Som zadaná, mám dve deti a páči sa mi kamarát

31. júl 2022

Ja viem, je to hlúposť. Som už dlhé roky zadaná, mám deti. Ale vzťah nie je to čo som si predstavovala. Z priateľom máme odlišné pohľady na fungovanie domácnosti, rodiny.. Mám ho rada, aspoň sa o tom presviedčam.. nehovorím, že máme len zlé chvíle, avšak prevládajú nad tými svetlimi. Chodíme spolu von z tým kamarátom. Nie je to často, možno 1x za týždeň, niekedy ani to nie. Teraz som s ním bola pár x na cigu, len ako kamaráti,býva o vchod nižšie. Máme si čo povedať, zasmejeme sa. Je to len pobláznenie? Keď doma to všetko padá, ako domček z kariet? Priateľa nepodvediem, nemám to určite v pláne... Len mi proste chýbajú tie konverzácie ako kedysi... Taký ten pokoj, šťastie.. A neviem či tomu nechať otvorenú cestu, alebo to v hlave uzavrieť, ako hlúposť..

jaskolka
31. júl 2022

Logika... S mužom už riešite bežne veci ako rodina, problémy, choré deti, nákupy, účty, platenie, hypotéka, malo času. a neviem co ešte.Skratka bežná partnerská rutina, možno ste aj malo spolu,nemáte už čas len pre seba, robiť len to, čo chcete.
Kým s tým kamošom je to také free, nemáte spolu nijake problémy, len kecať pri cige.Proste sladký bezstarostný čas
Keby si s ním žila, ver tomu, že o chvíľu by si bola v podobnej rutine ako tetaz.

sintra
31. júl 2022

Idealizujes si,ake super by to bolo s kamaratom. Skus sa zamerat na to, ako zlepsit vztah s partnerom. Ked budes mat fakt pocit, ze si pre to urobila maximum a aj tak to nebude fungovat, mozes sa vrhnut na kamarata 😀

zmrzlinka2021
31. júl 2022

Nechat otvorenu cestu?
Mojko - ty si vydata zena s detmi.
Co tak hladat spolocne riesenia, cesty, ako skvalitnit vztah? Budovat vztah? Vztah je neustaly proces, neustala praca, aj kompromisy, kooopec komunikacie, + deti su obrovsky zavazok a deti si zasluzia milujucich rodicov, rodinu, blizkost, bezpecie.

Myslis si, ze novy "kamos" bude strazit deticky? Vyvarat? Fungovat ako tato, manzel? Niest zodpovednost za vas?

zuzanockamt
31. júl 2022

@zmrzlinka2021 nie je vydatá

zmrzlinka2021
31. júl 2022

@zuzanockamt ale teraz sa to uz tak bere, ze ked maju deti, su "akoze zobrati" len s tou vyhodou, ze ten, kto je v lepsej pozicii (obvykle chlap), tak skor sa vie tej druhej polovicky zbavit a ma voci nej menej zavazkov, povinnosti

viestta
31. júl 2022

Qk mete s mužom rozdielne pohľady na fungovanie sveta, treba sa po snažiť aby sa vaše pohľady priblížili. Na tom síce bo treba pracovať už od začiatku, keď už ste si zozili rodinu, ale nikdy nie je neskoro. Keď ten tvoj nie je alkohik, gambler, kurevnik, tyran, manipulator alebo niečo iné dá vzťahu nepoužiteľné, treba začať veci riešiť doma. Kamarát s ktorým si pomecas par minút môže byť presne taky istý ako tvoj, len v ružovom. Teraz je to fajn, si baba na spestrenie deja, len ci by necuvol, ak by si to chcela posúvať...
A zásada Co je v dome, není pro mne platí aj pre suseda z vedľajšieho vchodu, aj v prípade, že sa s ním dobre kecá a ma vacsi byt.

autor
31. júl 2022

@viestta to je už samozrejmosť, že sa človek snaží o budovanie toho vzťahu...len niekedy sa ľudia nevedia stretnúť.. A potom to tak vyzerá. Môj si ide stále to svoje, aj keď sa snažím rozumne vysrgumentovat, prečo by to malo byt inak..

viestta
31. júl 2022

No a máš s ním viac ako jedno dieťa. Takýto sa nestal zrazu, takýto bol furt a ty si to nevidela alebo videla a čakala na zázrak, ktorý sa nekoná. Kamarát z bytovky je len taka nálepka na tvoje trápenie, milá, príjemná ale nie je riešením.

zuzipuk
31. júl 2022

Hah, nechceš pokecať v správe? Sedí to aj na mňa, môžeme sa navzájom povzbudiť 😃

essenceee
31. júl 2022

tak vel amožnosti nemaš. Bud budete kamarati, alebo budete niečo viac, alebo to uplne utneš

ivangeline
31. júl 2022

deti raz za tyzden inde a vy s partnerom spolu

autor
31. júl 2022

@ivangeline môj chlap tak nechce už tráviť čas. A to sme mali možnosť.. buď niekam z deťmi alebo každý sám

rodinka
31. júl 2022

A kamarát vie o tom čo cítiš? Čo na to on?

autor
31. júl 2022

@rodinka nevie... nechcem o tom hovoriť ani s nim... je to náš spoločný kamarát.. mňa aj partnera... A nechcem robiť unáhlené rozhodnutia... keďže sama neviem co sa deje... A stále som zadaná...

rodinka
31. júl 2022

Určite nerob unáhlené rozhodnutia... Aby si si rodinu nezničila pokým nevieš, ako to kamarát berie či cíti to, co ty

modrykonik1237
31. júl 2022

Priateľa nepodvediem, nemám to určite v pláne...A tou otvorenou cestou čo plánuješ? Nerozumiem.

viestta
31. júl 2022

@modrykonik1237 nemusíš všetkému rozumieť 🤔

radacak
31. júl 2022

Áno,je to poblaznenie...A teba to prejde keď sa preberies ..Aj mne sa páčil kolega v práci dokonca to bolo vzájomne.Ale tak to aj skončilo.. Mám manžela ktorého ľúbim a sme spolu už veľmi dlho.Nezahodim všetko pre pobluznenie... Myslím že sa to občas stane...ale dôležité je vedieť kam patris.... skôr ku komu.V každom manželstve sú problémy a preto ste nato dvaja aby ste ich zvládli...🤗

hendikep
31. júl 2022

Co k tomu povedat? miesto pokukovania ze susedova zahradka je zelensia treba poliat tu svoju 🤷‍♀️

modrykonik1237
31. júl 2022

Viesta - keď chcem poradiť, mala by som byť v obraze. Slovom nerozumiem som chcela rozviesť od autorky problematiku. Je to ešte fórum otázok a odpovedí, či? Vidím v tvrdení autorky rozpory, ktoré by si mala uvedomiť. A možno práve tam je odpoveď na jej problém.

autor
31. júl 2022

@modrykonik1237 možno som sa zle vyjadrila.. že ísť ďalej, pokračovať ďalej v živote a uvidieť, kam ma cesta nakoniec Rozumný človek, nepodvedie.. uzavrie starú kapitolu a potom začne žiť novú 😁

modrykonik1237
1. aug 2022

S priateľom máte odlišné pohľady na fungovanie domácnosti, rodiny. Nepíšeš o ponižovaní, žiarlivosti, nevere, alkoholizme. Máte spoločné deti, svoju históriu vzťahu, v ktorej iste boli aj krásne chvíle - randenie, snívanie, plány, narodenie detí. Chvíle, ktoré patria len vám. A zrazu prišiel každodenný život, stereotyp, únava vo vzťahu. Áno týmto si prechádza veľa partnerstiev. A hlavne pri deťoch (aj keď ich neskutočne milujeme). Prvá reakcia je niekde uniknúť, zažiť zas tú romantiku. Nedaj sa tým oklamať. Namiesto predstáv (akoby to fungovalo s kamarátom s ktorým si sem-tam dáte cigu), buduj si vzťah so svojim priateľom. Veď je aj otcom (nepíšeš) tvojich detí. Naviaž na obdobie, ktoré bolo krásne! Nečakaj na partnera aby začal prvý. Začni ty hneď a teraz. Daj si cigu so svojim priateľom, usmej sa naňho, pochváľ ho. Zaspominaj s ním.... ( pamätáš, keď sme boli tam...,robili sme to...) Nesnivaj o niekom, koho nepoznáš. Určitá rutina príde do každého vzťahu. Prajem vám, aby ste našli spoločnú reč. Veľa šťastia!!!