lebo buď ste žiarlivci obaja, alebo mi z popisu vychádza, že skôr je ten žiarlivec on a ty si sa sem prišla vyžalovať, ako "on môže a ja nie". A to už si musíš vyriešiť s ním... PS: za mňa nie ste, my sa tak so známymi nevítame, sme obaja tzv. studené čumáky, čiže áno, vzájomné obímanie s človekom, ktorého muž dlhšie nevidel, by mi prišlo nepatričné.

osky
7. aug 2024

Normalne zvitanie-asi mali silnejsie vztahy,ked boli ziaci.
Ved to je pekne...
Nechapem,co riesis.

danica2711
7. aug 2024

si žiarlivá stíhačka, ja keď stretnem známeho, ktorého som roky nevidela, tiež sa mu hodím okolo krku - a znamená to len radosť zo stretnutia po rokoch, nie pozvanie do postele

candii
7. aug 2024

Nevidím v tom žiadny problém. Ja sa tiež takto vítam s dobrými kamarátmi, ktorých som dlho nevidela. Nevadilo by mi to. A tiež ani môjmu mužovi nevadí, keď sa takto privítam s kamarátom ..

barborachors
7. aug 2024

myslím ze pravy muz svojej partnerke sebavedomie ma dobijat aby aj v týchto situáciach sa citila komfortne. On robí nieco co ta dava dole a preto tieto pocity. Ale na sebavedomí skus po pracovat aj sama. Každopádne myslím ze on nie je ten pravý, celkovo z toho co popisujes.

karolinakr
7. aug 2024

v tomto problem vôbec žiadny nevidím..horšie by bolo, keby jeho ruka klesala nižšie a nižšie, začal ji tĺapkať po zadku, potom by si sa mohla cítiť urazená

lonely66
7. aug 2024

@marhulka13 to sú také tie novodobé z MK 😀

lonely66
7. aug 2024

@mikadooo ja som tiež ten typ, že sa dokážem objímať naozaj iba s ľuďmi, s ktorými mám veľmi, veľmi blízky vzťah. málokomu dovolím prekročiť intímnu zónu. tú prenechávam mužovi a dcére. vo výnimočných prípadoch aj iným, ale z môjho "súčasného" diania (nie ľuďom, ktorých som videla pred 20 rokmi) 😀

zanka777
7. aug 2024

Tak keď tá jeho kamoška je spolužiačka zo základnej tak si sa jej mala opýtať ako sa píše slovo vidieť.....(NevYdeli)normálne mi oči vyskakujú z jamiek

domkakvet
8. aug 2024

@barborachors presne tak.