Žiadny vzťah za život

24. máj 2022

ahojte, taka zvlastna otazka,ale ste niektora sama dajme tomu 35+,fakt ze cely zivot? ziadne deti,muzi,partneri,myslim dlhodoby vztah nik oficialny nikdy,a nejako ani cielene nikoho nehladate, lebo uz vas to ani nebavi,mate ine zaujmy a pod. a nejako ste si nie,ze zvykli ale,ze zijete si normalne svoj zivot,a uz vas aj vsetci maju tak zafixovanych ako,ze ste sama a mate pocit,ze ludi vas je luto? aj ked nemyslim,ze vsetky zeny su zufale,narocne a mimo, len tak,ze fakt nestretli nikoho s kym by to vyslo z oboch stran.

alchemilkazltozelena
24. máj 2022

Áno mám takú kamarátku.. je to hrozné - môj názor. Nikdy nikoho nemala, nijakého muža, nemohla by som tak žiť....a pritom nie je ani škaredá ani hlúpa, ale má nejaký divný blok v sebe 😵‍💫

joesvk
24. máj 2022

Je lepšie žiadny vzťah ako nevydarený, ktorý človeka poznačí a zmení... A nikde nie je napísané, že človek nemôže nájsť partnera hoci aj v staršom veku.
Celkovo si myslím, že vytvárať vzťahy na všetkých úrovniach môže človek v každej situácii.
Neľutujem kvôli tomu...

bubliska
24. máj 2022

Aj ja mám kamarátku, 35+, ktorá nikdy nemala žiaden vzťah, treba zvážiť, či sa nejedná o asexualitu, pisu o tom napr tu: https://www.interez.sk/blog/ste-asexualom-toto-...

annamalaga
24. máj 2022

Ahoj, ja tak budem. Ja som škaredá, tak vzťah určite mať nebudem.

brembo
24. máj 2022

Tiež som na tom tak,ibaže názor ostatných na túto vec v prípade mojej osobi ma nezaujíma. Je to tak,ako to je,nech sa nestarajú.

mandzula
24. máj 2022

@annamalaga keby mali vztahy len pekni ludia, tak by sme vari aj vymreli. Ja nie som teda ziadna krasavica a napriek tomu sa chlapi okolo mna vzdy motali. Kamaratky (neraz ovela krajsie) sa cudovali, ako to robim. Ja som vravela, a som o tom stale presvedcena, ze to nie je o vzhlade, ale o pohlade. O tom na svet a o tom, co cloveku ide z oci. 🙂

ildiko36
24. máj 2022

@annamalaga to tak brať nemôžeš, každa žena je krásna len iným spôsobom , podla mňa aj ti krasna len treba viac sebaistoty, a prvo musiš mať rada seba samého, keď budeš žiariť aj chlapy si to všimnú.

iv007
24. máj 2022

Poznam viac takych ludi a zdaju sa mi celkom vyrovnani a spokojni, cestuju, sportuju a maju svoje hobby.Ale mam aj kolegynu ktora minuly rok vo veku 60r. nasla lasku, byvaleho spoluziaka na stretavke a je velmi stastna.Netreba hadzat flintu do zita,kazdeho caka nejaky osud💙

galganka
24. máj 2022

Mala som takú kolegyňu. Tichú, nie komunikatívnu, celý zivot jedna práca, žiaden vzťah, či dieťa, vyzerala celkom spokojne. Dovolenky brala iba na jar, keď bolo treba pomôcť na záhrade a v zime, keď musela starú minúť. Už je v dôchodku. A ešte jednu, pravý opak povahovo tejto prvej. Pojašenú, z chlapov si prdel robila, vraj žiadneho nepotrebuje, deti žiadne nechce, bude si užívať, manikúra, šaty, topánky... ale tá už tak spokojne nepôsobila..

marsmykkok
24. máj 2022

@annamalaga práve tie škaredé sa vydávajú prvé.. Neviem prečo, možno sa lepia na ne muži čo majú záujem o reálny vzťah a pozerajú sa na dušu a nie takí čo hľadajú peknú kočku aby sa ňou chválili a možno tie krajšie sa boja aj niektorí muži osloviť. Takže ak si škaredá vzťah nájdeš ľahko. 😉

yoxinka
24. máj 2022

Mám takého kamoša, má 36 rokov. Nikdy nemal frajerku, vzťah, nič. Bol zaľúbený do jednej baby, tá ho nechcla. Chalan precestoval snáď celý svet, veľa cvičí, beháva, športuje, fotí, proste milión záľub a tomu sa venuje. Podľa mňa, vyzerá mega super, takže výzorom to nie je. Je múdry, sčítaný a my vlastne nechápeme, prečo nikoho nemá 🤷‍♀️.

silviaeli
24. máj 2022

@brembo a čo tak zoznámiť sa s autorkou??🤷🏻‍♀️😉

ckocka
24. máj 2022

Stále lepšie než byť s kýmkolvek len aby som nebola sama.

minutka
24. máj 2022

@yoxinka homosexual?

hopsadobrandejsa
24. máj 2022

Mozno je to aj vekom.......ja osobne tiez nenahanam sukne po 30-tke tak ako pred 30-kou. Clovek ma aj ine povinnosti, akysi zabehnuty rezim, konicky atd. tak aj menej casu ostava.

Ja mam vela ludi vo svojom okoli ktori su slobodni cize ja akosi tento tlak vobec necitim. Mam jedneho kamosa co by mal len s kazdou chcel dat dokopy ci ozenit, ale on to ma podla mna skor ako hobby aby si trocha kratil chvile a spestril zivot 🙂.

Ja som akceptoval realitu, ze vela ludi sa rado miesa druhym do zivota cize ja si uskostlivo strazim svoje sukromie, neriesim s druhymi to do coho ich nic nie je.

Nedavno som stretol kamosa ktoreho teraz po 5 rokoch nechala priatelka, dalsi rodinny prislusnik rozvod so zenou na obzore a dalsi clen rodiny zije oddelene so zenou, tiez sa crta rozvod.

Statisticky som sa teoreticky vyhol svojmu prvemu rozvodu 😀

Zaujem zo strany zien je, ale mnohe z nich su bud teenagerky alebo prilis mlade na moj vkus cize ja si v podstate uzivam zivot. Co ma prist, to pride.

yoxinka
24. máj 2022

@minutka
Určite nie. Veď píšem, že bol zaľúbený do jednej holky, ale tá ho nechcela. On je mega introvert, myslím, že preto si tak ťažko hľadá niekoho.

slovakboy
24. máj 2022

Ja by som tak nemohol. Od 7 rokov som túžil po vzťahu a bol som vždy zaľúbený do nejakej spolužiačky. Keď som mal 10 bola laska opätovaná. Potom v puberte nejaká pauza bola a od 16 tich až do svadby stále lásky kopačky smutok radosť romantika. V rozprávkach boli princovia a princezné moje vzory a život tento romanticky ideál obrúsil podľa reality ale v podvedomí stále túžim po láske a romantike. Môj brat je presný opak. Dievčatá sa na neho lepili ako na med a on mal s nimi furt nejaký problém. Jedna veľmi veselá druha veľmi smutná jedna veľký zadok druha maly zadok. Až ostal slobodný a už to tak ostane. Pritom je sexuálne normálny. Perfekcionalista bol vždy. Ja si všímam to pekne a pozitívne na ženách a tie chybičky sú potom sexi lebo to pekné zvýraznia.

slovakboy
24. máj 2022

Žiadny vzťah za život je úplne vporiadku. Akurát nie pre mňa. Takí ľudia sú samostatní, môžu sa venovať sebe alebo iným. Majú lepší vzťah sami so sebou. Veria si.

mandzula
24. máj 2022

Ja osobne som vyslovene vztahovy typ, od 15 rokov som bola vlastne kontinualne zadana, takze pre mna je to nepredstavitelne byt sama. A, pravdupovediac, neviem sa velmi vcitit do koze tych, co su sami. Vzdy rozmyslam, ci im to tak naozaj vyhovuje alebo sa len naoko tvaria, ze je to pre nich takto ok a vnútri ich to trapi. Mam kamaratku 40+, ktora mala jeden kratky vztah v 18, odvtedy nic, a je nestastna. Druha zas 50+, kedysi par mikro vztahov, teraz dlho, dlho nic, no tvari sa, ze je takto stastna, studuje na univerzite tretieho veku, chodi s kamatkami do kina, divadla... Fakt by ma zaujimalo, ako to pocituje napriklad vecer, ked aj tie kamaratky zalezu k rodinam, ked je chora a nema jej kto ani len caj uvarit... Ci si aj vtedy vystaci s mackou a knizkou. Pridajte sem, prosim, svoje realne pocity ti, ktori ste sami, rada spoznam vas nazor. 🙂

hopsadobrandejsa
24. máj 2022

@mandzula

Za vsetkych hovorit nemozem, ale s urcitostou ti mozem povedat, ze jedinym tahom stetca cely obraz vymalovat nemozes.

Pocituju slobodni ludia z casu nacas samotu? Samozrejme. Sme slobodni, nie z kamena. Taketo chvile zaziva kazdy ci uz su to ludia ktori idu zo vztahu do vztahu alebo ti ktori dlhodobo ziju sami.

"A, pravdupovediac, neviem sa velmi vcitit do koze tych, co su sami."

To je uplne normalne. To je akoby si chcela od extroverta aby sa vcitil do koze introverta. Take cosi vyzaduje velmi vysoku uroven empatie a pochopenia ako introvert funguje.

"Fakt by ma zaujimalo, ako to pocituje napriklad vecer, ked aj tie kamaratky zalezu k rodinam, ked je chora a nema jej kto ani len caj uvarit."

Poviem ti tak, ze su ludia ktori to urcite znasaju zle ba dokonca az velmi zle a su ludia ktorym taketo myslienky pocas vecera vobec nebehaju po rozume.

Dojem, ze vsetci slobodni ludia pridu vecer domov a jedine co robia je utapanie sa vo vlastnom nestasti a potom si lahaju do postele je mylny.

Caj si viem urobit aj sam, aj vyzehlit aj vyprat. Mojou vyhodou je zrejme fakt, ze v praci dokazem fungovat ako plnohodnotny extrovert a pocas volna nechavam introverta "pracovat" na plne obratky. Preto zrejme aktivne nehladam vztah resp. nemam vela moznosti zoznamit sa pretoze ked extrovert oddychuje introvert ide na plne obratky and vice versa.

Pocas prace vztahy neriesim pretoze mi to pride neprofesionalne. Nerobim si z prace holubnik.

Zijem uplne vyrovnany, spokojny zivot. Svoje komplexy ci status slobodneho mladenca neriesim excesivnou konzumaciou alkoholu ci drog ( ako poniektori ) ani si tym nekratim chvile a na druhej strane je pre mna fascinujuce ako sa ma kazdy zadany clovek snazi ozenit ci dostat do chomuta.

Statisticky pocet slobodnych ludi za poslednych 20 rokov stupol hoci je mnoho ludi opacneho nazoru.

Za seba mozem povedat, ze byt dlhsie single dokaze byt velmi navykove. Ta miera slobody a moznosti co robit ked si sam je proste tak velka, ze niekedy je skutocne tazke sa toho vzdat aj za cenu romantickeho vztahu.

To je proste tazke popisat. To pochopia len ludia ktori su slobodni.

jaskolka
25. máj 2022

Áno, poznám takú osobu. Inak je to pohodova baba, vtipná, aj milá, pekná, ale sama povie, že ma veľmi traumu z detstva (jej mama bola 2x vdova, raz rozvedená, lebo muž pil, a posledný chlap nebol síce oficiálne manžel, ale tiež bol pijsn, agresor, nože doma lietali)
Takže toho zažila dosť a jednoducho sa bojí ísť do vážneho vzťahu. Mala krátke známosti, ale keď to šlo do vážneho, jednoducho to zrušila
Pracuje, cestuje, má psíka, má kopec kamarátov, ale vie, že bude sama do konca života Je už 40+,talze je to aj o zvyku, už by nedokázala sa niekomu prispôsobiť

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
panelacikova
25. máj 2022

@mandzula skrátka si mala/máš je...é oči 😀 😀

mandzula
25. máj 2022

@hopsadobrandejsa Ďakujem za rozšírenie obzoru.🙂

mandzula
25. máj 2022

@panelacikova ako si vedela, že toto mi muži vraveli? Len som sem nechcela písať.😀

kornelies
25. máj 2022

@hopsadobrandejsa Zamyslela som sa. Ak muz nehlada sukne po 30ke, je to zvlastne. Znizeny testosteron? Keby si napisal po 55, to pochopim.
Prepac, mne to nepride zdrave. Netreba menit zeny ako ponozky, ale zo starych mladencov sa stavaju podiviny po 50ke. Ludia sa im vyhybaju ako cert krizu, zvlastne vyjadrovanie, navyky, zlozvyky.
Tak isto zeny, ktore nemali vztah, dieta do 40ky. Preco? Evidentne bude v nich problem. V mentalnom nastaveni.

panelacikova
25. máj 2022

@mandzula lebo som na tom podobne 😀 dodnes mám je...é oči. 😀 😀

lienoccka85
25. máj 2022

Ide o to ako sa ty citis, nie co na to povedia iny. Mam kamaratku jednu ktora si prvy vztah nasla aj v 37 rokoch a teda su spolu styri roky a klape im to. Maju rovnake priority, maju kazdy aj istym sposobom svoj zivot, ono v tomto veku uz clovek je na nieco zvyknuty, ma nejake tie zvyklosti a zalezi ci ten druhy je schopny to akceptovat.

mandzula
25. máj 2022

@panelacikova tak potom presne vieš, o čom hovorím. 😉

radacak
25. máj 2022

Poznám takú (suseda)ale podľa mňa tam je na príčine jej mama , všetko zakazovala a tak .. Žena má cez 50 rokov, žije zo svojimi dvoma bratmi(tiež už majú pred 50) ani jeden z nich nemá ženu, deti ..A nemyslím že niekedy nejakú mali.Ma x psov a x mačiek asi ako náhrada za deti a muža 😏🤷
Ja by som tak žiť nevedela,nemohla....Ale každý je iný