Urazený manžel

23. sep 2023

Cakam tretie babo, som v 36tt. Vcera ma skolila choroba - slabost, nadcha, bolest hlavy, kasel. Boli ma cele telo. Dnes lezim cely den. Je tu vinobranie, manzelovi prisiel kamos z Brna o druhej. Zobral deti von na cele poobedie, ok, ale teraz prisiel domov s tym, ze ide este s kamosom von, ze im mam dat veceru a dat ich spat. Ja mu hovorim, ze sa este necitim dobre, nech to vybavi. On ze nema cas, caka ho kamos, kt. nechce ist k nam, lebo sa nechce nakazit. Ale ze nie som taka chora, aby som ich nedala spat. Neustupila som a teraz je urazeny. Cele mu to s vecerou a umytim zubov trvalo 25 min, deti su uz v posteli a on je uz von. Ale ja som zla, lebo taka chora nie som. Ja som mu kazdopadne uz pred vinobranim hovorila, ze by si tento rok mohol dat namiesto burciaku must, keby nahodou potrebujeme ist smer porodnica. Jeho odpoved bola, ze co stresujem, ved mam este 4 tyzdne do porodu. Tak ja neviem. Ma co chcel, je s kamosom, uziva si vinobranie, ale aj tak je urazeny, lebo kamos nanho musi cakat, kym da spat deti.

subartic
23. sep 2023

hoď za hlavu a nerieš . Lieč sa .

zorana999
23. sep 2023

Si sebavedomá, stála si si za svojim, 100 bodov, manžel egocentrik nech si nase ... 🙂
Veľa zdravia

autor
23. sep 2023

@subartic <3
@zorana999 neznasam tento chlapsky pristup.

subartic
23. sep 2023

keď príde domov tvár sa akokeby sa nič nestalo , nič si s ním nevysvetľuj. Jednoducho funguj normálne ďalej .

mondolina
23. sep 2023

ty s ním čakáš tretie dieťa...tak až tak zlý byť nemôže 😉

hipuska
23. sep 2023

@subartic súhlasim. Proste, možno to je naňho tiez veľa. Tehotná , 2 deti. Viem si predstaviť, že sa na dnesok tešil jak malé decko. A s tým pitím. Pokiaľ nemáš problémy, neotvaras sa, nie je predsa dôvod stresovať. Chlapi inak prežívajú tehotenstvo ako žena. Nikdy nebudú cítiť to, čo žena, nakoľko dieťa necítia pod srdcom. Ale, tak je to dobre. Tak to má byť.

autor
23. sep 2023

@subartic to sa nebojim, vcera dosiel o polnoci, uz som davno spala

autor
23. sep 2023

@hipuska Bol von vcera do noci, dnes cele popoludnie a zas ide. Myslim, ze dat spat deti od neho nie je taky strasny vykon, ak ma choru tehotnu zenu - najma ak opat ide von do neviem kedy.

nikpa
23. sep 2023

No aj keby si nebola chora, si tehotná v už dosť pokročilom štádiu a to je únavné samo o sebe. Je to sebec a vôbec by ma netrápilo, že je urazený, skôr ty by si mala byť.

autor
23. sep 2023

@nikpa nakoniec ich dal spat, tak to uz nebudem riesit. Len som sa potrebovala vyzalovat a zistit, ze ci mam prehnane ocakavania...

janinah
23. sep 2023

covid test si si robila?

ahhola
23. sep 2023

Kamoš sa 30.minut nalieval sam, chudák.
Gratulujem vám k problémom tohto typu.
Nech nikdy nepoznáte vacsie▪️😃

autor
23. sep 2023

@janinah nie
@ahhola co bolo cielom tvojho komentara? Ak poukazat na to, ze riesim blbosti - nemusis to citat a ani reagovat. Ci sem nemoze pisat nik, koho manzel nepije, nedroguje alebo nepodvadza?

ahhola
23. sep 2023

Ale ved to bolo v dobrom, ze len také lajt problémiky a nie... dnes stojím nad sporakom a muž odchádza s kuframi😃

hipuska
23. sep 2023

Myslela som to tak, že ich spat dal. Však záleží. Ako sa stará iné dni o teba a domácnosť. Ak je toto výnimka, tak by som to vôbec neriešila. Nedá sa to posúdiť podľa toho, ake to medzi vami je v ostatnom živote. Ja skôr vidím opačne prípady, kedy tehotné ženy očakávajú že okolo nich sa bude neustále skákať a potom vznikajú zbytočne konflikty (nevravím, že to je konkrétne tvoj prípad). Áno, aj doobeda bol, zobral deti von. Ako staré sú vlastne tie deti?

hipuska
23. sep 2023

@ahhola ja som to tiež pochopila v dobrom. Autorka je zrejme celá nejaká precitlivela.

autor
23. sep 2023

@hipuska je to opakujuca sa vec, podobne reagoval v minulosti, ked som mala zapal prsnika a on chcel ist na turu. Nikde nepisem, ze je zly alebo sa nestara, ale tento pristup ma vo viacerych veciach. A myslim, ze ani nepisem o tom, ze by ma mal obskakovat - islo o starostlivost o deti. Ked je chory on, nechcem po nom aby im robil jest alebo daval ich spat. Preco to nemoze byt reciprocne?

hipuska
23. sep 2023

Jasné, ja neviem ako to u vás funguje. Nikto to nemáme doma ideálne a v každej domácnosti to je iné. Keďže, jeho prístup je taký ako je, mala si čakať, že to proste nebude dnes ine. Skús to prijať tak ako to je a do budúcna sa na to pripraviť a proste sa naňho v týchto veciach nespoliehat. Aké veľké sú tie deti?

minenkak
23. sep 2023

No nech sa posere,ja by som mu zajtra nadala,že by ho hlava bolela ešte týždeň a deti by mal na krku do najbližšieho dňa čo by šiel do práce a potom každú voľnú chvíľu,nech sa aj on vytesi keď vedel deti spraviť

autor
23. sep 2023

@minenkak som slaba a ani na hadku nemam energiu 🙂 ale zajtra s detmi bude urcite, bude to zaujimave po tolkom burciaku ;)

minenkak
23. sep 2023

Tak aspoň tie deti nech si užije

subartic
23. sep 2023

ja ti tiež poradím aby si to zobrala ako fakt , mnoho mužov je takých že keď sa dostanú do spolončnosti iných mužov , nejako sa im pomiešajú priority. Verím tomu že keby bol on chorý , ležal by ako lazar a nariekal ako 90 % chlapov . Pokiaľ je to naozaj ojedinelá záležitosť a deje sa sem tam , inak je v pohode nestresuj sa tým. Občas im z toho testosterónu s prepáčením drbe , a viac chlapov pokope jednoducho viac im drbe. Aj my máme svoje také PMS - ja mám - a tiež ulietavame .
Problém by bol ak by sedel s chlapmi a tebe alebo niektorému z detí by sa stalo niečo , začala by si rodiť alebo krvácať ,dieťa by neštastne spadlo a vtedy by neprišiel , tak to by som aj ja robila bengál .

mariejenka
23. sep 2023

Uz to nechaj tak, zeny len pochopíme,ako nam bolo vo vysokom štádiu tehotenstva a navyše choré! A k tomu, že ešte 4 týždne,a nemáš robiť paniku?! Odkazujem pánu manželovi,ze ja som mala termín 24.10 a porodila som 1.10🙂 skoro som sa odviezla sama, lebo moj muž tiež tak, ze da si pivko,ved to len poslickovia🤣...

mandarinka555
23. sep 2023

Mňa pri každej diskusii neprestáva udivovať, ako začne autor reagovať, keď niekto nesúhlasí s jeho názorom a napíše ten svoj...Začne byť nahnevaný, potom urazený, až napokon agresívny...

mooonika1975
23. sep 2023

je super, že mu povieš a spravi, takže v podstate si vyhrala a treba isť ďalej

mk1111111111
23. sep 2023

Ja teda neviem, zasa dat spat deti a dat im veceru nie je take tazke a ani namahave. Ved sa postaral cez den o ne, tak nerozumiem. Ma tam kamarata z Brna, tak sa mu chcel vecer venovat, nenechal Ta cely den v stihu, cez den sa postaral o deti, tych 25 min si mu mohla venovat a detom podat veceru a uspat ich miesto neho.

hipuska
23. sep 2023

Stále si nenapísala koľko rokov majú deti

majlo1234
23. sep 2023

Super, nema preco byt urazeny. Ja ta obdivujem, ze to s nim dokazes vykomunikovat k svojej spokojnosti. A na keho urazenie sa mozes vykaslat, liec sa

majlo1234
23. sep 2023

@mk1111111111 ale ved su to jeho deti. A manzelku ma choru vo vysokom stadiu tehotenstva a choru. Ak by to bolo napriklad u nas v opacnom garde, ani by ma nenapadlo povedat muzovi-uloz deti, lwbo na mna caka kamos

autor
23. sep 2023

@majlo1234 divila som sa aj ja, že to spravil. Asi vedel, že bude mať výčitky, ak len tak tresne dvermi. Takže asi až tak zdravo som ani na neho nepôsobila😂