Stretávanie sa s mužmi

4. okt 2022

Som niekoľko mesiacov po rozchode z dlhoročného vztahu. Bol to moj prvý priatel a boli sme spolu od strednej skoly, 7 rokov. Takze nemam takmer ziadne skúsenosti s chlapmi. Teraz sa ale akoby s nimi pretrhlo vrece :D obcas som bola v kontakte s jednym chalanom z Bratislavy, (ja som zo stredného Slovenska) pisali sme si len kamarátsky, naozaj nic viac. Ani ma len nenapadlo, že teraz, keď sa dozvedel o rozchode ma pozve von. Sľúbila som mu teda, že pridem. Myslite si že to bude vnímať ako rande, alebo ako zaujem? Pretože ja by som isla viac menej zo slušnosti, samozrejme tesim sa, vymyslel fajn program a urcite mi to dobre padne ale nevidim za tým nic viac… a neviem či mu to povedat alebo to neriešiť, aby som sa nahodou nestrápnila ak to ani on neberie nejako vazne.
Ďalšia vec… pred tyzdnom mi napisal dalsi, tentokrat muz z môjho mesta, po tom čo sme sa náhodne stretli (iba sa pozdravili), poslal mi žiadosť a začali sme si pisat. Tiež ma pozval von, na kavu. Mam take iste pocity ako pri tom prvom kamosovi. Obidvaja vyzeraju byt veľmi fajn, pohodoví muži, ktorí ma vedia rozosmiať. Ani s jednym to vsak zatiaľ nevidim na nieco viac.. a neviem či im to mam povedat dopredu alebo to ešte neriešiť.

Zároveň mam v hlave otazky že ci by som im nemala povedat, že sa idem stretnut aj s niekym ďalším. Čo mam robit?

anjelicek26
4. okt 2022

Pokial spolu normalne nechodite, stretavaj sa s kym chces.. ver mi, ze toto otukavanie oni robia uplne bezne s ostatnymi kockami a uvidia, co sa z toho vyvinie...v crvivej vacsine pripadov totiz nic 😂 Ked tam uz budu bozky, sex, tak treba jedneho vybrat 😂

autor
4. okt 2022

Ak to ale casom nahodou bude s jednym z nich nieco vážnejšie, nebudú to brat ako podraz, že som isla s dvomi “naraz”? :D

pukina
4. okt 2022

kludne rozhod siete. aj ked mne je pri tom prvom trochu cudne, ze iniciuje stretko, ale mas prist ty za nim :D a jeden o druhom sa nemusia dozvediet. nemusis im to vesat na nos, ze sa stretavas este s niekym inym, lebo ti nakoniec nezostane ani jeden, muzske ego velmi neznesie konkurenciu 🙂)

anjelicek26
4. okt 2022

Ja nechapem, aky podraz...jeden vztah sa rozvinie a druhy postupne zanikne, kedze nebude nejake vypisovanie a stretavanie casu a ani chuti z tvojej strany ;) Normalny proces podla mna...

haley7897
4. okt 2022

V skratke, samozrejme ze pôjde z ich strany o rande a zároveň je to odpoveďou pre všetky ženy ktore majú chlapov kamarátov o ktorých si myslia, že ich považujú tiež len za kamarátky. Všetci len čakajú kým sa uvoľní priestor pre nich...
A nie, nemáš žiadnu povinnosť nikoho informovať o tom, či vidas aj niekoho iného. To patrí do vylucnych vzťahov, nie do fázy randenia. Btw osobne by som s nikým nešla na rande zo slušnosti. Je úplne normálne a v poriadku povedať "nie, ďakujem."

autor
4. okt 2022

@haley7897 tým pádom mam povedat že ja to beriem len ako nezáväzné stretnutie? Aby si nieco nenamyslali lebo už dopredu stresujem ako z toho potom vycuvam ak im dam falošne nádeje 😂

estrella5
4. okt 2022

Vôbec by som neriešila to, či sa stretávaš aj s niekým iným. Nevnímam to ako podraz pokiaľ je to fakt len v rovine nejakého prvého stretnutia... Čo sa týka toho ostatného... Ak by som si bola 100% istá, že to nechcem rozvinúť ďalej, povedala by som to dopredu otvorene, že z mojej strany je to len kamarátske. Ale ja som v tomto dosť priama, rada mám ujasnené veci... Ak by som si istá nebola (také to, že zatiaľ neviem, nevylučujem, ale ani sa do toho nehrniem), tak by som to neriešila, stretla sa a uvidelo by sa. Pochybujem, že niekto pred prvým rande vie s istotou povedať, či to bude chcieť smerovať niekam ďalej.

haley7897
4. okt 2022

Jasne ze ide o nezáväzné stretnutie, on nemá dôvod to vôbec vnímať inak. To už by bola aká toxicita keby si ho mala považovať za vylúčeného partnera len preto, že ťa pozve na večeru, či kávu. To sa snáď rozumie aj bez slov. Ak budeš mat z neho iný pocit - ze sa vyžaduje a očakáva automaticky niečo viac dvakrát by som si rozmyslela, či s ním ostanem hoc len v priateľskom kontakte

franko_
4. okt 2022

@haley7897 "Všetci len čakajú kým sa uvoľní priestor pre nich..."

nezmysel kamarátka je niečo ako sestra, proste bútlavá vŕba. keď je žena v kategórii kamarátka už ju neberiem ako sexuálny objekt. ja viem že existujú aj zúfalci čo sa ulakomia na kamarátky ale načo? treba mať aj kamarátky lebo tie majú ďalšie pekné kamarátky.

franko_
4. okt 2022

Autor(ka) fóra: nič mu nehovor proste si rieš koho chceš kludne si dohodni aj rande každý deň s iným. Si dospelý človek, vzťahy sú dobrovolná záležitosť (ani on, ani ty sa nestretávate z donútenia), ale len preto že je vám spolu fajn alebo si chcete spolu užiť. Mnoho ľudí si mýli lásku s majetníctvom, myslia si, že keď sa spolu stretávate tak ťa môže hneď aj vlastniť. Lenže nikto nemá právo vlastniť druhého človeka. Majetnícke stíhačky treba poslať k vode...

miadi
5. okt 2022

To nie je vobec ziadna slusnost ist na rande s chlapom ktory sa ti vlastne ani nepaci a nemas zaujem. Jasne ze mu davas zbytocne nadeje. Ved si urob vylet do Ba sama alebo s kamoskou. Ja by som. Nestracala cas s ani jednym z nich ked to nevidis na sancu pre vztah s nikym z nich . Chlapov milioni a ty si Musis robit program s 2 o ktorych vlastne nemas zaujwm. To nie je slusnosti ale nieco uplne ine.

trinneo
5. okt 2022

Poviem zo svojej skúsenosti, v leto, kedy som spoznala dnes uz manzela som randila s 3 chalanmi,teda nezavazne sa stretla a napokon z toho bol len jeden vztah, pretože to tak malo byt, jeden bol zdaleka, mladsi a neklapalo by to a postupne to vysumelo..druhy bol odo mna starší a ten ma asi chcel ako trofej, lebo isiel este aj po kamoske, ale postupom casu sa to vyprofilovalo...a s mojim sme chodili na vysku na rovnaku skolu, poodbne zaujmy, vela casu travenia spolu a napokon sme spolu uz 14 rokov...a nie nikdy som zo nebrala ako podvod voci inym, lebo so žiadnym to nebolo vazne a netvorili sme pár...bolo to len otukavanie...

nurielka
5. okt 2022

Ale veď aj oni to môžu brať ako nezaväzne stretnutie. To keď s tebou idú prvýkrát vonku neznamená, že si ich jediná na celom svete(môžu sa každý týždeň stretávať s inou). Veď sa stretnete, zistíte že nič alebo že si máte čo povedať a uvidíš. Veď si užívaj tu mladosť, to stretávanie, to otukavanie..a aké podrazy 😅 prvé rande neznamená "vzťah" to si dvaja ľudia musia povedať v akej je to rovine po viacerych stretnutiach.

danica2711
5. okt 2022

nestresuj, vyskúšaj, uvidíš, kľud, veď ťa volajú na kávu, nežiadajú ťa o ruku... dopredu nič nehovor, akurát čo sa strápniš, že predpokladáš, že chlap má "vážne úmysly" a on sa s tebou chce len pobaviť, porozprávať, príjemne stráviť čas... každý muž/žena by akurát tak valil oči, keď partner na prvom stretnutí (ktoré ani nemusí byť myslené ako rande) hneď začne o vzťahu, citoch a úmysloch

jessx
12. dec 2023

@anjelicek26 práve preto by som napr ja nechcela v takom kruhu pokračovať ale urobiť niečo inak keď ja sama by som chcela chlapa ktorý by taký nebol. Necítila by som sa dobre sama pred sebou že robím niečo čo si želám inak od toho druhého. Som mladá ale možno v tomto staromódna, no ja som nápadníkov mala vždy neurekom a napriek tomu som sa nestretavala takto na skúšku s hocikým , ale som si vybrala kto ma zaujal nejakou charizmou napr vonku čo som stretávala mužov a venovala som čas jednemu, keď to nebolo ono potom som sa zamerala inde. Nevedela by som sa súbežne stretávať s viacerými ani by som si hádam nepamätala o čom som sa s ktorým rozprávala. A pre mna ako ženu je tiež skvelý pocit že si ma niekto vytipuje spomedzi všetkých ostatných a zameria pozornosť čisto na mna kým sa mu nepodarí osloviť ma a niečo viac😊