Vzťah, kde chýba "chémia"

7. sep 2022

Ahojte, prosím o vyjadrenie len tých, čo majú skúsenosť. Chodili ste dlhodobo s niekým, kto vás nepriťahoval, ale bol to dobrý a úprimný človek. Ostali ste s takým človekom alebo ste to ukončili a neskôr našli to "pravé orechové"?
Do sexu sa musím nútiť od začiatku vzťahu, proste vášeň žiadna. Môže to prísť časom alebo je lepšie to ukončiť? Ale mimo toho si rozumieme v podstate vo všetkom, hádky takmer žiadne.
Iného som nemala, tak to neviem porovnať. A bojím sa, že ak to ukončím, bude to rovnaké aj s iným a budem to ľutovať. Lebo je to ozaj dobrý chlap, aspoň podľa mňa, možno iné by mali iný názor. On to určite vie, cíti, že to nie je žiadna vášnivá láska, ale asi je v rámci možnosti spokojný. Mám ho veľmi rada, je to v podstate pekný chlap, ale chémia chýba noo. A možno je chyba vo mne, neviem...
Určite si poviete, že som sprostá a prečo s ním vlastne som, a že on je chudák. No som s ním preto, že ho mám rada a povedala som si, že radšej normálneho chalana, aj keď ten intímny život nie je nič moc, ako mať niekoho, kto ma bude priťahovať, ale bude ma podvádzať, biť a podobne. Ale po určitom čase si uvedomujem, že asi je to dosť veľký problém vo vzťahu a neviem, či takto chcem prežiť život ...

martinaol04
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
doriiis
7. sep 2022

Otoc si situaciu a poloz si otazku.Chcela by si aby bol s tebou chlap iba kvoli tomu ze si mila,dobra a lepsiu aj tak nenajde? Chcela by si,aby sa chlap musel nutit do sexu s tebou? Ako by ti to padlo?

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
catch22a
7. sep 2022

Podla mna neviete co chcete

mandzula
7. sep 2022

Da sa najst aj taky, ktory bude mat vsetko, co tento, a k tomu bude aj ta chemia.
Pre mna by toto bola strata casu.

micusa2222
7. sep 2022

dosť náročné odpovedať: na jednej strane fajn,zlatý, príjemný, na druhej strane žiadna chémia...mne každý vzťah stroskotal, kde nebola chémia,,,skôr či neskôr,,aj ja som si myslela, že to časom pominie a chémia príde, neprišla...aj všetci boli fajn, zlatí,dobrí..mala som ich rada..fakt je chémia v živote manželov, partnerov, frajerov veľmi dôležitá..

ivangeline
7. sep 2022

Tak tazko z kamarata spravit partnera.

autor
7. sep 2022

@micusa2222 a našla si aj takého, ktorý bol fajn a bola tam aj tá chémia?....lebo ja už niekedy o sebe pochybujem a myslím si, že ja som vadná proste.....že si nevážim, čo mám 🙄

autor
7. sep 2022

@elizabet173 možno nútiť je silné slovo....ale nepriťahuje ma jednoducho...a prečo? lebo je dobrý chalan a myslela som si, že radšej tohto ako síce príťažlivého, ale debila 😔

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
wheel
7. sep 2022

Taky vztah nema zmysel, budete sa obaja trapit.

sergejj
7. sep 2022

Na intimite sa da popracovat ked chcu obaja. Ale sex je vo vztahu dolezity ak to nefunguje teraz tak ked zacnete spolu byvat / zit bude to este horsie.

autor
7. sep 2022

@elizabet173 ja neviem...akože viem, že ho nepodvediem, to je pod moju úroveň....noo neviem, či je to o veku....ale proste mám ho rada....a možno mi to bude stačiť....ale tak on to vie, cíti...ako to je medzi nami....asi je aj on rád, že má niekoho, kto sa s ním doma nevadí a má doma full servis...

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
amiaja
7. sep 2022

Nebude to stacit ze je mily a dobry.. casom pride niekto z koho budes "hotova" a vsetko to medzi vami rozbije.
Obaja viete ze to nie je to prave orechove.. chces takto zit uz dokonca zivota?

januska12323
7. sep 2022

S týmto chlapom si hneď na začiatku mala ostať len kamarátka. Neviem si predstaviť vyspať sa s niekým len za to že on má chuť. Alebo ako k tomu vôbec prišlo. Pripadala by som si ako rohožka.
Daj šancu jemu aj sebe nájsť tú "pravú polovičku".

mikadooo
7. sep 2022

Myslím si, že sama cítiš, že toto nie je ono. Dobre cítiš. Pravdepodobne ste super kamaráti, nie každý šport kamarát je vhodný ako partner... Mrzí ma to. Ja by som to ukončila a dala jemu aj sebe šancu na plnohodnotný a vyvážený vzťah.

patus_2
7. sep 2022

Ja som bola v podobnej situácii, ale stopla som to skôr ako niečo stihlo začať. A s odstupom času si myslím, že som urobila správne. Ťažko sa do niečoho takého nútiť.

llull
7. sep 2022

Ahoj ja mám to isté. Od začiatku som vedela že má nepriťahuje, ale je veľmi dobrý človek a mám ho veľmi rada a nechcem žiť bez neho. Aj som sa rozhodla zaňho vydať a bolo to dobré rozhodnutie. Čakáme 2. dieťa, je skvelý otec a milujúci manžel a som šťastná. Ten sex za veľa nestojí. Ale na začiatku bol horší. Odkomunikovala som mu čo chcem a zlepšilo sa to. A keď spolu pravidelne spíme tak sa to tiež zlepšuje. Ale ja ti nehovorím že máš urobiť to čo ja. Mňa občas riadne irituje že nemám taký sex ako chcem, že ma nepriťahuje. Len v živote naozaj platí že nemôžeš mať všetko. 🤷

gucciok85
7. sep 2022

@martinaol04 tak potom ste len kamaráti. Ja si neviem predstaviť s niekym chodiť a nebude ma priťahovať. Ani by som s nim nezačala.
Keď ta teraz nepriťahuje, nebude ani potom.

cajomila
7. sep 2022

Hmm... súhlasím s väčšinou žien, že to je viac menej kamarátsky vzťah ( s výhodami).
Tiež som za mlada mala takého kamaráta, ktorý bol do mňa až po uši a skúšal má prehovoriť aby som už bola jeho frajerkou konečne.
Ale mňa až absolútne nepritahoval fyzicky, inak sme si rozumeli skvelé
S odstupom času viem, že som spravila veľmi dobre...rokmi by sa to iba zhoršilo.
Akurát jednu vec ľutujem, že som mu nemala tak dlho dávať nádej.
Ale bola som ešte mladá, neskúsená, nevedela som mu na rovinu povedať, že mám ťa strašne rada ako kamaráta...ale iba ako kamaráta.

Na jednej strane mi to tiež vyhovovali, že mi niekto neustále dvorí, lichotí, puse básničky...

martinaol04
7. sep 2022

@gucciok85 ja ho lubim aj on mna. Viem si s nim prestaviť život prežiť. Aj bez sexu.

martinaol04
7. sep 2022

@elizabet173 neviem to ani vysvetliť. Ľúbim ho, nemám 17 rokov, poznám sa. Asi nikdy som nebola taká zaľúbená, iba s nim nič nechcem mať intimne

domca1408
8. sep 2022

ako uprimne mala som taký vzťah...a nebolo to dobré...bol milý , zlatý , rodinne založený, vedel sa postarať...rád tancoval chodil po výletoch...všetko bolo ideálne kým neprišiel večer a postel. skrátka to absolútne neklapalo, nepriťahoval ma, a začalo sa vo mne biť to čo v tebe. že konečne nemám debila a atd. ibaže....ja som sa nevedela v tej posteli premôcť, skrátka som si začala vymyšlať vyhovorky prečo nemať sex až som začala byť totálne na na jeho dotyky až alergická. a po roku som to ukončila. nešlo to a nevedela som si predstaviť takto fungovať. hlavne ked už človek raz zažije to pravé orechové......

autor
8. sep 2022

@domca1408 no veď aj mňa už to prestalo baviť.....už sme vyše 2 mesiacov spolu nespali....a vôbec mi to nechýba.....on už asi vie, že sa niečo deje....ale možno sa bojí, tak tú tému ani nezačína ...
len ja som iného muža nemala...a tak to neviem porovnať....ale cítim, že toto nie je to pravé...ale čo ak sa mýlim a platí u mňa "bolo koze dobre, šla sa na ľad šmýkať" ...aj keď dobre to asi nie je noo...

catch22a
8. sep 2022

nespali lebo on nechce? alebo ty nechces?

domca1408
8. sep 2022

si predstav, že si ho vezmeš...že už v 30-tke budete žiť v štýle, že sex raz za rok a stretneš nejakého kolegu alebo skrátka niekoho , že sa ti rozvlní všetko čo v tebe je už len pri jedinom jeho úsmeve....a ver, že to tak je....ja som sa strašne bála, že ked s ním zostanem tak ho časom podvediem bohužial. keby ste starší pár s odrastenými deťmi tak môžete po večeroch hrať karty ale mladý? isto nie....

autor
8. sep 2022

@catch22a ja nechcem....a on asi chce, neviem...ale o nič sa nepokúša....

domca1408
8. sep 2022

a ináč ešte k tomu, že ti to nechýba...nechýba ti to preto lebo nevieš čo je dobrý sex......ja som tak mala vzťah ked som mala 16 (prvý vzťah) 4 roky to trvalo. a myslela som si o sexe, že sak fajn...toto je celá tá vec o ktorej sa toľko hovorí? nič moc...a ked sme sa rozišli a ja som sa vyspala s iným ktorý vedel, že vedel...tak som prišla na to, že som nemala 4 roky orgazmus 😀

martinaol04
8. sep 2022

Tiež to mam tuším isto. Nerozumiem prečo v tom není také to, ze po ňom netúžim