Záleží mu na mne?

11. mar 2023

Ahojte
Kupujú Vám partneri, manželia kvietky keď máte sviatok? Prípadne Valentín,alebo teraz bolo MDŽ...
Viem že je to pre niekoho banalita ale mňa to vždy zamrzí keď nič nedostanem...vždy povie kúpim ti atď ale to sa nestane ...tak veľmi by som chcela aby ma prekvapil..ja vždy ako hlúpa čakám a NIKDY nič 😞sme spolu už 20 rokov a za ten čas sa veľa krát stalo že som nič nedostala... má má vôbec rád?alebo si nezaslúžim ani kvet za pár korún?Som skromná nežiadam veľa nepotrebujem drahé dary a on to vie ..Alebo je si mnou až tak istý že má nepotrebujete prekvapiť?povie si však veď ona to nepotrebuje...Ja mu vyhovujem vždy vo všetkom...nikdy nepoviem nie aj čo sa intímnosti týka má vždy keď chce .. celé tie roky.. Vždy sa snažím aby bolo dobré ...ozaj si nezaslúžim ani ten hlúpy kvet?😞😞😞😔

tanyag
11. mar 2023

Prestaň sa snažiť, nevyhovuj mu vo všetkom, nekúp mu nič na žiaden sviatok a možno si to uvedomí...ale ak si ho zo začiatku naučila tak, že nič nepotrebuješ alebo si na to nepotrpíš, tak po 20 rokoch to ťažko zmeníš...

evlyb
11. mar 2023

Ahoj 🙂 ja by som sa s ním úprimne porozprávala a povedala čo má trápi... My tak fungujeme, že mu poviem čo mi chyba vo vzťahu a tak a on je fakt taký, že sa snaží na sebe pracovať... Vie že není dokonalý muž a že by som potrebovala viac, ale cením si tú jeho snahu o seba rozvoj... Na vzťahu sa pracuje celý život, vždy niečo, nikdy to nebude dokonalé, ale ak sa dvaja pre seba rozhodli a sľúbili si lásku na celý život, tak tam bude vždy tá snaha o zlepšenie... Najhoršie podľa mňa upadnúť do stereotypu a nerobiť nič, nesnažiť sa.. vždy treba pracovať na vzťahu, na láske ❤️❤️❤️

autor
11. mar 2023

@evlyb ja mu poviem čo chcem ,čo má trápi ...povedala som mu aj teraz že mi nekúpil kvietok, že mi kúpi...a stále nič... nebaví tá stále hovoriť niekomu čo má robiť..nemá 18 a mal by to uz vedieť...
Viac krát som chcela aby sme šli sami dvaja niekam ,bez detí ...stále sme neboli

autor
11. mar 2023

@tanyag no veď jasné ..to bola moja chyba..lenže mne to začalo chýbať po rokoch aj maličkosť... vždy som to prehliadala aj keď som po tom túžila (po pozornosti)

beata_k
11. mar 2023

Ved mu normalne pripomen. Zajtra je mdz kup mi kvet. To si sa za 20 rokov nenaucila existovat vedla svojho muza? Ano, su muzi co prekvapia. A potom je zvysok muzov. Tvoj to nerobi. Tak prestan plakat do vankusa a zmier sa s tym. Ty stastna, on spokojny, ze ma doma klud 😉

h2
11. mar 2023

Prečo sa ty vždy za každých okolností snažíš, aby on bol spokojný a mal všetko, keď on sa o to isté nesnaží u teba?
To, že mu povieš, že chceš, aby ti kúpil kvety, preňho nič neznamená. Lebo sa aj potom, taká smutná a sklamaná, že si nič nedostala, ďalej všemožne snažíš o jeho spokojnosť. Čiže vysielaš mu tým signál, že "rada by som dostala kvety, ale keď nebudú, nevadí, aj tak dobre". No načo by ti ich potom kupoval? Pre chlapov sú kvety blbosť, vyhodené peniaze za niečo, čo o pár dní aj tak skončí v komposte. Nechápu, že pre väčšinu žien je to gesto, vyjadrujúce lásku.

autor
11. mar 2023

@beata_k pripomenula... žiaľ 🤷

luccija
11. mar 2023

Keby si dala kvety do vázy, že si dostala od kolegu hneď by zbystril🙂niekedy treba byť tajomná ste spolu roky nemusí sa snažiť....Meniny, narodeniny tiež tak rieši?

beata_k
11. mar 2023

To treba opakovat. Strcit nakupny zoznam do ruky a poslat do obchodu. On sa nauci casom 🙂

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petamich
11. mar 2023

no a tam je problem, preco mu vyhovujes vzdy a vo vsetkom? a ano moj manzel si vzdy spomenie - chvilu to sice trvalo, kedze na take nebol zvyknuty ale teraz vo vacsine pripadov vzdy dostanem aspon cokoladu alebo kvet a z casu na cas sa poistim a pred nejakym sviatkom mu poslem link s kyticou kvetov v online kvetinarstve "ake pekne" a ked dlho neprinesie nic, lebo zvykne obcas len tak, tak si kupim sama v Lidli tulipany, ze kupil si mi 😂

evlyb
11. mar 2023

Hm chápem.. akosi spohodlnel 🤷 ... Ja viem že som vo vzťahu dosť mäkká a trpezlivá, no keď mi raz čosi veľmi veľmi na jeho správanie vadilo, povedala som si dosť, už to musí pochopiť... Správala som sa k nemu chladne, ignorativne.. dala som mu pocítiť že už prekročil hranicu, trvalo to pár dní, vyvrcholilo to tým že som mu povedala že takýto život som nechcela a že život s ním je omyl..
Chodil domov smutný, vyhnala som ho aj z postele a spal v inej miestnosti...
Nakoniec mi splacom povedal že ho to veľmi mrzí, že nechce o náš vzťah prísť.. a udobrili sme sa, začal na sebe fakt pracovať...
Ja mám vždy skúsenosť s tým, že ak to chlap nechápe po dobrom, treba ho vytrapit.. žena potrebuje lásku, pozornosť, ochranu... Ak jej to ten chlap nechce dať prečo ja sa budem snažiť a on nič? Nie, chce to sebaúctu, musí mať pocit že žena je klenot a kedykoľvek ju môže stratiť ak sa bude chovať ako debil..

katkine_terapie
11. mar 2023

Autorka: Bolo by dobre (pre teba), aby si aj ty mala niejake hranice. Nie, ze vzdy sa snazis, vzdy vyhovies, vzdy sa snazis, aby "dobre bolo"... Preco by sa snazil, ked ma vsetko na zlatej tacke a ani prosit a dakovat nemusi?

morgane1975
11. mar 2023

Ja mu vyhoviem vo všetkom… viac ani nemusím citat … 🤦‍♀️ ani sa mu nedivím že sa nesnaží. Ja som potvorka a môj muž ešte aj keď je vonku, služobne, tak si nájde čas a dostanem bukretu 😍 kto chce cestu si nájde, kto nie…. 😂

autor
11. mar 2023

@morgane1975 ja viem že som hlúpa 😔a ťažko zmením niečo na čo si už zvykol....vie že sa snažiť nemusí aj tak ma vždy čo chce...ako to už bolo niekoľko krát spomenuté

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
11. mar 2023

@zoro9836 zrejme áno...aj keď mu sama poviem ako blb kúpiš mi?😔😔😔😔mne je to blbé že samému mu nedopne

bessie12
11. mar 2023

nie, nekupuje mi nic na taketo sviatky. Len mu poviem kupme nejake kvety do vazy a kupi bez problemov. Jeho taketo sviatky nezaujimaju a pravdupovediac ani mna.

nikpa
11. mar 2023

Áno zaslúžis si a je smutné keď to nevidí. Možno keby si mu prestala skákať okolo riti a nemal by všetko čo chce tak sa preberie.

jovka
11. mar 2023

Ja napríklad dostávam kvety,ale paradoxne kebyže nie, nevadí mi to,pre mňa sú ukazovatele iné činnosti,že sa zaujíma,počúva ma,je starostlivý atď..ak ti tvoj dáva najavo podobné veci kašľať na kvety,čo majú z toho baby,že dostanú na naučený sviatok puket keď si ich chlap neváži,nezaujíma sa o ne či ešte aj podvadza😵‍💫

svetlanka111
11. mar 2023

Na tomto svet nestoji.musis citit ci ta lubi alebo nie.mne muz kupil kvety…lebo pre datum v kalendari. Skutocnost je vsak taka ze si ma nevazi ani ako zenu,ani matku jeho deti,ani ako cloveka ani ako manzelku ani ako nic………….takze tolko k tym kvetom a pod. Radsej by som keby na mna zabudol trn den v roku ale pomohol ine dni.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
apolka77
11. mar 2023

No vsak to je problém, že mu 20 rokov robíš čo mu na očiach vidíš...20 rokov to nefunguje a ty stále stúpas na tie isté hrable...tak kto robí chybu? On? Nie. TY.
Začni sa inak správať...nebuď zavisla na jeho pozornosti.
Kupuj si sama kvety aspoň občas ...daj si poslať kyticu a tvar sa že je od nejakého kamaráta ,,uvidíš že sa chytí. A začne mu vŕtať v hlave od koho zrazu tie kvety.
Ak si sa doteraz nepretrhla starostlivosťou o seba ale nemyslím len telo ale aj veselý duch zapracuj na Tom. Tvoja dobrá nálada, úsmev smiech sviežosť že sa nejdeš pokakat a viac neprosis ako psík o pozornosť vyvolá v ňom pochybnosti že niečo robí zle...
Nevyskúšas nevieš...ak sa aj tak nechytí aspoň budeš vedieť že si mu úplne ľahostajná a nepremarnis ďalších 20 rokov s kretenom....lebo áno chlap ktorý sa ani nesnaží naplniť potreby ženy také jednoduché ako pozornosť či kvet za 5 eur ( toľko stojí reálne jedna ruža) je s prepáčením trulo prvej kategórie.

autor
11. mar 2023

@apolka77 ďakujem za odpoveď

minka201
11. mar 2023

Ahoj 🙂 Neboj, kvety si určite zaslúžiš a tvoj muž ta má určite rád, keď je s tebou už 20 rokov. Ale asi je ten typ chlapa, ktorý treba "nakopnúť". Nestačí mu povedať, že chceš ísť niekam, niekedy na výlet alebo na sviatok dostať kvety. Postav ho pred hotový návrh - zajtra ideme tam a tam. Alebo mu daj na výber z dvoch možností. A keď budeš s ním napr. niekde v supermarkete, zastav sa pri kvetoch so slovami: "Jéj, aké krásne tulipány, však mi ich kúpiš? (teraz hneď, nie o týždeň)" A keď ich budeš mať doma vo váze, daj mu najavo, ako sa z nich tešíš.. Alebo si niečo konkrétne vyhliadni a pár dní pred sviatkom mu povedz že chceš presne túto konkrétnu vec. Lebo niektorým mužom sa proste nechce vymýšľať darčeky a rozmýšľať aký kvet kde kúpi. Možno ho to trochu nakopne a aj keď ťa nikdy neprekvapí nejakou parádnou kyticou, budeš mať lepší pocit a nebudeš si namýšlať, že si kvety nezaslúžiš 🙂

terry658
11. mar 2023

Ja mám takého istého manžela. Prosto nie je na takéto pozornosti. Tak si vždy kúpim sama keď idú Vianoce alebo narodky. Odkedy to robím, začal mi kupovať aj on. Sám od seba. Nerobila som to na truc, len preto že on mi nekúpi. Prosto som si chcela spraviť radosť bez ohľadu na neho. A zrazu sa spamätal. Už su to 2 roky a ja dostávam darčeky na každý sviatok a dokonca niekedy bez sviatku.

ladybird81
12. mar 2023

Ja mám takého istého muža. Na Valentína mi doniesol také zdochnute tulipány z Lidlu, že som nevedela či sa smiať alebo plakať. Na druhý deň som ich vyhodila, lebo už ležali na stole. Na MDŽ nič, že on nevedel. Dcéra mi dala vyrobené srdiečko, tak mu vravím že kde mám kvety? Že on nevedel. A nemali sme kúpiť učiteľke???? No nie, načo by sme kupovali učiteľke, jej kúpi manžel, mal si kúpiť mne!!!! Že zajtra mi kúpi. Hm, doteraz nič. V piatok som si priniesla z práce domov od kolegov. Ani si to nevšimol. Niektorí sú proste gentlemani, niektorí egoisti, čo sme si vybrali, to máme. Každý má svoje plusy aj mínusy. Ja si kúpim kvety aj sama.

autor
12. mar 2023

@ladybird81 ja som si kúpila tak sa pýtal či to mám od otca...nie reku sama som si kúpila

ladybird81
12. mar 2023

Inak ako by si to celé písala o mne, ten tvoj príspevok. A vieš, kam to vedie? Že ak sa ti naskytne príležitosť, tak raz neodolas.... Inak teraz som počúvala jeden skvelý podcast o tom, ako nemáme dávať mužom všetko a byť pani dokonalé https://podcasts.google.com/feed/aHR0cHM6Ly9hdW...