Vzťah v 40tke

12. jún 2023

Začala som vzťah po rozvode v 40tke. A teraz mám dilemu, či mám o tom povedať svojim rodičom (mame)? Príde mi to také zvláštne, deti už mám, na čo ich informovat, že sa s niekým stretávam? Ešte podotknem, že s mamou nemám dobrý vzťah. Nepustam si ju do života, ale partnerovi vadí, že o ňom nevie... Resp.si myslí, že ho tajím.

melanta
12. jún 2023

Rozviedla som sa vo veku niečo po 40 a som znova vydatá. Naši rodičia vedeli o nás v priebehu mesiaca. Dospelá dcéra tiež, má s ním skvelý vzťah a rovnako tak s jeho synom. Argument, že načo deti informovať, nuž pre mňa je dcéra súčasť môjho života aj keď je už dospelá a rovnako tak nový muž, takže to považujem za prirodzené. Ak si si ale našla len niekoho na sex a občasné posedenie na káve, tak potom to hovoriť nikomu nemusíš.

autor
12. jún 2023

@melanta nie, ja sa pýtam, ci informovať rodiča, nie je na sex, len s mamou si nerozumiem.

deti95060810
12. jún 2023

načo... ja by som to nerobila, najmä ak je tak ako píšeš...

elviku11
12. jún 2023

v tvojej situácii by som mamu informovala až keby to bolo veľmi vážne - teda spoločné bývanie alebo svadba

melanta
12. jún 2023

Ak sa s mamou nestretávaš, tak sa s ňou ani nebavíš, čiže logicky jej to ani nepovieš. Partnerovi je potrebné vysvetliť, prečo konkrétne tomu tak je, aby to akceptoval.

zitaje
12. jún 2023

Ak mame rozprávaš o kamarátkach, dovolenkách, novom nábytku a novej práci, proste o všetkom, čo sa ti v živote deje, tak jasne, povedz. Ak sa v tvojom živote nevyskytuje, nestretávate sa a nevoláte si, tak nevidím dôvod...

autor
12. jún 2023

Tak ja to nepociťujem, že mám potrebu jej to povedať. Skôr chcem pred ňou všetko tajiť čo sa mňa týka a môjho života. Len vravím, že on to nechápe.

elviku11
12. jún 2023

tak ked to partner nechape, do detailu mu vysvetli, prečo máš s mamou taký zlý vzťah. Mal by to potom pochopiť

pielka
12. jún 2023

Pokiaľ nepociťuješ nejakú potrebu jej to povedať, tak nehovor. Je to tvoja voľba. Tvoje rozhodnutie, vôbec by som sa netrápila tým, čo si kto myslí 🙂

stanulienkat
12. jún 2023

Nemas s nou dobry vzrah, tak naco hej to hovorit? Este to otoci proti tebe, resp. bude rypat. Nehovorila by som jej. Je to tvoj zivot. Uzivaj si.

autor
12. jún 2023

@stanulienkat tak áno za seba by som urobila tak, len priateľ to nechápe a chce aby o ňom vedela. On si myslí, že neberiem náš vzťah vážne, alebo tak.

oila
12. jún 2023

Keďže hovoríš, že s mamou si až tak nerozumieš, tak by som to vôbec neriešila. Ak by sa ťa spýtala, to je úplne iná situácia, ale takto? Načo? Nie je to ich/jej vec, takže si to nechaj len pre seba. Je to tvoj život. 🙂

pralinka25
12. jún 2023

v tvojom pripade by som to mame nepovedala a partnerovi narovinu vysvetlila aky vas vztah je a preco s nou nechces komunikovvat. predpokladam ze s nou nekomunikujes ani o inych dolezitych a vaznych veciach v tvojom zivote. skratka mu to vysvetli. ved on ta nemoze nutit aby i si ju zatahovala spat do zivota ked je vas vztah zly a nechces ho s nou napravat. tu nejde o neho a tvoj vztah k nemu aleo teba a tvoj vztah k nej.

nikpa
12. jún 2023

Pokiaľ je to vážny vzťah tak by mohol aj partner pochopit, že nemáš dobre vzťahy s mamou a to je hlavný dôvod, prečo o ňom nevedia. Nerozumiem, že si 40 ročný chlap na tomto zakladá. Veď keď to klape, je mi jedno či rodičia o mne vedia alebo nie, duplom keď majú vzťahy aké majú s mamou.

autor
12. jún 2023

@nikpa pre neho je to prvý vzťah, tak to inak asi berie.

nikpa
12. jún 2023

Viem, že to nie je k otázke ale dospelý chlap a prvý vzťah? Už len to by mi bolo čudné, plus k tomu rieši nepodstatné veci...

0silvia0
12. jún 2023

akože mne svieti kontrolka nad 40-ročným chlapom, ktorý nevie pochopiť, že nechceš niečo vešať na nos matke, s ktorou si nerozumieš. Miesto toho vymýšľa somariny, že neberieš váš vzťah vážne. Tak to povedz otcovi, sestre, kamoške, nech má dušu na mieste.

veselo_neveselo
12. jún 2023

Ako spravny partner by to mal pochopit. Ak kvoli tomu robi dusno, nie je spravnym partnerom.
Urcite neprekracuj svoje hranice vo vztahu s mamou.

sissy27
12. jún 2023

ak je to tvoj rovesník, tak by mi všetky kontrolky blikali, že toto je jeho prvý vzťah...
A ak si mu vysvetlila, že vzťah s mamou nemáš dobrý a nemáš ani potrebu jej vešať na nos čo máš nové, neplánujete tam chodiť na nedeľné obedy a on nechápe - tak je to jeho problém.

eliskadad1
12. jún 2023

normálne by som mu na rovinu povedala ako to máš, že nevychádzate, že proste nemáte k sebe blízko a podľa mňa ak ti verí, tak to pochopí, prečo z toho robí vedu absolútne nechápem :O

retatka
12. jún 2023

Po prvé ak je toto jeho prvý vzťah so ženou ,blikali by mi majáky a po druhe keď nevie pochopiť ,že nemáte dobre vzťahy s mamou a presadzuje si svoje aj tak ,rozmýšľala by som ,či toto je partner vhodný do môjho života …

panelacikova
12. jún 2023

je to jeho prvý vzťah? to má koľko rokov? a ak je to jeho prvý vzťah, odkiaľ on berie informácie, že sa to patrí povedať mame, inak ho asi zatajuješ?

autor
12. jún 2023

On ma o 6r menej ako ja.

svetlonos
12. jún 2023

@autorka,
neviem kolko si po rozvode ale ides z blata do kaluze. Nasla si si zakomplexovaneho divneho problemovejo chlapa, plneho mindrakov.
Uz teraz ich prenasa na teba. On nepotrebuje zenu ale minimalne psychologa, a to pisem este vludne.
Chces byt vo vztahu skutocne milovanou zenou alebo liecit niekoho choru hlavu. Chces byt ty tou skalou o ktoru sa on bude opierat a nutit ju zit podla neho? Chces aby ta aj jeho nerespektom voci tebe naucil, aby si sa mala rada a konecne si samu seba zacala vazit? A nezil nahodou doteraz v klastore ako mnich? To by tiez teda bolo loto ...
Tak smelo do takeho vztahu. Inak rozum do hrsti, nohy na plecia a utekaj!

ketrint
12. jún 2023

Partner by mal tuto situáciu chápať, ak si mu takto ako nám vysvetlila, aký je vzťah s mamou… predsa vidi, či ho “zatajujes” alebo s nim normálne rátaš, ved ak fungujete bežne spolu, s kamosmi, na ulici, atd, tak snáď nemusí dupat nohami, že ale mama, ale mama. 😂😂🙄

vanilkovazmrzka
12. jún 2023

Mamu, s ktorou nemas dobry vztah, by som vobec neriesila. Ked sa ozve a bude sa zaujimat, alebi sa stretnete a budete sa rozpravat, tak jej povedz, ze mas noveho muza. Ale detom, tym by som to na tvojom miedte povedala, su ti blizsie, urcite im zalezi na tvojom stasti, a priatel by nemal pocit, ze ho “tajis”, kedze by o nom vedeli tvoji najblizsi 🙂

vanilkovazmrzka
12. jún 2023

Po precitani komentarov - prvy vztah, neskuseny, nevie sa spravat vo vztahu a uz vobec nie v dospelom vztahu. Ale preto ho este netreba oznacovat za problemoveho… proste chyba mu tato skusenost, ale moze ju s tebou ziskat, len to chce trpezlivost a jasne hranice, co uz od teba nema ziadat, lebo je to hlupe.

rikarika
13. jún 2023

40tka je za mna vek kedy si uz konecne sama urcujem co, kde, kedy, ako....a nezniesla by som partnera, ktory by ma tlacil ze nieco mam alebo nemam niekomu oznamovat. V tomto veku uz naozaj nie. Ak to partner nechape, tak by som mu povedala ze dovi.....