Vzťahy po 30+

13. apr 2023

Ahojte,

keď ste po 30+ máte vlastný byt s hypotékou, v podstate dobrú robotu, a začali by ste sa stretávať s chlapom tiež 30+ ,zamestnaný, nepije, nefajčí, športovec, býva v podnájme...všetko ok,avšak stále hovorí o peniazoch čo koľko stojí, o vlastnom bývaní vôbec nerozmýšľa...bolo by to pre vás no go?

falbala132
13. apr 2023

bolo.

luckasvec
13. apr 2023

Ak stále prepočítava, hovorí aké je všetko drahe a ani sebe nedopraje tak to vyzerá na zgrlosa a to ruky ruc

30ericka
13. apr 2023

30+ v podnájme bez vlastného bytu? 30+ muž má mať svoje vlastné bývanie a auto.

deti95060810
13. apr 2023

mne by troška blinkala kontrolka...

solange7
13. apr 2023

Akoze myslis nejakeho zgrlosa co komentuje kolko co stoji? 😀 to ani nahodou..

hama_ba
13. apr 2023

@30ericka wau 😁a vilu v Thajsku k tomu

0silvia0
13. apr 2023

záležalo by v akom zmysle hovorí stále o peniazoch, ale veru teda nepôsobí to dobre...

mirko84
13. apr 2023

@30ericka preco len muz? Co suvari zeny horsie? A ty mss bytva auto svoje?

sylvester01
13. apr 2023

@mirko84 ano ja mam aj dom svoj aj auta

30ericka
13. apr 2023

@mirko84 nie, nie len muž, ideálne aj žena. Ale predpokladám, že muži po 30tke si zakladajú už rodiny. A to ťažko bez vlastného bývania. Mali by byť ako tak zabezpečení na slušné žitie.
@hama_ba 🙈 nie, ale muž po 30tke (aj žena) by už mali mať a vlastniť aj niečo "svoje". Nehovorím o žiadnej vile ale o slušnom bývaní.

anjelicek26
13. apr 2023

ja neviem, ale ked clovek do 25/6 rokov mozno studuje a potom po 4roch rokoch v praci ma mat nasetrenych 20% (popri plateni najmu a rezie) na hypoteku? To musi mat aky plat?Nie kazdeho zasponzoruju v tomto smere rodicia, niekto zacina od nuly...

number19
13. apr 2023

@30ericka A zeny maju mat po 30+ co?

sylvester01
13. apr 2023

@number19 aspon rozum

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
30ericka
13. apr 2023

@number19 keby si čítal/a komentáre tak by si videl/a čo som písala

30ericka
13. apr 2023

@sheila121 odkedy treba na hypotéku plat v tisícoch?

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
toskanka
13. apr 2023

A co by ste povedali na rozvedeného muza - 48 r., ktory cca 5 rokov býva v jednoizbovom neprerobenom byte s umakartovým jadrom? 🙄 Len preto, lebo si plánuje kúpiť vačsí byt, ked trocha klesnú ceny, hypotéku nechce.

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
toskanka
13. apr 2023

@sheila121 To fakt rozmysla super? Ja by som sa rozhodla ísť do prerábky, už len kvoli vlastnemu komfortu, nemohla by som toľké roky žiť v takomto byte, ved by ho mohol predať za vyssiu cenu, jednoizbové byty si dlhodobo držia dobré ceny.

iv007
13. apr 2023

Je to velmi individualne.Poznam takeho co ma dom bez hypoteky, dobry stabilny prijem ale otrasnu sebecku povahu.Poznam 30+ co byva s mamou, lebo zial nedosiahne na sucasne hypoteky ale je v pohode chalan.Odradzaju ma alkoholici a skrobi co premindaria celu vyplatu, neviem ci je tento tvoj taky pripad.

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
toskanka
13. apr 2023

@sheila121 Ved ano, je to kazdeho vec, sama som byvala pol roka v takejto neprerobenej garsonke, len v prenajme, za mna len docasne riesenie, nie dlhodobe byvanie, mne to dost znizovalo kvalitu zivota, plus ked si tam niekoho chces pozvat ☹

lelelienka
13. apr 2023

@anjelicek26 no a tu je prave ta chyba v pristupe, ze to nema mat nasetrene po 4 rokoch v praci, ale postupnym setrenim od napr. 18r. Najprv z brigad, v lete mozno sezonna v zahranici, neskor vela ludi stale byva u rodicov a uz pracuje - idealny cas na setrenie. Proste nezacat o tom uvazovat az pred kupou nehnutelnosti, len to by musela u nas fungovat aj nejaka financna vychova. Nas naucili rodicia.

No a k otazke, v 30 nemusi mat clovek este vlastne byvanie, ale mal by uz mat co to nasetrene vid vyssie a aspon nejaku perspektivu. Otazka je, v akom zmysle hovori co kolko stoji - ci sa akoze stazuje, potom by som spozornela, lebo to moze znacit ze nevie vychadzat s financiami, kedze ani nema nic nasetrene a nic s tym nerobi. Na druhej strane, ak by to znamenalo, ze je len rozumne setrny a nerozhadzuje peniaze, tak potom kde su ked nepije, nefajci a v zasade nic nema? Ja osobne napriklad nemam rada ludi, ktori nevedia hospodarit s peniazmi, lepsie povedane nechcela by som takeho partnera. U nas sa setrenie prilis nenosi, ale potom sa ludia casto stazuju, ze nic nemaju…a nemyslim zgrlosit, ale tiez hned nerozflakat na blbosti.

minsi
13. apr 2023

Pre mňa nie, ale záleží od celkovej osobnosti a aj od veku. Ja napríklad nie som zástancom niečo "vlastniť", mám rada slobodu a že môžem sa zobrať a ísť bývať aj do tramptarie, keď budem chcieť 🙃

domkakvet
13. apr 2023

Podla toho co hovori o tych peniazoch.

nnnuuunnn
13. apr 2023

@30ericka a žena by nemala mať?

valeria_h
13. apr 2023

@30ericka Táto naivita ma baví 😁

modrykonik33
13. apr 2023

@lelelienka wau, 18 ročný človek si ma našetriť z letných brigád na hypotéku 🤦 z tých 200 e by toho teda našetril, hlavne život nie je len o prežívaní a šetrení

savanna
13. apr 2023

Ja vobec neposudzujem ludi podla toho, ci byvaju v podnajme alebo vo vlastnom. Nie je to vobec podstatne. Nech si kazdy byva, ako chce, na zapade ludia uplne bezne ziju v podnajmoch a nikto to neriesi. Ja napr. mam byt na hypoteku a stale nemam pocit, ze je uplne moj, ved ho nemam splateny, ak sa mi nieco stane, prepadne banke. Niekto zase byva vo vlastnom len vdaka tomu, ze nieco zdedil a nijako sa k tomu nepricinil, taki sa vedia zvycajne najviac chvalit.
Takze podnajom by som vobec neriesila, ale ak naozaj stale vycisluje, co kolko stoji, tam by mi blikala kontrolka. Jedine ak by teda mal naozaj nizky prijem, tam je to pochopitelne, ze clovek musi preratavat kazdu korunu, nic ine mu nezostava. Ale ak lamentuje len preto, aby nemusel pustit korunu, to je uz horsie.