Už nie je panna. Ako sa s tým vyrovnať?

9. apr 2023

Ahojte,

som pripravený na to, že ma tu ukameňujete, ale možno to je práve to čo potrebujem. Hľadám pomoc a potrebujem otvoriť oči lebo ma to vnútorne zožiera a viem, že nemám na to racionálny dôvod.

Ide o to, že ja som bol panic do 24, teda.. nemal som ani len žiadny vzťah. Zrazu som sa ani neviem ako zamiloval, iba z nevinného písania si s nejakým profilom bez fotografie. Stretli sme sa a bola ešte krajšia ako som si predstavoval. Keď to začínalo byť vážnejšie tak došlo na otázku, či som už niekoho mal a teda ja som sa jej spýtal to isté. Dozvedel som sa, že ona áno a že už nie je panna, mala 1,5 ročný vzťah predomnou kde to aj spolu už mali. V tom momente som bol smutný, lebo stále som si predstavoval, že to stratíme spolu naraz, ale ľúbil som ju po iných stránkach a tak som sa s tým snažil vyrovnať.. že o nič nejde a tak.

Ale z odstupom času, po roku vzťahu, zas sa ozvali tie myšlienky. Nejakým spôsobom sme sa dostali zas na tú tému o tom aké vzťahy mala predomnou. A cítim, že stále s tým niesom úplne vyrovnaný, stotožnený.. neviem opísať moje pocity ale chcem sa toho zbaviť. Viem, že nemám na to žiadny dôvod a odkedy sme spolu ani raz mi nedala dôvod pochybovať o tom, že som pre ňu momentálne ten jediný. Naozaj ju ľúbim a viem, že potrebujem sa zbaviť týchto myšlienok lebo ma to zničí a s tým aj náš vzťah.. blbá otázka viem, ale viete mi prosím pomôcť 😔

Stále rozmýšľam či som lepší ako jej predchádzajúci.. v bežnom živote ale aj v sexe. Dlho som mal pocit menejcennosti najmä kvôli tomu, že stále som si myslel že mám malého. Mal som nízke sebavedomie.. či som pre ňu dosť dobrý a či nebude mať časom dôvod sa somnou rozísť a vrátiť sa naprikald k bývalému.

taktotedanie
9. apr 2023

Keby mala dovod uz rok by s tebou nestracala ale rovno ta opustila
Vies ake v dnesnej dobe tazke najst niekoho koho mozes lubit? Mal by si sa zamysliet, ake stastie mas a nie mat tieto debilne myslienky

mimka1402
9. apr 2023

Prepáč, ale daj sa doporiadku mentálne, lebo inak ju stratíš. Kto by chcel pos.ateho chlapa, ktorý má potrebu sa hrabať v minulosti??? To, že ty si bol do 24, ok. Tvoje rozhodnutie alebo respektíve nemal si možnosť. Ale takto rozmýšľať? Vážne? Tak hľadaj pannu no, nebudeš si rozumieť ale bude panna. 🤷🏻‍♀️
A nie, že mal nízke sebavedomie. Stále máš. A ak si to nedáš v hlave naporiadok, tak centimetre v gatiach ťa nespasia a nič nezmenia. Vybrala si ťa, očividne ťa ľúbi, tak si ju váž a nerieš blbosti chlapče. Keby o mne takto rozmýšľal chlap a bral moju hodnotu na počte bývalých lások tak by šiel rovno preč z môjho života.
Kľudne vyhľadaj psychológa.

lara8888
9. apr 2023

Nikdy som nikoho nemala, môj aktuálny partner mal predomnou viacero žien, mala som zo začiatku podobne myšlienky ako ty ale teraz z odstupom času (rokov) sme stále spolu a hovorím si veď niekde sa naučiť musel / na niekom sa naučiť musel 😂 áno teraz tu ukameňujú mňa, ale žiaľ je to vec ktorú musíš akceptovať, vlastne nie je vôbec dôležité kto s kolkymi spal predtým, kto koľko ľudí pobozkal…ja som za svoj život pobozkala viac chlapov ako on spal s kolkymi ženami 😂 a tiež mi to nevyčíta, si mladý užívaj si život a netráp sa hlúposťami, sám časom zistíš že “vyspal som sa s niekým poprvé” vlastne s odstupom času nič neznamená, proste ju buď ľúbiš alebo nie…
Pre lepšie pochopenie - som o nejaký ten rôčik mladšia od teba takže úplne ta chápem “som v tvojom veku”

jana_eyre_2
9. apr 2023

Ide o pocity menejcennosti, keď nemáš dostatocne rád sám seba a máš nízke sebavedomie.. skús popatrat sám v sebe, z čoho to môže premeniť.. v detstve ako k tebe pristupovali rodičia, aké si mal zážitky? Prečo nedôverujes milovanej osobe.. v mladom veku som aj ja takto o sebe pochybovala, tiež som sa porovnávala s bývalými mojich partnerov.. viem prečo to tak bolo.. vekom a uvedomenim si mnohých veci to prešlo..

mell27
9. apr 2023

Keď sa teraz s ňou rozijdeš a nájdeš si pannu, tak možno ťa tiež nechá kvôli tomu, že ty už ním nie si. 😊 Ja nechápem takéto odsudzovanie ľudí na základe mylných rozhodnutí z minulosti, pričom každý robíme chybné kroky. Nechaj ju ísť, nech si nájde muža, ktorý ju bude hoden. 😊

kubo654
9. apr 2023

Ak ty si necakal do svadby. Nemaj rovnake naroky. Neboj tvoja dalsia partnerka bude mat za sebou 20 chlapov a to uz ani nezaspis. Radsej bude rad ze mala len jedneho

katkine_terapie
9. apr 2023

Autor: Vola sa to ziarlivost, pocity nedostatocnosti, menejcennosti... Ale da sa s tým pracovat ak, ty sam budes chciet 🙂

solange7
9. apr 2023

Jezis maria... Radim ti, rychlo od takychto myslienok upusti, lebo z teba ostane nechutny creepy cudak, ktory ma komplexy zo sexualneho zivota ostatnych.
Hlavne sa jej s tym ani nedôveruj. To nechce nikto pocut.

floki1994
9. apr 2023

Veď ale tu nie je problém v tom, že ona už nebola panna ale v tom, že ty sa podceňuješ...máš nízke ego, pochybuješ o sebe...to si uprac v hlave lebo ju stratíš...u nás to bolo rovnako..teraz uz manžel predomnou nemal vzťahy ani sex, a ja áno...nikdy mi toto nevyčital a nerieši to..však keby som vedela, že stretnem jeho tak by som počkala ale kto mohol vedieť 🙂 hrabať sa v minulosti nikdy neprinieslo nič dobré 🙂

svokrinjazykmonika
9. apr 2023

Nuž, je to tak ako to je a už na tom nič nezmeníš. Jasné, bolo by pekné keby bola panna ale svet nie je rozprávka. Veď nemá za sebou nejakú šialenú posteľovú minulosť, len jedného partnera. Inak celkom prípad ako môj. Môj muž tiež vždy chcel pannu, ale ja som mala pred ním jeden 5 ročný vzťah. Manžel je môj druhý. Ale hlavne viem že posledný a to je dôležité. Inak panenstvo znamená viacej pre chlapa sa mi vidí, tak isto jeho panictvo. Pre mňa to teda nebol žiadny prelomový okamih a ľutujem že som s tým nepočkala dlhšie. A vôbec celkovo ľutujem že som bola až 5 rokov s blbým bývalým. A predstav si že mal veľký penis a teda nikdy mi sex s ním nechýbal. Môj manžel, priznám to takto verejne, ho má malého a som s ním úplne spokojná 😁

heidy222
9. apr 2023

Však práveže preto, že už mala vzťah pred tebou ti bude verná, lebo to môže porovnať: zjavne si lepši ako bývalý lebo je s tebou a ľúbi ťa. A má skúsenosť, takže už nebude potrebovať experimentovať.

lilyianka
9. apr 2023

No problém je u teba,že si nevyrovnaný a zakomplexovaný.

ivangeline
9. apr 2023

Pozeraj dopredu a nie s5. ;D Spolocna buducnost. Nech uz nemusi mat dalsich,ked to tak vadi.

autor
9. apr 2023

Zatiaľ naozaj ďakujem za všetky odpovede, presne to som čakal.. som si vedomý toho, že chyba je vo mne a nie v nej. Uvedomujem si to a preto som jej to nikdy nevyčítal a ani ti nemám v pláne.
@kubo654 presne to som si vravel, že kľudne môžem ja stať ma tej druhej strane
..a áno.. nemal som to v detstve práve najľahšie. Šikana, naháňanie ma po vyučovaní.. zomrel mi otec.. som introvert. Ale napriek všetkému si stále udržiavam zdravý rozum a viem, že to čo sa v mojej mysli odohráva je zlé, preto to ani nikomu nevešiam na nos a dusím to v sebe. Preto aj to anonymné fórum.

20erika07
9. apr 2023

Mala som takeho byvaleho ,ktorý to nevedel prekusnut, popritom on nebol tiez panic ked sme sa dali dokopy, nemali sme ziadny sexualny problem vo vztahu ,napriek tomu si musel aj tak dvihat sebavedomie inymi zenami, ale tak chvalabohu, ze mi bol neverný a mohla som spoznať mojho manžela, ktorý takéto veci nikdy neriešil, lebo je aj bol sebavedomý . Takže musíš nejako na sebe popracovať, lahko sa hovorí, tazsie realizuje, ked si s tym sam nevies rady, existuje plno psychológov. Nenechaj si znicit vztah vlastným mensim sebavedomim ,zelam ti vela štastia, nech sa ti to podari 🍀

liljana
9. apr 2023

Na co clovek stale mysli, to si casom privola. Tak bud prestanes mysliet na sprostosti, alebo naozaj zostanes zase sam.

simsalabim
9. apr 2023

Minulost je minulost a hrabat sa v nej nikomu nepomoze. Ak ju nechces stratit, pracuj na sebe- je tvoj problem - kludne sa obrat na psychologa.

mima1608
9. apr 2023

Ja som bola panna, keď som stretla môjho muža. On mal za sebou XY vzťahov, lebo to proste bol vtedy jeden z tých frajerov, čo striedal partnerky ako ponožky. Tiež som mala z toho nervy, či mu budem dosť dobrá, či ho uspokojím, či ho nebudem nudiť, a podobne. No ... Tento rok budeme oslavovať 15te výročie. On sa "vybúril" ešte predo mnou a teraz je spokojný a vždy mi hovorí, keď ho aj podrypnem, že on by inú nechcel, lebo doma má všetko. Takže takéto myšlienky zažeň, myslím si, že vôbec nie sú na mieste. Ak by si jej nestačil, nestrácala by s tebou čas už rok.

autor
9. apr 2023

@katkine_terapie ja chcem na tom pracovať.. a jeden čas som si aj myslel že to už mám za sebou.. ale zjavne nemám

autor
9. apr 2023

@mell27 práveže nadtým neuvažujem žeby som ju nechal kvôli tomu.. to by bola veľká blbosť.. preto chcem vyriešiť svoj problém.
Nikdy som jej neublížili a ani ona mne, vždy si vieme všetko rozumne vykomunikovať a nikdy by som nedokázal ublížiť nejakým spôsobom žene a hlavne tej ktorú ľúbim.

0silvia0
9. apr 2023

Vsetko je len v tvojej hlave. Ta hlava je tvoja, len ty s nou mozes nieco urobit. Ten jeden jej sexualny partner sa uz z jej zivota vymazat neda, musis to akceptovat a popasovat sa s tym.

katkine_terapie
9. apr 2023

Autor: vyhladaj dobreho psychoterapeuta, urcite najdete sposob ako na tom pracovat a co vsetko je pod povrchom tychto pocitov/spravania...

liljana
9. apr 2023

Ponuknem ti psychoterapeuticku radu zdarma. Na toto si mal mysliet predtym, nez si sa dal s nou dokopy. Neotravuj jej zivot teraz s tvojimi problemami s egom. Na takych muzov vyrabajucich zbytocne problemy z vody, je zien skoda, stacila ti uplne v pohode dalej pravacka.
Predpokladam, ze ty si si to pred nou nikdy ani len nespravil a siel si tak do vztahu uplne cisty.

lenkakravcova
9. apr 2023

Je pekne ak sú dvaja spolu od začiatku.. Ale v xy prípadoch to nevyjde. Ty na jednu stranu jej akoby vycitas v svojej mysli ze nie je pannou, že neostala pannou len pre teba, lebo je to tak správne.. Na druhú ani ty nerobíš nič tak ako by malo byt "správne" - - lebo ak by áno, nemali by ste sex až do svadby. Tým ze ste sa spolu vyspali, keby ze sa rozijdete tak je na tom rovnako ako teraz voči tebe. Čiže nebuď pokrytec. Keď chceš pannu, tak vsetko až po svadbe. Nie chcieť pred svadbou, ale zároveň chcieť pannu.. Len pre svoje sebectvo. Keď už ísť podľa Zákona, tak nech to dava zmysel. 🙂
A keď miluješ túto, tak to nerieš. Ta blana nie je nič na com u ženy záleží (samozrejme iné by bolo keby spala s 20 chlapmi). 🙂

autor
9. apr 2023

@liljana ale no.. zas na to pozor.. niesom ten čo by chcel jej znepríjemňovať život.. riadim sa pravidlom že nerob to čo nechceš aby robili tebe.. priveľmi mi na nej záleží na to aby som jej ubližoval nejakým spôsobom. Aj keď zjavne mám problémy, niesom psychopat.. to zas zo mňa robiť nemusíte.

autor
9. apr 2023

@lenkakravcova máš úplnú pravdu. Ďakujem za odpoveď. Teda všetkým ďakujem, potreboval som kritiku aby som videl aký som idiot..
.. je to ale hlavne problém tej menejcennosti a malého sebavedomia, veľmi si to teraz uvedomujem. K sexu medzi nami prišlo tak, že ona tým že to už mala predtým tak aj chcela a ja som ju nechcel stratiť tým že by to nebolo. Aj keď vravela že tiež to chcela až po svadbe (už s tým prvým).. no nevyšlo.. a že neprišlo jej to fér aby pri mne čakala až do svadby.

mell27
9. apr 2023

Keby ste si vedeli všetko vykomunikovať, tak nezakladáš túto diskusiu.

nnnuuunnn
9. apr 2023

Jaaaj to boli časy, keď som si myslela, že ako panna mám nejakú vyššiu hodnotu 😀 Až kým človek nepríde na to o čom je život.

autor
9. apr 2023

@mell27 myslíš sa.. potreboval som názor druhých.. niekoho nestranného kto by mi naložil presne tak ako vy teraz
.. bavili sme sa o tom, ale nijako v zlom ani vyčítavo, proste sme sa o tom normálne rozprávali a berie to v pohode a chápe ma.. ale ja som to nechcel nechať tak, chcem to dostať zo seba von.. a verte či nie, takáto to spŕška útočných správ mi aj celkom pomohla

danulicek
9. apr 2023

Ja budem za divnu, ale vzhľadom na vlastne skusenosti, ktorými si aktualne s manzelom prechádzame, ti odporucam terapiu a cim skôr, tým lepsie. My sme začali riešiť iný problém, no otvorilo sa v oboch toho toľko, že dovidenia. Zial, u oboch to prameni ešte kdesi v detstve, tiež sme to mali v sebe a nekomunikovali sme o tom. Sme spolu 18 rokov, pred tromi nastal problem a čo všetko vybuchlo z nás, sa dá prirovnať k sopke. Takze ak si s tým nevies poradit, ono je najľahšie precitat si tu názory iných žien, ale tebe to nepomôže, ešte viac ti to udupe sebavedomie a ešte viac si to kdesi zavries v sebe, pričom sa to môže otvoriť aj o 10 rokov, keď uz budete niekde inde a mat deti. Pre ľudí, ktorí s tym problem nemajú, je toto banalita, ty máš evidentne problem, ktorý treba riešiť. Inak si kvôli svojej hlave pochovas vzťah, ktorý by možno mohol byt na cely život. Terapie vedia pomôcť, ale len ak sám chceš a si pripraveny pocut aj to, čo sa ti možno pacit nebude. Drzim ti palce.