Vzťah na diaľku - gay

adam207
28. máj 2023

Zdravím, mám veľkú dilemu v živote, pracujem v zahraničí a mám priateľa na Slovensku, sme od seba 400km, stretávame sa raz do mesiace alebo dvakrát kedy ako, na zopár dni a potom naspäť do normálu, nikto o nás nevie, neviem čo ďalej…, máme veľký vekový rozdiel, ja 20 a on 45… chápem že to neni normálne, hold tiež som nečakal že medzi nami to tak zaiskri, už to budú 2 roky čo sa takto stretávame, neviem čo ďalej, on je slobodný, ale nemôže opustiť Slovensko, má svoje zázemie a prácu, už má nejaký vek, pre neho to je logický nemožné, takže jediná možnosť je na mne že pôjdem na slovensko do podnájmu a tak by sme bývali spolu…, neviem čo robiť, opustiť zahraničie a skúsiť to s ním a ísť za omnoho menšiu výplatu robiť na Slovensku, to tiež neviem či je dobrý nápad…, rozmýšľam že to ukončím, len problém je že medzi nami je taká silná laska, vo všetkom si navzájom vyhovujeme a nie sú žiadne chyby a nedostatky, čomu tiež nechápem…, preto neviem čo mam robiť, či stratiť jednu osobu ktorú milujem alebo cestovať svetom a zarábať slušne peniaze a spoznávať svet…., prosím skúste mi pomôcť s tým, ďakujem pekne ;)

pralinka25
28. máj 2023

vo všetkom si navzájom vyhovujeme a nie sú žiadne chyby a nedostatky - to bude tym ze spolu byvate tak malicko.
tazko povedat. niekedy pre lasku stoji za to riskovat a niekedy ani nie. u teba by som asi skusila este pockat. o laske by a dalo hovorit keby ste spolu zili intenzivne cele dva roky. poznali sa navzajom viac. aj ten vekovy rozdiel je dost velky. ja neviem. osobne by som asi hladala dalej niekoho.

martinmmartin
28. máj 2023

@adam207 Si pripraveny na to ze ked ty budes mat 45 rokov tak ako on dnes tak tvoj zivot bude uplne iny ako ho ma on dnes? Chces travit svoj cas ked mas poslednu sancu uzivat si zivot na plno so 70 rocnym dedkom? Ak si pripraveny toto naozaj obetovat tak klobuk dole. Ak nie ukonci to kym je cas. A hlavne nepredstieraj sam sebe nieco connieje pravda. Podla mna uz rozhodnuty vo vnutry vlastne si ale chces externe schvalenie.....

adam207
autor
28. máj 2023

@pralinka25 ďakujem za odpoved, ohľadne toho vekového rozdielu, tiež som nečakal že, až takto ďaleko to pojde…, je medzi nami veľký vekový rozdiel, sám to dobre viem, len obydvaja vyzeráme jak muži, nie sme teplosi a podobne…, len sám neviem, čo mám robiť…, všetko je úžasne a aj keď je taký veľký vekový rozdiel, len neviem co bude za 5-10 rokov, či má bude priťahovať, ahhh, je to neskutočne ťažké všetko…

adam207
autor
28. máj 2023

@martinmmartin ďakujem za odpoved, ohľadne toho vekového rozdielu, tiež som nečakal že, až takto ďaleko to pojde…, je medzi nami veľký vekový rozdiel, sám to dobre viem, len obydvaja vyzeráme jak muži, nie sme teplosi a podobne…, len sám neviem, čo mám robiť…, všetko je úžasne a aj keď je taký veľký vekový rozdiel, len neviem co bude za 5-10 rokov, či má bude priťahovať, ahhh, je to neskutočne ťažké…

martinmmartin
28. máj 2023

A co presne mu brani obetovat svoju SK existenciu a odist za tebou a pri tom urobit coming out? Kde si v zahranici? Nebol by vas zivot krajsi? Preco automaticky caka ze obetovat nieco musis iba ty?

adam207
autor
28. máj 2023

@martinmmartin je to logické, má 45 rokov, svoj dom a svoju prácu, hypotéku a podobne, ja som úplne bez záväzkov, zarábam viac jak on, neviem akú prácu by si našiel v zahraničí, predsa už je starší, za ďalšie nechať všetko len tak a odísť by to asi nebolo ideálne pre neho, náhodou sa niečo stane a je vymaľované, on by chcel odísť, lenže nedá sa, za ďalšie comming out je ťažký či aj z mojej strany alebo jeho, rodina a podobne problémy, Slovenska mentalita nie je este tak vyspelá, ked človek žije na dedine…, komplikovane všetko Hehe

martinmmartin
28. máj 2023

@adam207 no mne s dobre mudruje ked take nieco nemam sancu riesit..... len ma zaujima co take vam ta slavna dedina dava ze sa mu oplati zit cely zivot v klamstve a hrat non stop sivadielko. To musi byt strasne vycerpavajuce a ked niekde nad coming outim ani brvou nepohnu tak mas pislednu sancu zit zivot slobodne......koniec mudrovania

pralinka25
28. máj 2023

@adam207 no vidis asi dalsi dovod sa na slovensko nevracat keby si tu musel zit prakticky stale v klamstve. to nie je zivot.

babulkomale
29. máj 2023

@adam207 ale prosim ta, to su take kecy o dedine.
Len v mojom okoli zije niekolko gayov o ktorych to kazdy vie, maju partnerov a normalne funguju. Dokonca jeden 18- rocny. Ten to mal tazsie v tom ze musel urobit coming out vlastnym rodicom, kedze boli ako slepi, nevideli ze maju syna gaya, zatial co v skole a vsade inde to kazdy hned videl a vedel.
Dalsi gayovia co poznam isli do vacsich miest, pripadne do zahranicia.
Ale teda partnerov dost striedaju, len jeden ma viacrocny vztah, ale byvaju spolu. Vy sa len navstevujete...pokial ani jeden nie ste ochotny urobit zmeny v zivote, tak sa pravdepodobne rozidete.

babulkomale
29. máj 2023

@adam207
Slovenska mentalita nie je este tak vyspelá, ked človek žije na dedine…, komplikovane všetko Hehe

Nie, to tvoja mentalita nie je este tak vyspela. A partnerova tiez nie.

melanta
29. máj 2023

V úvode píšeš, že musel by si na Slovensku ísť do podnájmu. Prečo? Ak neskôr píšeš, že on má hypotéku. Čiže asi má byt alebo dom. Ja som z BA a teda poznám niekoľko párov - gayovia aj lesby, ktorí spolu žijú a nikto sa nad tým nepozastavuje. Toto si robia ľudia sami, toto si robíte vy sami. Mentalita na Slovensku je v tomto v poriadku, v poriadku nie je to, že veľa gayov nie je s tým vysporiadaných vo svojom vnútri a ty si toho príkladom. Tiež píšeš, že on má 45 a nemôže odísť do zahraničia, lebo je starý na to. Tak my máme obaja s mužom toľko a minulý rok sme odišli do Stockholmu, muž tam dostal pracovnú ponuku, tak tam 1-2 max 3 roky pobudneme, ja robím z domu a ak potrebujem s klientom riešiť niečo osobne, tak sadnem do lietadla. 45 ročný človek vôbec nie je starý. Ty máš 20 a máš názory rozhodne staršie ako my v 45-ke. Vás "problém" je, že váš vzťah je ideálny iba preto, že sa vidíte málo. Inak nie je váš vzťah dostatočne silný na to, aby ste sa dohodli a žili spolu, či už na Slovensku alebo inde. Preto máte toľko výhovoriek, prečo sa to nedá.

domireb
29. máj 2023

Mnoho odpovedí na tvoju dilemu by ti dala jedna spoločná, 2týždenná dovolenka.

annamarin
29. máj 2023

Podla mna to je veľký vekový rozdiel. Nemyslím si, že by si kvoli tomu mal zahadzovať vyšší plat a budovanie života v zahraničí. Veď nevieš či vám ten vzťah vydrží. Podľa mňa rokmi prídu problémy + už sa ti nebude páčiť. Ty mladý, on už starý. Ja osobne by som tomu vyššie šance nedávala, ale ťažko povedať, lebo predsa len, keď je človek zamilovaný, tak niekedy robí aj väčšie hluposti. 😄

liusa82
29. máj 2023

No neviem.Nesedí mi tam to,že stále sa nič nedá.Keby je to taká velká love story ako opisuješ,potom by sa všetko dalo nič by nebolo nemožné...úprimne si myslím že keby aj idete spolu bývať dlho to nevydrží.A nehnevaj sa to tvoje hehe je fakt velmi vyspelé.Skôr mi to vyzerá ako príbeh maturanta čo nedávno zmaturoval a teraz sa doma nudí a píše príbehy na koňovi

sergejj
29. máj 2023

@adam207 riesenie? Budte chlapi a najdite si zeny. 😀🤞😉

martinmmartin
29. máj 2023

@sergejj Tak sa to riesilo v minulosti a nikam to neviedlo , setci nestastni . Chvalabohu je to prec

aylinn
29. máj 2023

Keď máš možnosť byť v zahraničí , cestovať a spoznávať nových ľudí tak teraz je ten vek kedy to máš robiť. Mladší už nebudeš. Toľko pekných a super chlapov je vo svete že ak to ukončíš tak ti garantujem že si naňho za pár mesiacov ani nespomenieš. Hlavne pri gayoch je to podľa mňa o tom užívaní si života , nikam ta netlačí čas , nemusíš nikomu rodiť deti , ani sa vydávať. Úplne zle rozmýšľaš a stratíš pri ňom najlepšie roky života 🥲

mirkava
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elmivelmi
30. máj 2023

@adam207 alw coby nevedel odist vek 45 nieje vela ak vie nemecky tak co a ak nie nauci sa.Zasa nwrob z neho uplneho dedka,.Nema zavazky tak kde je priblem?Asi sa mu nechce,vyhovuje mu vase obcasne stretavanie.Ved ak sa chces ty obetovat tak skus to a uvidis dokedy vam to vydrzi,a ved potom si jajdes pracu v zahranici.Skor by si si mal dorobit vzdelanie lebo v zahranici to tiez nieje slava bez vzdelania.