Vzťah s mladším mužom

16. sep 2022

Aký je váš názor na vzťah s mladším muzom? Je odo mňa mladší o 10 rokov, ísť do toho ci nie? On ma 31 o chvíľu 32 a ja 41

lydia13
16. sep 2022

Pokiaľ ste obaja vyspelí a rozumní a mate rovnaké ciele a priority, tak v tom nevidím problém

wheel
17. sep 2022

Zalezi aj ako vyzeras, ci ste si aspon ako tak podobni , pretoze ak uz teraz vyzeras omnoho starsie a "vyzorovo" mu nestihas tak o 10 rokov Ty budes mat 51 a on 41 a zacne nahanat 35ky. Ale samozrejme aj od povahy a dalsich milion veci. Vseobecne je lepsie si hladat co najviac seberovneho partnera, ale nevravim ze tento musi byt zla volba.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
oneinamillion
17. sep 2022

@zoro9836 41 nie je na materstvo? Akože prečo?

mandzula
17. sep 2022

@oneinamillion napriklad preto, ze priroda uz v mnohych pripadoch nepusti, lebo vyssie riziko poskodenia plodu, lebo sa cloveku vzhladom na pribudajuce zdravotne problemy a ubudajucu energiu uz nechce...

panelacikova
17. sep 2022

nie

oneinamillion
17. sep 2022

@mandzula myslím si, že energia a “chcenie” sú ťažko subjektívne faktory, kopu žien ma dnes prvé dieta v 40tke. Ano, môže sa stať, že príroda nepustí. Ale to je problém aj u žien mladších ako 40. Podtrženo a sečteno, nemyslim si, že žena po 40 je na materstvo stará, ako tu pán naznačuje. Dokonca si myslím, že v niektorých prípadoch môže byt omnoho kvalitnejším rodičom, ako mladšia žena.

dadis
17. sep 2022

Ved skus. Co ti mi v tom poradime? Ak mate temu deti vyriesenu a vydebatovanu, tak nie je o com. A co hovoria, ze ta o par rokov vymeni za mladsiu. Vzdy sa to moze stat, ja som mala muza o 7r starsieho a vztah nam narusil jeho pomer s o 15r mladsou zenou. A je vela vztahov, kde je zena starsia a funguje to. A rovnako ten vztah mozes ukoncit i ty, kde je napisane, ze starsie zeny sa s mladsimi muzmi nerozchadzaju..Rob ako aktualne citis, ak sa lubite, chod do toho, nenechaj sa odradit pochybnostami inych.

mandzula
17. sep 2022

@oneinamillion áno, tým "skôr nie" naznačuje, že by mohla byť na materstvo stará a ja s ním súhlasím (dôvody, ktoré som uviedla), ale to bude tým, že ja sama ako 41-ročná by som už dieťa nechcela a nezvládla, takže jeho názoru rozumiem.

oneinamillion
17. sep 2022

@mandzula a ja s ním nesúhlasím, ako som napísala, myslím si, že žena po 40tke môže byt omnoho kvalitnejším rodičom ako v 20tke. A osobne nevidím ziaden problém mat dieta aj keď budem mat po 40🤷‍♀️

oneinamillion
17. sep 2022

A k otázke autorky, nevidím problém vo vzťahu s mladším mužom. Vzťah je vždy lotéria. Keby som mala dopredu kalkulovať čo sa kedy môže pokaziť, tak ani z domu nevyjdem 🤷‍♀️
Verim, že po 40tke už máš životné priority upratané, taktiež už asi vies, čo od vzťahu očakávaš / neočakávaš.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
qetka
17. sep 2022

my s muzom mame rozdiel 10 rokov. Kludne chod do toho 🙂 Poviem ti pravdu, ze ten rozdiel riesime len vtedy, ked nas niekto upozorni, ze jeden z nas si napisal zly datum narodenia 🤣🤣

jazula
17. sep 2022

Mám kamošov, on je o 12 rokov mladší a fungujú spolu veľmi pekne. Oni stihli aj spoločné dieťa, keď mala kamoška 40.
Ak chce chalan deti, budete musieť ísť na to rýchlejšie. Inak by som sa bála, že bude o 10 rokov hľadať inde to, čo by som mu už ja nevedela dať..

mandzula
17. sep 2022

@oneinamillion ja vplyv veku na kvalitu rodica nevidim. Co vidim ako problem, je velky vekovy rozdiel medzi dajme tomu 55-rocnym rodicom a 15-rocnym dietatom. Ja to vidim na sebe, a to nie som ziadny skostnateny, konzervativny rodic, ze je detom tazke stihat a orientovat sa v ich svete tak, aby som dcere vedela poradit a vcitit sa do toho, co v ramci kolektivu a jeho pravidiel preziva. Obcas je to pre mna sci-fi, a to mam 41 a dcera 16.

liljana
17. sep 2022

Vacsina ludi povie, ze nie, ale vy mozte byt vynimka z pravidla.
Vek sa neda oklamat. Pozri na Macrona a manzelku, Ivana a Kaja. Na zaciatku pred par rokmi im to naozaj slusalo, dnes vyzera ako jeho mama, ci dokonca jeho babka.
https://www.denik.cz/staty-eu/narodila-se-jako-...

anos18
17. sep 2022

@mandzula s týmto si dovolím nesúhlasiť. Ja som sa narodila rodičom,ktorí boli už starší a mala som s nimi oveľa lepší vzťah,ako spolužiaci,čo mali oveľa mladších rodičov. Závisí to od povahy a temperamentu. Moja teraz 81 ročná mama je moderná žena, skypuje, používa internetbanking, platobnú kartu, mail, všetko vybavuje na úradoch aj mladším ľuďom

mandzula
17. sep 2022

@anos18 áno, je to individualne, urcite su aj take rodiny, ako ta tvoja, no vo vseobecnosti skor plati to druhe (skusenosti z okolia).

mandzula
17. sep 2022

@liljana ale ten rozdiel vo vzhlade mozme vnimat my ako cudzi ludia, oni ako partneri ho vobec riesit nemusia, pretoze na sebe miluju a vazia si ine hodnoty, ako su vrasky ci kilogramy, plesiny a pod.

liljana
17. sep 2022

@mandzula Ak si ti ludia neskutocne povahovo sadnu, skoro nikdy sa nehadaju, tak mozno ano. Ale ak nie a pridu konflikty, ked clovek si dava pre a proti ci s druhym zostat, ako prve bude pozerat na vyssi vek a vzhlad.

oneinamillion
17. sep 2022

@elizabet173 😃nemyslim, že tu niekto tvrdí, že vek robí zo ženy dobrú mamu. Tu ide o to, že podľa niektorých názorov určitý vek (40) ženu priam diskvalifikuje z toho, byt dobrou matkou. A to je blbost.

oneinamillion
17. sep 2022

@mandzula vážne? Nevidíš vplyv veku na kvalitu rodica? Tak potom o čom sa tu vlastne bavime. Prečo by aj 50tnicka nemohla byt dobrou mamou🤷‍♀️

mandzula
17. sep 2022

@oneinamillion asi si ma zle pochopila - dobrym rodicom vie byt 20- aj 40-rocny rodic. Reagujem ma to, co si pisala, ze ked zena porodi v 40, moze byt kvalitnejsim rodicom, ako ked porodi v 20.

mandzula
17. sep 2022

@oneinamillion nikto tu o ziadnej "diskvalifikacii" byt dobrym rodicom na zaklade veku nehovori.

mandzula
17. sep 2022

@liljana toto ale prichadza v kazdom nezrelom vztahu bez ohladu na vekovy rozdiel, lebo starne kazdy.

madeline1
17. sep 2022

Aj adela to tak ma a aj kopu dalsich a funguje im to.

radacak
17. sep 2022

Poznám 3 také páry žijú spolu už dlhšie...Vo všetkých prípadoch už mali ženy deti, muži ešte nie..V dvoch prípadoch majú ešte spoločné dieťa, v treťom nie...Či sú spolu šťastný?🤷🤷🤷A dodám ,že na ženách vidieť že sú staršie