Som znechutená z mužov

24. jún 2024

Ahojte baby. Ja už som tak vyčerpaná a znechutená z mužov, že ani neviem, či ešte niekoho v budúcnosti vpustím do svojho života. Momentálne som v takom vzťahu, že si uvedomujem po 10 mesiacoch, že to ani vzťah nie je. Strašne sa hnevám, ale ten muž akoby si ani neuvedomuje, čo je zle. Ja vlastne k nemu nemôžem cítiť partnerskú lásku, vášeň , atď. , pretože ho stále treba zachraňovať. Nemá večne peniaze, požičiava si, mňa to už vyčerpáva, nemôžem sa zamerať na vlastný život a popravde ani neviem už, čo by som v ňom chcela. Už poiťujem k nemu len hnev za to, ako sa správa a že vlastne sa s ním o tom ani nedá baviť, lebo sa hneď bráni alebo ľútosť, keď si hovorím, že by možno aj chcel žiť inak, ale zatiaľ akoby to nejde. Neviem, ale ja nie som priateľka a tie nálepky sladké, čo mi i dáva sa mi už hnusia. Dostávam len odrobinky. Nikdy mi nič nekúpil okrem suchých rožkov a deodorantu. Možno by aj kúpil, keby mal viac, alebo by si skôr kúpil niečo pre seba. Ja som z toho už taká na nervy, ale nedokážem odísť, vôbec neviem, prečo sa tak bojím. Asi preto, že môj život iný zmysel nemá. Teraz si hovorím, že musím ešte vydržať, lebo možno opustí aj tú prácu, ktorú má a nájde si konečne normálnu. Ja mu to prajem, nech sa len dá na poriadok, nech je psychicky v pohode, dokonca nech si nájde niekoho, na kom mu bude už skutočne záležať a kto ho nebude len zachraňovať. Ja už som z toho tak vyčerpaná, že budem rada, že si oddýchnem a nebudem riešiť denne či má peniaze, či má čo jesť, či sa hnevá, či nehnevá atdˇ. Tento vzťah mi dal niečo, čo minulé nie,aspoň niečo také, ale opäť zostávam s pocitom, že som len nič pre toho druhého. Áno zdá sa, že sa sťažujem, ja to však potrebujem dať len von. Rada by som sa pohla vo svojom živote, ale toto mi akoby bráni. Pýtam sa občas samej seba, že keby mal tie prachy po ktorých tak túži a mohol by mať potom prakticky všetko, okrem empatie, tak či by ma nekopol v zápätí do riti. Možno i áno, zrazu by mohol mať tie po ktorých sa tak díva, ale vie, že žiadna by bez peňazí s ním nebola, len ja hlúpa, s ktorou môže zaobchádzať ako chce.

pribinak
24. jún 2024

A ty si prečo za partnerov vyberáš takýchto luzrov?
Hladaj chybu aj v sebe.

zojazoja
24. jún 2024

no moment. to asi treba opravit nazov. nie z mužov, ale zo svojho muža.

simca06022011
24. jún 2024

10m s chlapom a takýto stav ?😂 vsak ho posli do teplých krajín. Väčšina chlapov sa nepozbiera, ak ich stále niekto zachraňuje.

la_dolce_vita
24. jún 2024

Preco niektore zeny robia zo seba Matky Terezy... neviem to pochopit, ved maj sa trosku rada autorka.

januska12323
24. jún 2024

No ale to je len tvoja vina keď si nájdeš skrachovanca a čakáš od neho prístup ako od milionára. Obrazne povedané.

1ryba
24. jún 2024

Ja sa divím, že si niekto s takýmto indivíduom vôbec niečo začne. Asi by si sa mala zamyslieť, koho si vešiaš na krk a prečo to robíš.

evcagabi
24. jún 2024

Je ine ak je bez penazi od zaciatku vztahu alebo sa cosi do... pocas uz vazneho vztahu. To si si nasla uz nasla takeho ... ? Ak hej, tak nemas pocit, ze si hladas niekoho, koho mas potrebu 'zachranovat? A zase, je rozdiel, ak je v takomto finnacnom stave chlapec okolo 25 a ine ak niekto po 35

viestta
24. jún 2024

Peeco mas pocit, ze kazdy jeden chlap je taky luzer ako si si ty vybrala? Tu nie je chyba v chlapoch ako takych, su aj ini ako ten tvoj, ale v tebe, ze ostavas vo vztahu s takym, ktory ti jednoznacne nevyhovuje. Na buduce lepsie vyberaj, lebo ten tvoj samaritansky komplex nici predovsetkym teba. Zacni riesit seba, svoj pristup k zivotu, ostatnym ludom. Potom najdes aj cloveka, s ktorym budes chciet zostarnut a nebudes sa trapit

ivanabat
24. jún 2024

Nezachraňuj jeho, ale seba. On by to mal ako dospelý človek zvládnuť sám, nie si jeho mama a ak ťa to takto vyčerpáva a cítiš sa zle, to potom nie je zdravý vzťah.

maranco
24. jún 2024

Ešte prezraď kde dáva peniaze, pije, fajčí, stávkuje, gembluje, rozfláka prvé dni po výplate?

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tamtamka26
24. jún 2024

sorry, ale ty musíš byť strašne blbá.... 🤐

evcagabi
24. jún 2024

Ty mas 18? Ak hej tak by som ako tak chapala , ze travu huliaci luzer ti moze pripadat cool 😅

melanta
24. jún 2024

Kupuje si nikotín a trávu. V poriadku je kupovať si to, na čo mám. Ak mám nízky príjem, tak nefajčím, ak je to drahé, čo myslím je. Zároveň ak chlap zarobí tak málo, že každý mesiac potrebuje požičať, tak má si nájsť lepšie platenú prácu, alebo brigádu popri práci. Ale toto zrejme vieš. Čo evidentne nevieš je to, že tak ako je množstvo neschopných lúzrov ako ten tvoj, tak je aj množstvo skvelých chlapov. Do ktorej skupiny siahneš je tvoje rozhodnutie. Takže toto je len a len tvoja chyba, že máš toto. Načo je ti takýto chlap? Čo myslíš, aký z neho bude životný partner a rodič? Úplne na hovno. Ani podpriemerne inteligentná žena by s takým nestrácala čas. Takže nie, nenadávaj na chlapov. Nadávaj jedine tak sebe.

la_dolce_vita
24. jún 2024

Ako moze takyto typek niekomu imponovat..
?!

retatka
24. jún 2024

Ešte by ma zaujímalo ,načo si sním?Jajjj len aby nejaký chlap bol🙄hanbila by som sa sama pred sebou.

diewcatqoo
24. jún 2024

Super vyber, gratulujem 🙂

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
iivancova
24. jún 2024

Rozíď sa s ním a čím skôr a že sa bojíš, že ťa nečaká nič lepšie? Ver mi, že čaká. Mala som podobný vzťah, skončil svadbou, ktorú som nechcela a veľmi rýchlym rozvodom. Škoda peňazí a času. A teraz mám skvelého manžela a krásne zdravé dieťa. Chápem ako sa cítiš, ale keď sa odvážiš vyjsť z tohto hlúpeho stereotypu, bude ti 10000x lepšie.

maranco
24. jún 2024

Pomáhať sa dá človeku ktorý si prizná/uvedomí že má naozaj problém, chce to zmeniť a niečo preto aj robí. Ak len otrčí ruku daj mi peniaze lebo mi to nevyšlo to nie je pomoc, ale podporovanie jeho spôsobu života.

To isté aj bezdomovcovi ktorý žobre peniaze na jedlo, dáš jedlo a ti povie že nechce, radšej daj peniaze tak to tiež nie je pomoc.

ivanabat
24. jún 2024

No v tomto prípade sa skôr nechávaš využívať, ja ti nebudem hovoriť, že si hlúpa. Len sa zamysli, či ťa bude v živote napĺňať zachraňovať dospelých chlapov, alebo zachrániš seba, že pôjdeš terapiu a urobíš čosi so svojou sebahodnotou.

iv007
24. jún 2024

Ja mam pre teba pochopenie. Ked clovek nevyrasta v harmonickej rodine, neskor sa emocionalne priputava k hocikomu bez zakladnych narokov. Mam realnu skusenost s chronickym nevernikom a klamarom a posledny vztah bol zadlzeny rozpravkar s exekuciami na krku. Dozvedela som sa to nahodne, nikdy sa mi nezdoveril s tymito problemami a tvaril sa praveze za vodou. Ja som to radikalne sekla a vymazala zovsadial. Vazim si svoj zivot a cas, radsej ho stravim kvalitne sama ako falosne s nespravnymi ludmi. Kazda si zasluzime dobreho a rovnocenneho partnera, ktory nas nebude tahat dole. Drzim palce!

diewcatqoo
24. jún 2024

Toto nie je o tom, ze pozeras hlbsie. Toto je o tom, ze sa nechavas vyuzivat aj za cenu toho, ze bude ublizene tebe. Toto nie je dobry zivotny postoj. Kolko mas rokov? Mas nejake traumy z detstva? Masochisticke sklony?
Nie je potrebne sa hrat na Matku Terezu. Kazdy dospely svojpravny jedinec je zodpovedny sam za seba. Pomoct - ano. Ale su urcite hranice. A jednou z tych hranic by mala byt tvoja osoba. Ak sa ty prestavas pri pomoci citit dobre a vidis, ze si vyuzivana, je cas tu pomoc stopnut. Cim skor si to uvedomis, tym lepsie pre teba. Ty by si mala byt sama pre seba na prvom mieste. Pokial sa ty sama nemas rada a tryznis sa, tak ta nikto iny mat rad nebude, aj ked budes Matka Tereza - kazdy ta len vyuzije a odkopne.

maranco
24. jún 2024

@iv007 nabudúce pozri bezplatný Register poverení na vykonanie exekúcie https://obcan.justice.sk/pilot/poverenia/

iv007
24. jún 2024

@maranco teraz uz viem.. No pride mi trapne pri randeni zistovat taketo informacie. Plus musis vediet datum narodenia.

mirkam3
24. jún 2024

Problém nie je v mužoch, ale vo vzorci, ktorým si ty vyberáš partnera. Na dôvody si odpovedz sama - túžiš niekoho nonstop zachraňovať? Túžiš byt silou mocou vo vzťahu, nech je hoci aj takyto?
Úprimne, netusim čo od tohto spolužitia vlastne očakávaš, v živote by som si ziadneho lúzra na krk nevešala, aj keby vyzeral ako Koleník a v sexe by bol ako poloboh 😎. Peniaze mu pri tom ako žije asi nepadnú z neba, a aj keby náhodou, otázka je, ako s nimi naloží (obavám sa, ze nie podľa tvojich očakávaní). Utekaj kade ľahšie, už teraz v tom vzťahu “nadčasuješ”. A asi to v kútiku duše vies aj sama, keď tu píšeš..

bubalea
24. jún 2024

Podľa mňa najlepšie, čo môžeš momentálne pre seba spraviť je, že zostaneš na nejaký čas sama. Nemyslím týždeň ani mesiac, ale dlhšie. Utriediť si myšlienky, nebyť silou mocou vo vzťahu len preto, aby som proste nebola sama. Uvidíš, že ti to len prospeje. Pri takýchto "vzťahoch" to bude stále dokola to isté.

zuzanka.zuzu
24. jún 2024

dieťa! jednoznačne to chce urobiť si spoločné dieťa 😎 určite sa potom zmení 😉

moonlight1210
24. jún 2024

V tom, co pises, je tolko nahnevanej sebakritiky, ako by si sa az nenavidela a chcela potrestat.

Skor mi to pride, ze ta ani tak nestve on, ani rodicia, ale vlastna bezmocnost (neschopnost) sa konecne od toho vsetkeho odtrhnut. Urobit s tym nieco.
Mozno sa bojis toho noveho, co bude, ked s tym vsetkym seknes. Ze teraz mas aspon nieco, aj ked je to na figu. A bojis sa, ze potom ostane uplne prazdno. Nevies si predstavit, co by bolo. Napr. ze zrazu nemas cele dni za kym ist, komu zavolat, napisat, atd.
Aj taka malickost vie ludi odradit od toho, aby urobili nejaky raznejsi krok.

Mas uplne jedno, ako si pekne ocukrujes svoje dovody drzat sa tohto chlapa. Kludne take skvele vlastnosti maj, ale su ti na figu, ked ich nevies pouzit spravne.

Takze sa prestan bat neznamej buducnosti a ukonci vztah s tymto darmozracom. Uvidis, ze to, co vyzeralo ako neistota, sa postupne zaplni. Lebo tak to je, zivot ide dalej. Neostane stat na mieste. Takze sa zas len niekam posunies. Ci chces, ci nie.

haley7897
24. jún 2024

On môže byť luzer, ale čo stav vypovedá o tebe?Píšeš, ze sa nevieš rozísť lebo by tvoj život mimo vzťahu s nim nemal ďalší zmysel. Čo si teda ty, keď tvoja hodnota a šťastie závisí na luzrovi? Sústreďuješ sa naňho a jeho nedostatky a pritom sa sama nevieš pohnúť z miesta. On je pre teba len výhovorka. Si v hĺbke svojim spôsobom rada, ze je aký je, lebo iný partner by ta nútil z komfortnej zóny aby si bola TY dosť. Pozadujes kvality ktoré sama nemáš. Tiež len preslapujes na mieste a dúfaš v muža ktorý v realite bol ďaleko mimo tvojej ligy a zároveň sa hneváš na toho svojho lebo tak to aspoň pôsobí, ze štandard máš a všetko je len jeho vina. Začni od seba, keď zdvihnes vlastnú úroveň, bude aj lepší partner.