Som vydatá, mám 2 deti a som zamilovaná do iného

16. aug 2022

Súčasne 10 ročne manželstvo je na bode mrazu, samé hádky. Veľmi si blížime, manžel ponižuje, klame, zatajuje vyhovára sa verbálne, psychicky ma ničí. Mame 2 deti.
Posledné dni zázračné sa nehadame. Ja sa liečim u psychiatricky, nakoľko ma toto manželstvo položilo, sklamalo.snažím sa psychicky dat dokopy, vyhľadávam rôznych koučov a snažím sa zmeniť k lepšiemu. Byť lepším človekom. Trpela som depresiami, nechuťou do života,výbušnostou, nakoľko klamstvá môjho muža, výhovorky a psychicke narážky ma dokázali totálne zmeniť k horšiemu. Ovládali ma

Muz sa odhodlal ísť k mojej psychiatricke - ta ho poslala k psychologovi. niekedy robí takéto zavery z trucu a úprimne to nemyslí. Samozrejme ze moja dôvera je podkopana a aj keby to mysle vážne, ja neverím.

Nie som rozhodnutá, ci chcem toto manželstvo ukončiť a zničiť aj deti.
Manzel akoby na jednej strane mi vravi ako ma miluje, zalezi mu na nas a potom mi ubližuje, psychicky.ponižuje.

Pred 10 mesiacmi som stretla muža.
V bývalej práci. Uz len kvôli nemu som sa tešila do práce. Stelesnená dokonalosť. Mentálne, záujmovo, koníckovo, charizma, sexepíl,humor, šikovnosť, zručnosť. Sadli sme si
Nevyhladavali sme sa, ale vždy "náhodou" sme sa na prestávkach stretli v jednej kuchynke...
Každý deň som si priala vidieť ho, a minimálne v kuchynke sme sa vždy stretli.
Par kolegov si aj uťahovalo, ze sa okolo mna nejak "motá"spraval sa ako gentleman...
Síce som vydatá. A v práci uz nerobím. Ale mali sme odstup, co som si vážila, i ked flirt tam bol, chémia a ta neskutočná príťažlivosť
Ale nie je deň, kedy na neho nemyslím.
Boli ma to, hnevám sa na seba prebodava a dokonca myslím na neho aj pri sexe s mojim mužom...

Ako na tohto človeka zabudnúť?viem, ze v živote človek stretne osoby, ktoré by boli pre neho ako stvorené... Nie je na svete len 1 človek. Ľahko sa to hovorí, ale premohlo ma to.... A mozno je to len klam s priťahuje ma to, co nedostáva od manžela....

Ako si ho vyhodiť z hlavy?

martina1985ba
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andrea_82
16. aug 2022

ty žiješ v manželstve, kvôli ktorému chodíš k psychologičke a bojíš sa ho ukončiť a zničiť aj deti? Máš pocit, že deti sú s takýmito rodičmi šťastné? Nemyslíš, že by bolo lepšie sa rozviesť? Niekedy je to lepšie aj pre psychické zdravie detí.

bibina32
16. aug 2022

Prečo si myslíš, že keby ste sa rozviedli zničís deti? Ak sa hádate pred deťmi, tak deťmi tým dosť trpia. Veľa rodičov si myslí, že deti hádky nevnímajú. Doma ti chýba láska a tak sa ti páči keď je niekto ku tebe milý. Ako dostať z hlavy neviem.

wig
16. aug 2022

@martina1985ba ... krásne popísané! 👍

veselo_neveselo
16. aug 2022

Sorry ale hovoris ako mas hrozne manzelstvo, ale s manzelom v klude sexujes a myslis na kolegu? Haha. Tak bud to manzelstvo nieje tak hrozne, a len potrebujes vyhovorku, aby si mohla dalej tuzit po milencovi. Alebo je to manzelstvo take hrozne, a v tom pripade s nim prestan spavat, poziadaj o rozvod a odid.
Alebo sa teda rozhybte s manzelom a popracujte na vsom vztahu.

Deti budu vidiet vzor manzelstva/rodinneho zivota u vas doma, a pravdepodobne to budu mat v dospelosti podobne. Takze ak svojim detom doprajes to, co mas v manzelstve teraz, tak v tom spokojne pokracuj.

autor
16. aug 2022

@veselo_neveselo uz ako myslíš. Ja ti tvoju mienku nebudem negovat.je to tvoj názor. Minimálne si myslím, ze sa vcítiť do role ženy, ktora žije s chronickym klamárom a manipulátorom, nevieš.... On dokáže ma zmiasť, manipulovať, preto aj ten sex... Ako na husenkovej dráhe. Dokázal sa mi dostať pod kozu, ved je môj manžel a uz nejaké obdobie sa poznáme. Vie ako na mna a vie ako ma zmiast. Raz dobre, raz zle. aspoň naivne som si myslela ze sa to začína lepší, len nebolo to nič ako jeho ťahy.. . Preto som sa dostala týmto štýlom aj k doktorke. Človek nie je z ocele aby neustále podrazy dokázal odpúšťať a vyrovnať sa s tým....

Minimalne ma prekvapuje akurat tvoj ton irónie...na začiatku "prepáč"...na čo si použila?

veselo_neveselo
16. aug 2022

Mas pravdu ja tak uplne nechapem, preco, ako ty hovoris, ze by si mala byt z ocele? Preco by si mala neustale podrazy odpustat a vyrovnavat sa s tym?

Ja by som takeho cloveka poslala kade lahsie, uz davno, a ani nehladala cesty a uz vobec nie na verejnom fore, ako s nim dalej zit.

Tak ked uz raz vies ze je klamar a podrazak, ako pises, tak o com dalej spekulujes? Toto fakt nechapem.

A to prepac je tam preto, ze si uvedomujem, ze co som napisala moze byt zranujuce. Nemusi sa ti to pacit, ale ty si sa pytala na nazory.

autor
16. aug 2022

Odpovedám všetkým :

Tak ako som písala v poslednej reakcií, vie sa mi dostať pod kožu a su dní, kedy si vravím, ze by to mohlo klapat, ze najdem v sebe silu, znova ho milovať... A potom príde na svet nejaké klamstvo, nejaký podraz, nejake poníženie, nejaké výhovorky,nejaké psychicke útocenie
Ked som spomenula rozvod, tak spomenul niečo také, ze on sa nikdy nechce rozvádzať a bude robit všetko pre to, aby rozvod neprebehol a aby neprišiel o deti a s rozvodom nesúhlasí.

Potrebujem si byt istá. Dat seba dokopy. A hlavne nemať falošné ilúzie. Ak rozvod, tak v správnom čase, kedy to bude krok dobrý pre mna a deti. Ale nie kvôli ďalšej osobe, ktorá mi pomotala hlavu.
Potrebujem ju nejak vyhodiť z hlavy a nejak si to v sebe vyhovoriť... Ako?.. Snažím sa... Trvá to uz dlho

martina1985ba
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
patus_2
16. aug 2022

Sama píšeš - klamstvo, poníženie, podraz, útočenie... Myslíš, že sú v takejto domácnosti deti šťastné? Nemyslím, že rozvodom by si deti zničila. Len keď sa aj rozvedies, daj si chvíľu pauzu sama, venuj sa sebe a deťom a až potom skúšajú šťastie ďalej s mužmi...

ndrag
16. aug 2022

Moze nastat realne situacia, ze sa rozvediete a ten druhy ta posle kade lahsie. Dve cudzie deti len tak hocikto nechce, aj keby ste si boli sudeny celym vesmirom a podobnymi bludmi. Ale asi aj tak by sa ti zilo lepsie ako teraz...

doriiis
16. aug 2022

Mila autorka...ty mas v prvom rade problem sama so sebou a nie s muzmi.Zila som v podobnom toxickom vztahu ako ty dva roky...takze presne viem ako taky muz manipuluje,dostava sa ti pod kozu a robi si s tebou co chce.U mna sa ten pohar naplnil po dvoch rokoch ale tebe to nedoslo doteraz.To ako si zautocila na prvu diskutucuju znaci ze mas stale sklony verit ze sa zmeni a ze to zvladnete a bla bla.A ked niekto povie pravdu ( ktoru vies aj ty sama) tak hned utocis.Raz ti to dojde a potom pochopis ze je to pravda co napisala prva diskutujuca.
No a teraz k tomu dokonalemu kolegovi.Zena zlata ty si v takej psychickej riti ze u toho chlapa nehladas lasku a podobne ale obycajnu zachranu.Idealizujes si ho velmi a davas mu vlastnosti ktore mozno ani nema lebo dufas ze on bude ten co ta zachrani.Poradim ti to cim som aj sama presla.Odist od manipulatora,zacat od znova,nenavazovat vztahy s muzmi ( nie nezachrani ta ziaden princ)...to musis ty sama.Dat sa dokopy a potom zacinat nieco s niekym.Lebo znicis takto este viac seba a aj toho chudaka kolegu.

macikovaiveta
16. aug 2022

Skús sa ukľudniť a porozmýšľať, či Ti rozchod stojí za to. Možno zistíš , že je to len platonická láska a ten človek je v skutočnosti iný 🤷‍♀️